جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست يادمان چهره هاي ماندگار درباره كمبريج ...
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

23 آبان 1386 - 8:17
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 6 مهر 1385
پست: 202

عنوان: درباره كمبريج ... پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

حتماً تا بحال نام دانشگاه بزرگ و معتبر کمبریج و انواع مدارک تحصیلی این دانشگاه و همچنین آثار و مقالات اساتید و محققین آنرا به کرات شنیده و دیده اید! شاید دوست داشته باشید قدری در مورد این دانشگاه بیشتر بدانید. این نوشتار شما را با ابعادی از این دانشگاه و شهر کمبریج آشنا می سازد:شهر کمبریج از جمله شهرهای قدیمی دانشگاهی انگلیس است و مرکز اداری استان Cambridgeshire به شمار میرود. این شهر در شمال- شمالشرقی لندن به طول 80 کیلومتر واقع شده و به وسیله تعدادی شهر کوچک و روستا احاطه گردیده است. همچنین این شهر در قلب مرکز فناوریهای پیشرفته انگلستان با نام Silicon Fen واقع شده است. نکته جالب آنکه کلمه کمبریج بصورت (keim…) تلفظ می شود اما در یکی از استانهای انگلیس به نام Gloucestershire هم کمبریج دیگری وجود دارد که آنرا بصورت (kaem…) تلفظ می کنند.

بر اساس سرشماری سال 2001 انگلستان جمعیت این شهر 108863 نفر بود که از این تعداد 22153 نفر دانشجو بودند با این حال جمعیت ناحیه شهری که شامل بخش جنوبی Cambridgeshire است حدود 130000 هزار نفر برآورد می گردد.

دانشگاه کمبریج در سال 1209 در این شهر تأسیس شد اما قدیمی ترین دانشکده موجود در این شهر به نام Peterhouse در سال 1284 بنا شد.

جالب آنکه ساخت یکی از جذابترین بناهای دانشگاهی کمبریج به نام King’s College Chapel در سال 1446 به دستور پادشاه هنری ششم شروع و 69 سال بعد یعنی سال 1515 همزمان با فرمانروایی هنری هشتم به پایان رسید. هنری هشتم در سال 1534 با صدور مجوز ، اقدام به راه اندازی Cambridge University Press نمود.

با ساخت آبراه هابسون توسط Thomas Hobson در سال 1610 برای نخستین بار آب تازه و تمیز به مرکز شهر راه یافت.

در سال 1766 بیمارستان Addenbrook با وصیت دکتر John Addenbrook و با صرف هزینه ای معادل 4500 پوند مطابق وصیت نامه وی ساخته شد. البته ساختمان این بیمارستان آموزشی اکنون به عنوان دانشکده حقوق مورد استفاده قرار می گیرد و بیمارستان از سال 1976 به حاشیه جنوبی شهر منتقل شده که اکنون به عنوان بخشی از پردیس بیومدیکال دانشگاه کمبریج محسوب می گردد.

در سال 1845 هم خط آهن کشیده شد و شهر سیر تکاملی خود را افزایش داد.

اکثریت مردم این شهر مسیحی بوده و در سطح شهر می توان کلیساهای متعددی را مشاهده نمود که مبین همین مطلب است.

دانشگاه کمبریج پس از آکسفورد بعنوان دومین دانشگاه قدیمی در میان کشورهای زبان انگلیسی زبان و همینطور بعنوان یکی از دانشگاههای معتبر دنیا مطرح است.

این دانشگاه در سال 1209 با گروهی از دانشجویانی که در پی تنازعات شهری به کمبریج گریخته بودند تأسیس شد. معمولاً دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج را که قدمت هر دوی آنها بیش از 750 سال است به نام کلی Oxbridge می خوانند.

کمبریج یک مجتمع دانشگاهی متشکل از یک دپارتمان مرکزی و 31 دانشکده است که سه تای آنها فقط دانشجوی دختر پذیرش می کنند و 28 تای دیگر از هر دو جنس پذیرش دارند. Magdalene آخرین دانشکده ای بود که فقط مرد پذیرش می نمود که از سال 1988 این امر را شامل خانم ها هم نمود. دو تا از این دانشکده ها به نامهای Darwin و Clare Hall هم تنها در سطوح بالاتر از لیسانس دانشجو می گیرند. جالب آنکه از این جمع 4 دانشکده فقط دانشجویان بالای 21 سال را می پذیرند.

این دانشگاه در سال 2009 جشن هشتصد سالگی خود را برپا خواهد نمود.

دانشکده دامپزشکی کمبریج هم در سال 1949 با هشت دانشجو کار خود را رسماً آغاز نمود ، گرچه شاید بتوان منشاء اصلی آنرا در سال 1909 زمانی که دپارتمان پاتولوژی در خارج از شهر برای مطالعه بیماریهای دامهای بزرگ شکل گرفت دانست. در سال 1975 دپارتمان بهداشت دام و مطالعات بالینی دامپزشکی با یکدیگر تلفیق شدند و به دپارتمان علوم بالینی دامپزشکی بدل گشتند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و در صورت تمایل به آدرس www.Cam.ac.uk سری بزنید.
 
      Back To Top  

24 آبان 1386 - 1:55
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت


عضو شده در: 26 اسفند 1383
پست: 953

عنوان: پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

جناب دكتر سايه تون سنگين شده ، كمتر به انجمن سر ميزنيد icon_wink.gif
موضوع جالب و بكري را بيان نموديد كه جاي تشكر دارد. چنانچه بشود كه بصورت سلسله وار تاپيكي با عنوان معرفي دانشكده هاي مهم دامپزشكي دنيا را معرفي كرد كار ارزشمندي خواهد بود
 
      Back To Top  

24 آبان 1386 - 14:48
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 6 مهر 1385
پست: 202

عنوان: دانشگاههاي دامپزشكي پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام

ما كي باشيم كه بخواد سايه مون سنگين بشه!!! اختيار دارين!
حقيقتش مدتيه درگير طراحي سايت نخستين و تنها نشريه الكترونيك پزشكي و دامپزشكي كشورمان به نام حكيم مهر بودم كه انشاء الله از يكم دي ماه امسال كار خود را آغاز خواهد نمود. در مورد معرفي دانشگاهها هم با آنچه فرموده بوديد كاملا موافقم و آنرا يك نياز مي دانم. بخصوص اگر بشود در يك تاپيك نحوه اخذ پذيرش و دوره هاي مختلف كوتاه و بلندمدت دانشگاهها را معرفي كرد.

اميدوارم موفق و سلامت باشيد.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار