جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست اخبار، همايشها و تازه هاي دامپزشكي نامه اي به صدا و سيما
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

15 بهمن 1386 - 11:21
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 6 مهر 1385
پست: 202

عنوان: نامه اي به صدا و سيما پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام

آنچه ذیلاْ میخوانید متن نامه ای است که حقیر به نمایندگی از جمعی از دامپزشکان به صدا و سیما در خصوص لزوم اهمیت دادن بیشتر به مسئله دامپزشکی و استفاده از دامپزشکان متخصص در آن رسانه ارسال نموده ام. امید که با کارهای مشابه از سوی ارگانهای مسئول(!!!) صدا و سیما مجاب به استفاده از دامپزشکان متخصص در برنامه های مختلف مرتبط خود گردد. انشاء الله

جناب آقای مهندس ضرغامی

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایرانبا سلام

احتراماً اینجانب به نمایندگی از نخستین و تنها نشریه الکترونیک پزشکی و دامپزشکی کشورمان که با رویکردی آموزشی و خبری بصورت ماهانه و روی خط (آنلاین) منتشر می شود ، ضمن تشکر از ورود صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به مباحث دامپزشکی و با آرزوی عمق‌یافتن آموزشهای منتقله از طریق این دانشگاه بزرگ به مردم عزیز کشورمان نظر حضرتعالی را به نکات ذیل جلب می نمایم. پیشاپیش از حسن توجه و دقت جنابعالی در این خصوص سپاسگزاری می‌گردد.

1 - با توجه به جنبه های مختلف و متعدد منافع حاصل از نظارت ها و عملکرد متخصصین دامپزشکی کشورمان و تأثیرگذاری آن در امنیت ، اقتصاد و بهداشت عمومی و ملی ، بهره‌مندی عوامل برنامه ساز آن سازمان محترم از توان کارشناسی و تخصصی دامپزشکان متعهد ایران اسلامی در جهت انتقال صحیح داده های آموزشی به مردم امری لازم و ضروری به نظر میرسد.

2 - ساخت برنامه هایی نظیر مجله پزشکی که اکنون روزهای سه شنبه از شبکه چهار سیما پخش میشود در بعد دامپزشکی- با نام مجله دامپزشکی - با کمک متخصصین این حرفه و با رویکردی آموزشی ، علمی و ترویجی می تواند با توجه به گستره وسیع مخاطبان و برد قابل توجه این رسانه عظیم نقش مؤثری در آشنایی هر چه بیشتر مردم با حرفه و رشته دامپزشکی ، اهمیت فعالیت دامپزشکان در زمینه تأمین بهداشت عمومی جامعه و آگاهی عامه مردم از نکات بهداشتی مرتبط با صنایع غذایی بخصوص با منشاء دامی و فرآورده های گوناگون لبنی و غذایی که روزانه و حداقل در سه وعده آنها را مصرف می کنند خواهد داشت. در صورت موافقت ، طرح و محتوای برنامه مذکور قابل ارائه می باشد.

3 - ساخت و پخش برنامه هایی مستند نظیر برنامه (مد شده) که اخیراً از شبکه سه سیما به نمایش درآمد ، هرچند از حیث تلاش آن سازمان محترم در جهت ارائه آموزشهای لازم به مردم قابل تقدیر است اما ساخت شتابزده و بعضاً احساسی چنین برنامه هایی بدون پشتوانه و تحقیق کافی و کارشناسانه و متأسفانه انتقال داده های غلط علمی به مردم آنهم از طریق افراد غیرمتخصص در زمینه دامپزشکی که بعضاً با یک حیوان در عمر خود سروکار نداشته اند رشته های هدف مقدس آن رسانه محترم در آگاهی بخشی مفید به جامعه را پنبه خواهد نمود!!! در خصوص ایرادات علمی وارده به برنامه مذکورهم به تفصیل ، اساتید محترم اینجانب ، به وقت مقتضی نکاتی را به استحضار حضرتعالی خواهند رساند.

4 - در گفتگوهای گوناگون بخشهای مختلف خبری بعضاً مشاهده می شود موضوعاتی نظیر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ، تب مالت ، سالمونلوز و بسیاری از بیماریهای مشترک دیگر مابین انسان و حیوان بدون حضور و دعوت از متخصصین دامپزشک به بحث گذاشته می شوند و متأسفانه در برخی موارد هم به دلیل عدم اشراف به جنبه هایی نظیر اپیدمیولوژی دامی بیماری و پیشگیریهای معمول نکاتی غیرعلمی و غیرکارشناسی به بیننده ارائه می گردد. شایسته است این موضوع مورد توجه واقع و اصلاح گردد.

5 - با توجه به وجود شبکه رادیویی سلامت که تأسیس آن از جمله اقدامات ماندگار و مفید صدا و سیما بوده است پتانسیل و ظرفیت بالایی برای انتقال اطلاعات علمی به زبان ساده به عامه مردم و عموم شنوندگان رادیو احساس میشود. مناسب است تا با دعوت از متخصصین دامپزشکی به جنبه های مختلف این حرفه در زمینه پیشگیری از بیماریهای مشترک و نکات بهداشتی که روزانه و بطور مستمر باید از سوی مردم در حین مصرف مواد غذایی رعایت گردد پرداخته شود.

6 - برگزاری نشستی با حضرتعالی و با حضور دامپزشکان منتخب و متخصص کشورمان و استماع نقطه نظرات آنان در انتقال مفاهیم بلندی که هدف اینجانب از این نوشتار بود کمک شایانی خواهد نمود و راهی مطمئن برای سفر سلامت در جامعه خواهد گشود. امید که این توفیق در آینده ای نزدیک حاصل گردد.

--------------------------------
اميدوارم سازمانها و ارگانهاي مرتبط با دامپزشكي به وظايف حمايتي خود از دامپزشكي بيش از پيش عمل نموده و همه با هم در آشناتر نمودن مردم با نقش دامپزشكان در بهداشت عمومي جامعه تلاش كنيم.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار