جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست ژنتيك و نانوبيوتكنولوژي كشف يك ماركر ژنتيكي در ژن كانديدا براي حساسيت به بيماري نفخ
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

24 اسفند 1386 - 2:23
نويسنده پيام
DVM
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 29 بهمن 1385
پست: 437

عنوان: كشف يك ماركر ژنتيكي در ژن كانديدا براي حساسيت به بيماري نفخ پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

كشف یك ماركر ژنتیكی در ژن كاندیدا برای حساسیت به بیماری نفخ


مقدمه:
بیماری نفخ(Bloat) یكی از ناهنجاریهای گوارشی مهم و یكی از عوامل اصلی مرگ ومیر گاوهایی است كه به شیوه های متراكم پرورش داده می شوند. این بیماری غیر عفونی بواسطه تجمع گاز در معده، بویژه در شكمبه و نگاری رخ می دهد. در پرورش گاوهای شیرده ضررهای اقتصادی ناشی از نفخ بسیار قابل توجه می باشد و همواره نگرانیهایی را برای دامداران بوجود آورده است. در هر سال میانگین زیانهای ناشی از این اختلال متابولیكی در ایالات متحده ، بالغ بر 100 میلیون و در نیوزیلند سالانه حدود 25 میلیون برآورد شده است. عمده این هزینه ها بعلت مرگ ومیرگاوهای مبتلا به این عارضه و همچنین صرف هزینه های آزمایشگاهی و نهایتا كاهش در تولید مورد انتظار، حادث می گردد. تحقیقات اخیرا نشان داده است كه از لحاظ حساسیت به ابتلا به نفخ درجمعیت گاوهای شیرده ،تنوع ژنتیكی وجود دارد.به طور كه نژادهای خاصی از گاوهای دنیا، مستعد به ابتلا به نفخ هستند . این مقاله سعی دارد در یك نگرش اجمالی ضمن معرفی این اختلال متابولیكی، آخرین دستاوردهای تحقیقاتی بدست آمده در رابط با امكان ایجاد مقاومت ژنتیكی در گله های گاوهای شیرده را برای خوانندگان بیان نمایید.
معرفی بیماری نفخ:
اختلال متابولیكی نفخ یك عارضه شایع در گله های گاوهای شیری و گوشتی می باشداز علا ئم بروز این ناهنجاری می توان به چرا نمودن گاوها در مراتع حاوی فیبر كم و محتویات بالاپروتئین اشاره كرد. عموما این حالت به وفور در مزارع حاوی یونجه و شبدر سفید و قرمز قابل مشاهده است .این نوع نفخ به نفخ مرتعی معروف می باشد از انواع دیگر نفخ می توان به نفخ پرواری اشاره كرد كه هنگام تغذیه گاوها باجیره های حاوی مقادیر بالای غلات و سطوح پایین مواد خشبی ، قابل مشاهده می باشد. وقتی مواد خشبی موجود در علوفه كم باشد ، میزان بزاق كمتری ترشح می شودو متعاقبا احتمال ابتلا به نفخ و همچنین كاهش چربی شیر، افزایش می یابد
عامل بروز این عارضه تجمع گاز در معده بویژه در شكمبه و نگاری رخ می باشد .محصول نهایی متابولیسم كربوهیدارت در نتیجه تخمیر میكروبی ، پروپیونیك، اسید بوتیریك و گاز كربنیك و گاز متان می باشد. میزان تولید گاز در شكمبه بلافاصله پس از مصرف غذا حداكثر است .بطور كلی تركیب گازهای شكمبه معمولا 40%-30% متان و 5% ئیدروژن و نسبتهای متغیری از گازهای دیگر است. از هضم 100 گرم كربوهیدارت تقریبا 5/4 گرم متان هدر می رود. حیوان با آروغ زدن گاز تولیدی را خارج می كند و در صورتیكه گاز دفع نشد و در شكمبه تجمع نمایید ایجاد نفخ می كند. برخی از مواد شیمیایی موجود در گیاهان مانند ساپونین، پكتین، همی سلولز و پروتئینهای ویژه می توانند وزیسكوزیته محتویات شكمبه را زیاد كنند و بروز نفخ را موجب گردند.
انباشته شدن گازها، موجب افزایش فشار در شكمبه شده كه فشار وارده بر قلب و ششها را می افزاید و در نهایت گاو ممكن است خفه شود. از جمله درمانهای كلینیكی این عارضه می توان به وارد كردن لوله معدی به پیش معده، خوراندن مخلوطی از روغن و دترژانت و یا استفاده از تروكارد برای شكافتن سمت چپ پهلوی گاو اشاره كرد. یكی از متداول ترین راهكارها استفاده از پولوكسالین است كه یك ماده ضد كف و غیر یونی می باشد كه در درمان نفخ مورد استفاده قرار می گیرد.
جدیدترین دیدگاهها اساسی برای مقابله با بروز نفخ:
مقالات متعددی گزارش كردند كه نژادهای مختلف گاو از لحاظ حساسیت به نفخ متفاوتند و ابتلا به نفخ می تواند منشاء ژنتیكی داشته باشند. تحقیقات مربوط با یافتن ژنهای كاندیدا برای كنترل نفخ عمدتا بر روی بزاق و تركیبات آن استوار می باشد. بزاق حاوی تركیبات تامپونی مخصوصا بی كربنات و فسفاتها برای حفظ PH شكمبه به منظور عملكرد موثر میكرو ارگانیسمها می باشد همچنین بزاق تامین كننده مواد مغذی مورد نیاز میكروبهای شكمبه می باشد در هنگام خوردن و در زمان نشخوار، مواد مغذی توسط مقدار زیادی بزاق رقیق می شود. میزان ترشح بزاق در گاو 150 لیتر در روز می باشد.
بارتلی و همكاران در دانشگاه ایالتی كانزاس نشان دادند كه بزاق حاوی موسین می باشد . این ماده باعث خارج شدن گاز از شكمبه مبتلا به نفخ می شود. موسین باعث جلوگیری یا به تاخیر انداختن نفخ می شود وقتی در بزاق به مقدار كافی موسین وجود نداشته باشد یا اگر موسین توسط میكروبهای شكمبه تجزیه شود، احتمال بروز نفخ زیاد است.
WHEELER و همكاران(2002) بر روی جمعیت گاوهای شیری كه با استفاده از برنامه های ژنتیك كمی و مدلهای آماری طی 8 نسل متوالی برای كاهش ژنتیكی نفخ انتخاب شده بودند، تحقیق جدیدی را طراحی كردند. نتایج حاصل وجود یك ژن عمده و مغلوب كنترل كننده حساسیت ابتلا به نفخ را تایید كرد. مطالعات فیزیولوژیكی بر روی دو گروه حساس به ابتلا به نفخ و گروه مقاوم نشان داد كه این دو گروه ار لحاظ حجم شكمبه، میزان ترشحات بزاق و همچنین نوع پروتئینهای بزاقی متفاوت می باشند. نتیجه جالب حاصل كشف یك پروتئین خاص بزاقی بود كه به اختصار (BSP30) نامیده می شود.

كه در گاوهای مقاوم به نفخ به طور معنی داری 15% ±66 بالاتر از گروه دیگر بود. در این تحقیق دو فرم متفاوت ازc DNA ژن BSP30))بدست آمد. این دو توالی حدود 83% با یكدیگر همولوژی داشتند. تجریه و تحلیل DNA ژنومی با استفاده ازPCR پیشنهاد كرد كه دو فرم از پروتئین بزاقی BSP30)) با دو ژن جداگانه رانشان داد كه با BSP30a، BSP30b نشان داده می شوند.

محققان:
T. T. WHEELER1,4, B. J. HAIGH2, R. J. WILKINS3, J. Y. McCRACKEN1 and C. A. MORRIS1
منبع :
4 Dairy Science, Ruakura Research Centre, Private Bag 3123, Hamilton, New Zealand
Phone (07) 838-5002, Fax (07) 838-5628 email: wheelert@agresearch.cri.nz
ترجمه:
مهندس آرش جوانمرد،
فارغ التحصیل كارشناسی ارشد ژنتیك و اصلاح دام از دانشگاه تهران
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار