اخبار
ترفندهاي اينترنتي
توسط اردلان
در تاريخ: پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۵
چاپ    ايميل

چندین روش حرفه اي براي ايجاد رمز عبور

 چندین توصیه برای ایمنی پسورد

اينترنت offline  

يك پيغام براي چند نفر

 آيا اطلاعات اين سايت جديد است؟

چندین روش حرفه اي براي ايجاد رمز عبور

 1.       برای ایجاد پسورد از حروف کوچک و بزرگ به صورت یک در میان استفاده کنید.

مثال:CoMpUtEr

 2.       حروف اول کلمات یک جمله را به عنوان پسورد انتخاب کنید.

مثال: If sentence is longer password would be safe

Password=isilpwbs

 3.       عدد یا تاریخی را در نظر بگیرید و کلید shift را پایین نگه داشته و آن را تایپ کنید.

مثال:13.06.2002

Password=!#)^@))@

4.       لغتی را در نظر بگیرید و حروف سمت راست حروف آن را تایپ کنید.

مثال:Hardware

Password=jstfestr

 5.       حروف کلمات یک جمله را به اختصار بنویسید.این اختصار قانونی ندارد و شما خود تعیین کننده این قانون   هستید.

مثال: White meat with cabbage

Password= whtmtwtcabge

 6.       در پسورد خود از حروف و اعداد همشکل استفاده کنید.

E=3    B=8   g=9   O=0   l=1   G=6  T=7   &..

      چندین توصیه برای ایمنی پسورد

به هيچ وجه از اسامي استفاده نكنيد فرقي نمي كند كه اسم فاميلتان باشد، يا باشگاه فوتبال  مورد علاقه تان.بسياري از برنامه هاي هكر، رمزهاي عبور را با كمك فرهنگ لغت هك مي كنند. فقط چند  ساعت طول خواهد كشيد كه با كمك لغات يك فرهنگ لغت، دستيابي به رمز عبور امكان پذير شود.

براي رمز عبور خود حداقل از 8 حرف استفاده كنيد. براي رمز عبوري كه از 4 حرف تشكيل شده است،  حدود 45000 حالت وجود دارد. اما براي رمز عبوري كه از 8 حرف و علامتهاي ويژه تشكيل شده است،      يك ميليارد حالت مختلف وجود دارد!

براي رمز عبور، از حروفي كه در كنار هم قرار گرفته اند استفاده نكنيد! رمزهاي عبوري مانند “qwert” يا “asdf” ، كار هكرها را براي دستيابي به رمز عبور بسيار آسان مي كند، اين مطلب در تركيب اعداد نيز     به همين صورت است؛ مثل " 12345678 ". در كنار هم قرار گرفتن حروف و يا اعداد، دستيابي به هكرها   به رمز عبور شما را بسيار راحت مي كند!

رمز عبور خود را همواره تغيير دهيد. هر قدر، مدت زمان استفاده از رمز عبورتان بيشتر باشد، خطر هك شدن شما بيشتر خواهد بود. اداره فناوري اطلاعات آلمان فدرال، توصيه مي كند كه هر 90 روز يكبار رمز عبور خود را تغيير دهيد.

 رمز عبور خود را در كامپيوتر ذخيره نكنيد! كامپيوتر قادر است رمز عبور شما را ذخيره كند تا شما مجبور نباشيد هر بار آن را وارد كنيد. توصیه من به شما این است که به شدت از این خصوصیت سیستم عامل دوری کنید.

 اينترنت offline

  اين ترفند در خصوص نرم افزار اينترنت اكسپلور است . احتمالا برايتان اتفاق افتاده كه بنا به دليلي بخواهيد يكي از صفحات وب را كه در حين اتصال به اينترنت آن را ديده ايد ،ولي آن را ذخيره نكرديد دوباره باز كرده و ببينيد اينترنت شما تمام شده !نگران نباشيد ، راه جالبي براي اين كار وجود دارد تا بتوانيد صفحاتي را در حين كار با اينترنت مشاهده كردهايد ، به صورت offline مشاهده كنيد . براي اين كار كافي است مراحل زير را دنبال كنيد . در حين اتصال به اينترنت در حالي كه در سايت مورد نظرتان صفحه وبي را مشاهده مي كنيد ، از منوي Favorites گزينه AddtoFavorites را برگزينيد . از پنجره  Addfavorite گزينه Makeavailableoffline و در انتها از منوي Tools گزينه Synchronize را انتخاب كنيد . با اين كار آخرين نگارش صفحه مورد نظرتان Download مي شود . حال كافيست در زماني كه ارتباطتان قطع شده بود ، ابتدا از منوي فايل گزينه Workoffline را انتخاب كنيد سپس از منوي Favorites از فهرست صفحات نام مورد نظر تان را برگزينيد . با اين كار مي توانيد صفحه مورد نظرتان را در حالت offline ببينيد .

 يك پيغام براي چند نفر

اين ترفند درباره نرم افزار پر طرفدار ياهو مسنجر مي باشد . اگر شما نيز از كاربران اين نرم افزار هستيد ، حتما برايتان اتفاق افتاده كه بخواهيد پيغامي را همزمان به تعداد زيادي از دوستانتان بفرستيد و مجبور شده ايد به تعداد دوستانتان از اين پيغام به طور جداگانه بنويسيد و ارسال كنيد . ولي راه حل آسان تري هم وجود داره و آن ، اين كه پيغام را به طور همزمان و تنها با يك بار نوشتن به تمامي دوستاني كه مي خواهيد ، بفرستيد . براي اين كار كافي است مراحل زير را انجام بدهيد .              

 ابتدا نرم افزار ياهو مسنجر خود را باز كنيد و پس از اتصال به شبكه وارد Login خود شويد . حال كليد Ctrl را نگه داشته و نام تمامي دوستاني را كه مي خواهيد پيغامتان را برايشان بفرستيد ، انتخاب كنيد . سپس بر روي يكي ار اين اسامي به دلخواهتان كليك سمت راست كنيد . در پنجره ظاهر شده در مقابل عبارت To : نام تمامي دوستانتان را كه انتخاب كرده ايد ، ظاهر مي شود . كافي است پيغام خود را در قسمت Message تايپ كنيد و دكمه Send را فشار دهيد . پيغامتان همزمان به تمامي دوستانتان خواهد رسيد 

 آيا اطلاعات اين سايت جديد است؟

 تا حالا برايتان پيش آمده كه به سايتي رجوع كنيد و اين سئوال را از خودتان بپرسيد كه اين سايت آخرين بار چه زماني بروز درآمده . فهميدن اين كار بسيار آسان است مرور گر اينترنتي خود را باز كنيد و به سايت مورد نظر تان برويد . حال در قسمت Address barبه جاي نام و نشاني عبارت زير را تايپ كنيد:

 javascript:alert(document.last Modifield)

 دقت كنيد كه حرف M حتما به صورت بزگ نوشته شودپس از تايپ عبارت بالا دكمه  enter را فشار دهيد . مرورگر وب شما صفحهاي را نمايش مي دهد كه در آن تاريخ - روز - ساعت - آخرين تغيير در سايت مورد نظر وجود دارد

 

 

پنجره ورود
:نام كاربري
:رمز عبور
مرا به خاطر بسپار!
انجمن رايانه

ارسال شده توسط nima


ارسال شده توسط ardalan


ارسال شده توسط ardalan


ارسال شده توسط ardalan


ارسال شده توسط ardalan

آنتي ويروس رايگان

با كليك بر روي هر كدام از لينك هاي زير رايانه خود را مجاني اسكن نماييد

trend

symantec

panda

macafee