جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست بيماريهاي دام هاي كوچك سگ هاي عروسکي و خانگي
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
 رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

26 اسفند 1386 - 16:03
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: دندي دينمونت ترير Dandie Dimmont Terrier پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: cm25-20، وزن: kg8، نسبت به تنه سری بزرگ داشته، نوک پوزه‌اش سیاه است. چشم‌هایی براق و سرزنده دارد که البته برجسته نیستند. گوش‌هایش افتاده هستند. پاهایش کوتاه و عضلانی، ران‌هایی خوب رشد کرده و بدنی کشیده و منعطف دارد. طول دم cm25-20، طول موهایش که در بعضی جاها نرم و بعضاً زبر هستند تا cm5 می‌باشد. رنگ‌ها: فلفلی تیره، نقره‌ای، فلفلی، خردلی و یا خردلی روشن.

رفتارشناسی: سگی بااحساس است که بازی را خیلی دوست دارد. ضمناً رفیق بسیار خوبی است.

کارایی: به خاطر خصوصیات ذاتی، شکارچی موش و جودنده‌هاست. دشمن سنجاب‌ها، غاغوم‌های بودار بوده و با توجه به قیافۀ مضحک و بی‌نظیرش (بدنی طویل، پاهای بسیار کوتاه، موهای کاکلی روی سر) نژادی است که به عنوان همدم نیز طرف‌دار زیادی دارد.

گروه نژادی: Terrier

کشور منسوب: بلژیک
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 16:11
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: چائو چائو Chow Chow پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی شبیه شیر، متین می‌باشد. سری درشت، پیشانی تخت. ناحیۀ صورت به طرف چشم‌ها وسیع شده و به سمت پوزۀ نوک‌تیز و سیاه‌رنگش تنگ می‌شود. چشم‌ها: کوچک، کشیده و سیاه، گوش‌ها: مثلثی، افراشته، رو به جلو، رنگ نواحی زبان، کام، لثه‌ها و لب‎‌ها بایستی بنفش باشند. موهایی بلند و کیپ، لایۀ دومی از موهای کرکی نیز دارد. موها: بلند دور گردن به شکل یالی بوده که منظرۀ یک شیر را به او می‌بخشند. رنگ‌ها: قهوه‌ای مایل به زرد، حنایی، خاکستری – نقره‌ای، کرم، سیاه و یا به طور نادر سفید. همواره تک‌رنگ می‌باشد. نباید لکه‌ای داشته باشد. قد: cm8/50-4/48 (نباید کمتر از cm7/45 باشد.)، وزن: kg27-24. سینه: فراخ، دم: پوشیده از موها، ضخیم، به طرف پشت و پیچ‌خورده.

رفتارشناسی: از قدیم در چین در مراقبت از مراکز و تأسیسات و هم‌چنین در کشیدن ارابه‌های کوچک استفاده شده است. گوشت آن مصرف خوراکی داشته و پوستش نیز فروخته می‌شود. همین اوضاع ناراحت‌کننده و نداشتن صاحب معین منجر شده که این سگ بسیار زیبا و دوست‌داشتنی فرصت کافی جهت رشد و شکوفایی و ابراز استعدادایش نداشته باشد. سگی بسیار پراحساس نسبت به صاحبش، صادق، صمیمی، از بستن پوزه‌بند و قلاده زیاد خوشش نمی‌آید و به علاوه سگی ظریف، تمیز و صبور است.

کارایی: به انسان‌های آرام دلبستگی پیدا می‌کند. در گذشته به عنوان سگ نگهبان، شکارچی گرگ و سگ سورتمه از آن استفاده شده است.

توجه: در فصول گرم تابستان لازم است که مرتباً برس زده شود.

گروه نژادی: Northern, Companion Dog

کشور منسوب: چین
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 16:46
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: ترير سيدنيSydney Terrier پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: سگی با ساختاری محکم ولی ظریف می‌باشد. قد متوسط: cm5/22، وزن: kg5-4. سر به طول متوسط، حدفاصل بین گوش‌ها وسیع. تریری پرزور و تیپیک می‌باشد. آرواره‌ای محکم، پوزه‎‌ای سیاه، چشم‌هایی گرد، گوش‌هایی V شکل و افراشته دارد. موها: به طول cm15-12، به نرمی ابریشم، رنگ‌: آبی، سرخ آتشی و یا خاکستری، آبی و سرخ آتشی.

رفتارشناسی: سرزنده، باعزم، بشاش، اجتماعی، بی‌قرار، بسیار باهوش.

کارایی: علی‌رغم داشتن استعداد شکار حیوانات کوچک به ویژه موش‌ها، صرفاً به عنوان یک سگ همدم برای انسان باارزش می‌باشد.

توجه: به منظور حفظ زیبایی موها لازم به مراقبت و توجه بیشتر دارند.

گروه نژادی: Terrier

کشور منسوب: استرالیا
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 16:49
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: ترير تبتي Tibetan Terrier پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: این نژاد انگار مینیاتوری از نژاد بابتیل (Bobtail) می‌باشد. قد: cm40-30، وزن: kg6/13-2/8. پیشانی با طول متوسط، واجد سری با موهای انبوه که روی چشم‌ها را می‌پوشانند. آرواره‌ها قیچی‌مانند. چشم‌ها: سیاه، درشت، گوش‌ها: پرمو و افتاده، انبوه موها کل بدن متناسب و خوش‌اندامش را گرفته که به آن ظاهری سرزنده و جذاب می‌بخشد. موها: انبوه، مات، سفید، طلایی، خاکستری، دودی، سیاه، دو یا سه رنگ. به غیر از رنگ شکلاتی هر رنگی قابل قبول است.

رفتارشناسی: سرزنده، بااحساس، باتدبیر، باهوش، کمی از غریبه‌ها خود را کنار می‌کشد.

کارایی: به عنوان سگ همدم پذیرفته شده است. پارس کردنش که با یک صدای خفه‌شونده‌ای شروع شده و به تدریج به حالت صدای آژیر بلند می‌شود به این نژاد خصوصیت بارز دیگری را می‌بخشد و آن را به صورت نگهبانی ایده‌آل درآورده است.

گروه نژادی: Terrier

کشور منسوب: چین
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 16:55
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: پومراني Pomeranian پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: قد: حداکثر cm30، وزن متوسط: kg5، صورتی مثلثی شکل، چشم‌ها: با نگاه‌هایی معنی‌دار، گوش‌ها: نوک تیز و افراشته، دم: به طرف پشت پیچ‌خورده و برگشته، رنگ‌ها: سفید، حنایی، پرتقالی، زمینۀ سیاه و یا خاکستری با یک لکۀ منفرد. با رسیدن به سه سالگی هست که رشد موهایش به ایده‌آل‌ترین حالت می‌رسند و در زمان پیری به تدریج شاهد ریزش موهایش می‌شویم.

رفتارشناسی: سرزنده، بشاش، باغرور، مطیع، برای غریبه‌ها پارس می‌کند.

کارایی: در سالیان قدیم به عنوان سگ نگهبان و سگ گله استفاده می‌شد. در دورۀ رونسانس بود که به عنوان سگی لوکس پذیرفته شد. خانه‌اش را دوست دارد و در موارد لزوم از آن دفاع می‌کند.

توجه: توله‌هایی بسیار ریز به دنیا می‌آورد به طوری که سه توله، یک جا به راحتی داخل کف دست جای می‌گیرند!

گروه نژادی: Northern, Toy Dog

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 17:04
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: پودل Poodle پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: در سه تیپ دیده می‌شود: استاندارد، مینیاتور و Toy (اسباب‌بازی)، قد نوع استاندارد به طول cm38، نوع مینیاتور حداقل cm4/25 و حداکثر cm38 پودل اسباب‌بازی (Toy Poodle) cm4/25 باید باشد. وزن هر سه تیپ به ترتیب 22، 12 و kg7 می‌باشد. این نژاد واجد حدودی واقعی، سری متناسب با تنه، ظاهری جذاب است. آن عده‌ای که به رنگ سیاه، سفید، کرم، آبی، خاکستری و نقره‌ای هستند پوزه‌ای سیاه دارند. چشم‌ها: سیاه و یا قهوه‌ای با نگاه‌هایی معنی‌دار، گوش‌ها: به طرف گونه‌ها آویزان بوده و زیر موهای موج‌دار پوشیده است. آرواره‌ها قیچی مانند، گردن: قوی، با کمی انحناء، سر: مغرور، دم: افراشته که نصف یا یک سوم طولش بریده می‌شود. موها: فرفری و پیچش‌دار. همواره تک‌رنگ. طراز اصلاح موها بایستی به طور دوره‌ای و فقط در فرم‌های پاپی Puppy، English egger و یا Continental باشد. اگر به طرزی غیر از سه فرم اصلاح شده باشد اجازه شرکت در نمایشگاه داده نمی‌شود.

رفتارشناسی: خوش‌خلق، بسیار باهوش، جسور، بشاش، بادقت، تربیت‌پذیر.

کارایی: این نژاد در کشور فرانسه به نام کانیچ (Caniche) شناخته می‌شود که از ریشۀ Canard به معنی «اردک» می‌آید، چون در گذشته پودل صاحب این ویژگی بوده که شکارش را از باتلاق صید می‌کرد که این خصوصیت نیز از جدش باربت (Barbet) به او رسیده است. در سایه اخلاق جذاب، زیبایی و هوش سرشارش طی دوره‌ای کوتا در ردیف سگ‌های همدم قرار گرفته است. حس شنوایی و حس جهت‌یابی‌‌اش بسیار عالی است. کلمات و عبارات را بیش از هر سگی تشخیص داده و متوجه می‌شود. در مواقع استحمام و یا اصلاح موهایش بسیار صبور است. از بازی با کودکان خوشش می‌آید. در کلاس تربیتی مربی‌اش کم حوصله است.

گروه نژادی: Gun Dog, Companion Dog

کشور منسوب: فرانسه
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 17:06
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: پکنيز Pekingese پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: cm40-4/30، وزن: kg5/4-6/3. دارای سری بزرگ، فاصلۀ بین چشم‌ها زیاد، واجد پوزه‌ای کوتاه ولی پیشرفته، صورتی چین‌دار می‌باشد. دهانش بسته بوده به طوری که زبان و دندان‌هایش در این وضع غیرقابل مشاهده هستند. چشم‌ها: درشت، سیاه، براق و کمی برجسته، گوش‌ها، قلبی شکل، موبلند، گردن: کوتاه و کلفت، موها: بلند و صاف، شدیداً پرمو (یال‌های سنگین از هر طرف). غیر از قرمز تیره و آلبینو هر رنگی می‌تواند باشد.

رفتارشناسی: حساس، نسبت به صاحبش بسیار پراحساس، در مقابل غریبه‌ها مشکوک و محتاط، متین، صادق، مطیع، تا حد دیوانگی جسور.

کارایی: به طور کلاسیک یک سگ آپارتمانی و بغل می‌باشد. در موارد ضروری به شکل یک سگ پارس کن و نگهبان نیز درم‌آید.

توجه: زود به زود باید برس زده شود. جهت جلوگیری از فرسایش زودهنگام دندان‌ها لازم است که به تمیزی دندان‌هایش اتوجه شود.

گروه نژادی: Toy Dog

کشور منسوب: چین


اين مطلب آخرين بار توسط vet mania در 26 اسفند 1386 - 17:08 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 17:07
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: پاگ Pug پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: تنه‌ای قوی، ساختار عضلانی استواری دارد. قد: cm28-4/25، وزن: kg3/6-6. سری گرد و درشت، صورتی کوتاه و چهارگوش، روی پوست پیشانی چین‌های عمیقی دیده می‌شود. چشم‌ها: برجسته، با نگاه‌هایی نرم، گوش‌ها: به حالت افتاده و به نرمی مَخمل، دم: به طرف باسن حیوان پیچ خورده، پاها: قائم و قوی، موها: لطیف و براق، رنگ‌ها: زرد، زرد آهویی، نقره‌ای، سیاه، روی صورت وجود ماسک رنگی مجاز است.

رفتارشناسی: به ویژه نسبت به صاحبش بسیار بااحساس و دوست‌داشتنی است. به هوای گرم خیلی حساس است و در فصول گرم نباید داخل ماشین‌ها یا آپارتمان‌های دربسته حیوان را حبس کرد یا جا گذاشت.

کارایی: به عنوان یک سگ همدم استفاده می‌شود خصوصاً بین خانم‌ها خواهان زیادی دارد.

گروه نژادی: Companion Dog

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 17:09
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: پاپيليون Papillion پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: گوش‌هایی افراشته که به طرفین باز هستند و این ویژگی به آن ظاهر پروانه‌ای می‌دهد. درون گوش‌ها با موهای نرم و موج‌دار و از بیرون با موهای انبوه پوشانده شده است. سگی ظریف، ورزشی و کوچک می‌باشد. قد: حداکثر cm28، وزن متوسط: kg5/4-1/4. موها: سیاه و سفید، ممکن است دارای لکه‌های قهوه‌ای و سفید و یا سیاه و سفید باشد. مراقبت ویژه‌ای را می‌طلبد.

رفتارشناسی: حساس، مطیع و ساکت.

کارایی: نزدیک‌ترین و صمیمی‌ترین رفیق برای انسان بوده، علی‌رغم کوچکی جثه پرتحمل و سازگار می‌باشد.

گروه نژادی: Toy Dog

کشور منسوب: فرانسه
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 17:11
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بيکون فرايز Bichon Frise پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: حداکثر cm30، وزن متوسط: kg5-3. بینی متوسط و غیرنوک‌تیز، آرواره‌ها قیچی مانند. چشم‌ها: گرد، تیره، با نگاه‌هایی باهوش، گوش‌ها: آویزان و زیر موهایش مخفی، گردن: طویل، قفسۀ سینه: وسیع و رشد کرده، دم: به طرف پشت پیچ‌خورده، موها: براق، ابریشمی، به طول cm10-7، سفید خالص، بعضاً می‌تواند واجد لکه‌های قهوه‌ای و یا خاکستری باشد. فقط موهای روی صورت و پاها به اصلاح نیاز دارند.

رفتارشناسی: جسور، سرزنده، باهوش، بااحساس، خلقی قوی دارد.

کارایی: در دورۀ رنسانس سگی چشمگیر بوده. در تابلوهای هُنری گویان (Guyana) تاریخی و ابدی گردید. امروزه هم در اروپا و هم در آمریکا نژادی شناخته شده می‌باشد.

گروه نژادی: Toy Dog

کشور منسوب: فرانسه / بلژیک
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 17:12
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بولوني Bolognese پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: نرها cm30-27، ماده‌ها cm28-25، وزن: kg4-5/2. تنه‌ای مکعبی‌شکل، سری متوسط، صورت مستقیم، پوزه‌ای سرد، مرطوب و سیاه دارد. چشم‌ها: درشت، با نگاه‌هایی هوشمند، گوش‌ها: طویل و آویزان، اما در وضعیتی دور از سر قرار می‌گیرند. دم: چین‌خورده به طرف پشت، موها: تمام وجودش را فرا گرفته‌اند. رنگ: سفید خالص.

رفتارشناسی: بسیار جدی، پراحساس، باهوش، به اعضای خانواده دلبسته.

کارایی: با این که بعضاً جهت مکاشفۀ اطراف محل زندگیش به گشت می‌پردازد لیکن از بدو پیدایش تاحال به عنوان همدم انسان مطرح بوده است. امروزه بسیار کمتر به چشم می‌خورد.

گروه نژادی: Companion Dog

کشور منسوب: ایتالیا
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 17:14
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بول‌داگ انگليسي Bulldog پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد و قواره کوچکی داشته ولی سگی درشت و گشتالو بوده، سری بسیار بزرگ دارد. وزن: نرها kg25-24، ماده‌ها kg23-22. با این که استانداردی برای قد ذکر نشده لیکن قد آن مابین cm35-30 در تغییر است. سر درشت (به هر میزان درشت‌تر باشد به همان اندازه مقبول‌تر خواهد بود) و انگار چشم‌هایش روی گونه‌هایش واقع شده‌اند. پوست روی قلۀ سر و پیشانی چین‌خورده است. صورت کوتاه و کند، پوزه بزرگ، سیاه و با سوراخ‌هایی گشاد. لب بالا افتاده بوده و آروارۀ پایین بسیار کوتاه است. چشم‌ها: گرد، تیره‌رنگ و حد فاصلشان وسیع، گوش‌ها: کوچک و ظریف و عقب‌شان مثل یک گل مطبق، گردن: انحناءدار، چین‌خورده، دم: کوتاه به حالت افتاده، موها: کوتاه و نرم، قهوه‌ای مایل به زرد و سفید و یا طیف‌های متفاوت رنگ سفید. رنگ سیاه پذیرفته نیست.

رفتارشناسی: تا قرن نوزده جانوری مهاجم، درنده و خون‌ریز محسوب می‌شد به طوری که رومی‌ها حضور زنجیر شده آن را نیز در خیابان‌ها ممنوع کرده بودند. سال‌ها بعد علی‌رغم حفظ ظاهر تهدیدآمیزش، به شکل سگی خوش‌خلق، آرام، متین، صادق، خانگی، تمیز و اشرافی درآمد و حتی عنوان «زیبای زشت» را به خود گرفت.

کارایی: با پایان پذیرفتن کاراکتر گلادیاتوری‌اش، در مسئولیت‌های نگهبانی، عملیات پلیسی و در پست‌های امدادی ارتش به کار گرفته شد. در ایالات متحده در زمان جنگ یک سگ بول‌داگ به خاطر نشان دادن قابلیت‌های چشمگیر با پنج مدال و یک نشان برتر مورد تقدیر قرار گرفت و به یکی دیگر درجه سرگردی اعطا شد!

توجه: به سبب داشتن سر درشت، معمولاً زایش توله‌ها با سختی همراه است و عموماً سزارین الزام پیدا می‌کند. در ضمن اکثر ماده‌ها عقیم می‌باشند. این فاکتور بر ارزش بول‌داگ می‌افزاید.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 17:16
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بروکسل گريفون Brussels Griffon پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: با موهای دراز، زبر، پراکنده و حنایی رنگش با گریفون بلژیکی مشابه می‌باشد. موها همه روزه نیازمند شانه‌زدن است. به خاطر ویژگی‌های خاص سالانه دو مرتبه محتاج اصلاح است. موها نباید در موارد غیر لازم شسته شوند.

رفتارشناسی: پراحساس، سرزنده، بی‌قرار، باهوش، درون‌گرا.

کارایی: حین شکار موش و نیز مراقبت منزل با خصوصیت پارس کردن، ویژگی تریر بودن خود را افشاء می‌کند. سگی همدم برای انسان‌هاست.

گروه نژادی: Toy Dog
کشور منسوب: بلژیک
 
      Back To Top  

26 اسفند 1386 - 17:17
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بدلينگتون ترير Bedlington Terrier پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: «سگی شیردل با شکل و ظاهر بره می‌باشد». اصولاً بیش از سگ به گوسفند شبیه است. جمجمه‌ای گلابی شکل، آرواره‌ای کشیده و قوی دارد. چشم‌ها: کوچک و تورفته، گوش‌ها: در طرفین سر و آویزان به طرف گونه‌ها، دم: تیز و پاهای جلو قائم، پاهایش شبیه پاهای خرگوش وحشی، موهایش ضخیم و پنبه‌مانند بوده و لازم به اصلاح مرتب دارند. رنگ‌ها: آبی، آبی مایل به قرمز، ماسه‌ای، جگری، قد: cm42، وزن: kg5/10-7/7.

رفتارشناسی: علی‌رغم ظاهر بره‌مانندش سگی خشمگین و مهاجم می‌باشد. شکارچی بزرگ جوندگان و موش‌ است، هرچند توسط پرورش‌دهندگان ملایم‌تر شده است. امروزه به عنوان سگی با احساس، باهوش و صادق پذیرفته شده است.

کارایی: این نژاد جهت صید موش‌ها و دیگر جانوران کوچک لانه‌ساز در اراضی وسیع ایجاد گشته بود و اصلاً ذره‌ای از خلق‌اش کم نشده است. هم‌اکنون به شکل سگی آپارتمانی درآمده است. ضمن این که به خاطر داشتن دقت و پارس کردن به عنوان سگی هشداردهنده نیز مطرح است.

گروه نژادی: Terrier

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

28 اسفند 1386 - 10:04
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: افن پينچر Affen Pinscher پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: cm38-25، وزن: kg6/3-3، سری درشت و گرد، صورتی قوی، پوزه‌ای کوتاه دارد. جمجمه‌ای برجسته، موهای قلۀ سر چشمگیر، بسیار شبیه میمون می‌باشد. چشم‌ها: سیاه، گرد، برجسته، باهوش، گوش‌ها: افراشته و تیز، گردن: کوتاه و انحناءدار، تنه: ملوس، قفسۀ سینه: فراخ، دم: افراشته، دوسوم بریده، پاها: قائم، با استخوان‌های محکم، موها: طویل، آشفته، طبقۀ دوم موها فرفری هستند. رنگ‌ها: سیاه مایل به خاکستری، خاکستری مایل به آبی و یا زرد مایل به حنایی، موها لازم نیست اصلاح شوند.

رفتارشناسی: با کاراکتر و اتوریته، مهاجم، بسیار پرانرژی، پارس کننده، نسبت به اعضاء خانواده پراحساس، بی‌قرار.

کارایی: سگی آپارتمانی بوده که اراضی وسیع را نیز دوست دارد. در عین حال شکارچی بی‌امان موش‌ها و نیز نگهبانی بااستعداد است.

گروه نژادی: Toy Dog

کشور منسوب: بلژیک
 
      Back To Top  
  رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار