جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست حيوانات خانگي شناخت غرايز سگ و برقراري ارتباط با آن
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

5 ارديبهشت 1387 - 17:53
نويسنده پيام
DVM
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 29 بهمن 1385
پست: 437

عنوان: شناخت غرايز سگ و برقراري ارتباط با آن پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

نکته مشترک در کليه سگها،ميل آنها در اظهار تشکرودوستي نسبت به صاحبانش ميباشدولي زبان آنها قادر به بيان علاقه شان نيست .با تربيت شدن قادرند تا لين ميل را بروز دهند و سد شما و سگ شکسته مي شود. به راحتي با حيوان ارتباط برقرار کرده ،نيازهايش را رفع کنيد. پيش از تربيت سگ ،توصيه مي کنيم مدت زماني را صرف يادگيري زبان حيوان نماييد،منظور ما توجه به حرکات بدن و عکس العمل حيوان در مقابل ساير موجودات است . اگر چند لحظه با دقت نگاهش کنيد،قدرت ارتباط برقرار کردن با آنرا مي يابيد. از اينکه حيوان را درک مي کنيد لذت مي بريد.مثلا وقتي که بخواهد با صداي بلند پارس کنيد،ابتدا حالت خميده اي به بدن خود ميدهد ،باين حالت که دستهاي خود را به صورت کشيده به جلو مي گذارد و قسمت خلفي بدن را بالاتر قرار مي دهد. اگر اين امر از جانب سگ ديگري انجام شود يا انسان آنرا تقليد کند،معني آنرا خواهيد فهميد . در مواقعي که حوصله داريد و قصد سرگرمي داريداين کار را جلويش انجام دهيد. خواهيد ديد که چه نتيجه شگفت آوري دارد.

ساير موارد ارتباط با زبان اشاره ،درک حالتهاي تهاجمي و يا مطيع شدن حيوان مي باشدکه ارزش زيادي در برقراري ارتباط دارد.سگها در حالت ترس ،خم مي شوند.زماني که نزديک آنها مي شويد ،دم را بين دو پاي خود قرار مي دهندو يا آنرا به زير شکم مي چسبانندو در اين وضعيت ادرار مي کنند. اين حالت سگي است که قصد دفاع از خود را ندارد.تربيت کردن به حيوان کمک مي کند که خودش را پيدا کند. سگ مهاجم ، علاوه بر نشان دادن دندانهاي خود ،غرش ميکند.ممکن است حالت تهاجمي را با سيخ کردن موهاي پشت و گوشهايش نشان دهد ودم را بالا نگهدارد.با نگاهي کوتاه به چشمان خشمگين سگ مي توانيد تمايل حيوان را به تهاجم درک کنيد. تشخيص حالت تهاجمي از روي چشمان ،معياري مفيد وارزشمند است که بيانگر احساسات حيوان است وخوش خلقي و عصبانيت را به خوبي بيان مي دارد.بسياري از آنها مايل نيستند نگاهشان در چشمان انسان يا حيوان قوي مهاجمي بيافتد.جهت نگاه خود را به سمت ديگري عوض مي کنند . در بين حيوانات وحشي ،خيره شدن در چشمان يکديگر حکم رقابت را دارد. هرگاه دوستي بين شما و سگتان عميق و اعتماد حيوان به شما جلب شد ، مي توانيد شاهد نگاههاي طولاني و پر مهر سگ باشيد.نکته ديگر اين است که آنها خيلي زود متوجه مي شوند کسي وارد منزل شده ، حتي اگر شما متوجه نشويد.ودر مدت کوتاهي با عادات وحرکات صاحب خود آشنا مي شوند و امور متداول زندگي او را فرا مي گيرند مثلا وقتي صاحبش کليد ماشين را بر مي دارد ،شروع به ناله کردن مي کند چون مي دانند که بزودي تمام روز را تنها خواهد ماند .حتما تاکنون شاهد عصبانيت سگي بوده ايد که صاحبش در حال بستن قلاده اش است.

اين مثالها بيان کننده قدرت سازگاري آنها است .بهتر است تربيت کردن سگ را بطور مستمر و پايدار انجام دهيد به عبارتي ديگر رام کردن سگ بايدبه صورت برنامه ريزي شده انجام گيرد .مسلما سگ حيوان تربيت پذيري است و اين را در يادگيري دستوراتي که مي دهيد ثابت خواهد کرد.ميزان ياد گيري حيوان در ابتدا بستگي به پافشاري و استقامت شما در آموزش تمرينات دارد .به اين طريق که مجبوريد بعضي از عادات حيوان را از سرش بيندازيد و در انجام بسياري از امور تشويقش نماييد. شک داشتن به قدرت يادگيري سگها بزرگترين دشمن تربيت کردن مي باشد.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار