جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست بيماريهاي دام هاي كوچك سگ هاي شکاري و تازي قسمت 2
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
 رفتن به صفحه 1, 2  بعدي ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

24 ارديبهشت 1387 - 15:55
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: سگ هاي شکاري و تازي قسمت 2 پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

اشپیتز فنلاندی Finish Spitz
دونکر Dunker
دالماسین Dalmatian
داشبرک Dachsbracke
بای رتریور Chesapeake Bay Retriever
بول‌مستیف Bullmastiff
بریتانی اسپانیل Brittany Spaniel
بریکت Briquet
براک آورنه Braque d' Auvergne
براک آریگویس Braque Ariegeois
تازی بوسنی Bosnian Hound
بورزوی Borzoi
بوردر تریر Border Terrier
تریر بوهمیا Bohemia Terrier
بلادهاند Bloodhound
تازی برنی Bernese Hound
بیگل هاریر Beagle Harrier
بیگل Beagle
تازی باست Basset Hound
باست گریفون Basset Griffon Venedeen
باسنجی Basenji
باربت Barbet
آریگویس Ariegeois
فاکسهاند آمریکایی American Foxhound
آکیتا Akita inu
تریر زیرموی ایردل Airedale Terrier
تازی افغان Afghan Hound
باست آرتزین Basset Artesien Normand
lمنبع بادي اي ار
 
      Back To Top  

24 ارديبهشت 1387 - 15:59
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: اشپيتز فنلاندي Finish Spitz پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: از لحاظ زیبایی‌شناسی بسیار چشمگیر بوده، ظاهری باوقار و مغرور دارد، با پوزۀ نوک‌تیز، گوش‌های افراشته و موهای حنایی رنگش به مخلوط روباه و چائوچائو (Chow Chow) بیشتر شباهت دارد. قد: نرها cm50-44، ماده‌ها 10% کمتر، وزن: kg27-23، با گردنی کوتاه و عضلانی، سینه‌ای فراخ، شکمی تو رفته دارد. چشم‌ها: سرزنده ترجیحاً سیاه رنگ، دم: به طرف پشت پیچ خورده، موها: کوتاه و لطیف، واجد لایۀ دوم از موهای نرم روی پوست می‌باشد. رنگ‌ها: حنایی قهوه‌ای و یا حنایی زرد، روی سینه و یا پاها لکه‌های سفید دیده می‌شوند.

رفتارشناسی: صادق، رفیق همراه، جسور

کارایی: یک زمانی توسط شکارچی‌های منطقۀ Lappland در شکار و تعقیب خرس‌ها و گوزن‌های قطبی به کار می‌رفت. در این اواخر در شکار پرندگان به ویژه مرغ جنگلی استفاده شده است و به همین دلیل لقب «سگ پارس کنندۀ صیاد پرندگان» را به خود گرفته بود. هم‌زمان با اینها یک نگهبان ایده‌آل برای منزل می‌باشد.

گروه نژادی: Northern

کشور منسوب: فنلاند
 
      Back To Top  

24 ارديبهشت 1387 - 16:01
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: دونکر Dunker پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: پرزور بوده لیکن سنگین نیست. بدن چهارگوش، قد: cm55-47، وزن: kg22-16. سری بسیار زیبا و کشیده، گونه‌هایی کم‌گوشت، پوزه سیاه رنگ، سوراخ‌های بینی گشاد. آرواره‌ها قیچی‌مانند، چشم‌ها: سیاه با نگاه‌هایی ملایم، گوش‌ها: نرم ، طول متوسط، نزدیک به سر، گردن: طویل، ضخیم و سفت، موها: ضخیم و صاف، رنگ‌ها: سیاه و آبی مرمری.

رفتارشناسی: بادقت، سازش‌پذیر، خوش‌خلق.

کارایی: بیشتر از سرعت قدرت تحملش اهمیت دارد. به هر گونه اراضی سازگار می‌شود. در مقابل سرما مقاومت بسیار خوبی دارد.

گروه نژادی: Hound

کشور منسوب: نروژ
 
      Back To Top  

24 ارديبهشت 1387 - 16:02
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: دالماسين Dalmatian پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی عضلانی، واجد تقارن می‌باشد. قد: نرها cm60-55، ماده‌ها cm55-50، وزن: تا kg25. سری کشیده، بینی به تناسب رنگ موهای بدن سیاه و یا قهوه‌ای، چشم‌ها: سیاه یا قهوه‌ای، گرد و براق بانگاه‌هایی سرزنده و معنی‌دار، گوش‌ها: نرم، به طرف عقب سر آویزان، دم: قاعده قطور، به طرف نوک نازک و کمی خمیده، موها: کوتاه، زبر، کیپ و براق باید باشد. رنگ اصلی عموماً سفید بوده، روی تنه کله‌های سیاه و یا قرمز تیره وجود دارند و این لکه‌ها باید یکنواخت در کل بدن پخش باشند که این ویژگی ارزش سگ را بالا می‌برد. توله‌ها حین تولد سفید خالص هستند.

رفتارشناسی: ساکت، صادق، مستقل اما خشنود از منزل، بسیار بادقت و پرتوجه، بعضاً به انسان احتیاج پیدا می‌کند که لزوماً باید مورد دقت باشد در غیر این صورت وارد حالت پرخاش و دیوانگی می‌گردد. از بازی با کودکان خوشش می‌آید. حافظه‌ای عالی دارد. رفتار ناخوشایند دیگران را بعد از سالیان سال به خاطر می‌آورد.

کارایی: در قرون وسطی به عنوان سگ شکاری و در قرن نوزدهم در کشیدن ارابه‌های کوچک از آن استفاده می‌شد که شهرتش به سرعت در دنیا پیچید. صاحبش روی اسب باشد، پیاده باشد یا داخل ماشین، بسیار دوست دارد که او را تعقیب کند. بعدها به عنوان سگ همدم نظرها را به خود جلب کرد. البته به عنوان سگ نگهبان نیز می‌تواند به کار برده شود. تمیز و ظریف بوده، از گل و لای ناخشنود بوده ولی از آب و صابون خوشش می‌ید.

گروه نژادی: Gun Dog, Companion Dog

کشور منسوب: یوگسلاوی
 
      Back To Top  

24 ارديبهشت 1387 - 16:04
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: داشبرک Dachsbracke پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: دارای دو تیپ دیگر است: Westphalian Basset (باست وستفالیا؛ قد: cm35-30، وزن: kg18-15) و Monte-Alpine (مونت – آلپین؛ قد: cm42-34، وزن: kg10). پیشانی اندکی برجسته و دندان‌های سگی‌اش بسیار رشد کرده، آرواره‌ها کلفت، لب‌ها ظریف، چشم‌ها: بلوطی (با توجه به رنگ موها روشن‌تر و یا تیره‌تر)، گوش‌ها: بزرگ، تخت، آویزان، پشت: محکم و طویل، سینه: گرد، برجسته به طرف بیرون، پاها: قوی و عضلانی، دم: افتاده، با نوک اندکی پیچ‌خورده، موها: کوتاه، ضخیم، کیپ چسبیده به بدن، رنگ‌ها: سیاه با زمینه روشن‌تر، بلوطی با نقش و نگار روشن‌تر، قرمز گوزنی، قرمز تیره، قرمز طلایی. باست وستفالیا عموماً سفید با خال‌های قرمز.

رفتارشناسی: در موقع شکار خشن و غرّنده، در سایر مواقع خونگرم و پراحساس.

کارایی: برای شکار خرگوش وحشی، روباه، گوزن و گراز وحشی مناسب است. پرنده‌های شکار شده را پیش صاحبش می‌آورد. در اراضی صعب و دشوار به راحتی به کار می‌پردازد. در کوهستان‌ها چابک و خستگی‌ناپذیر است. حس بویایی بسیار توسعه‌یافته‌ای داشته و بوی شکار را از مسافت‌های بسیار دور می‌گیرد.

گروه نژادی: Hound

کشور منسوب: آلمان
 
      Back To Top  

24 ارديبهشت 1387 - 16:05
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: باي رتريور Chesapeake Bay Retriever پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: نرها cm66-58، ماده‌ها cm61-53، وزن: نرها kg34-29، ماده‌ها kg29-25. سر: درشت، گرد، پوزه: کوتاه و تیز، لب‌ها: ظریف، چشم‌ها: زرد، گوش‌ها: آویزان، گردن: خیلی عضلانی، قفسۀ سینه: پرزور و فراخ، دم: cm5/37-30، لایۀ دومی از موهای کرکی نیز روی پوست دارد. رنگ: از بلوطی تیره تا حنایی روشن، هرچند رنگ کاهی نیز دیده می‌شود.

رفتارشناسی: سرزنده، بشاش، به عنوان شکارچی بااشتیاق، تربیت‌پذیر، پراحساس، جسور

کارایی: آب را دوست دارد، در هر نوع شکار استفاده می‌گردد. حیوان شکار شده را از آب خارنموده و پیش صاحبش می‌آورد. حین خروج از آب فقط یک چند قطره نم رویش دیده می‌شود که آنها را هم با چلاندن از خودش دور می‌کند.

گروه نژادی: Gun Dog

کشور منسوب: ایالات متحده آمریکا
 
      Back To Top  

24 ارديبهشت 1387 - 16:08
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بول‌مستيف Bullmastiff پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: ساختار بدنی قوی بوده لیکن زشت نیست. قد: نرها cm68-63، ماده‌ها cm66-61، وزن: نرها kg58-50، ماده‌ها kg50-45. سر: درشت، چهارگوش و محاط بین چین‌های پوستی می‌باشد. کانال‌های بینی باز و وسیع بوده، دندان‌هایی قوی و رشد کرده دارد. چشم‌ها: به رنگ بلوطی تیره بوده که در حد فاصلشان یک چین پوستی قابل مشاهده است. گوش‌ها: V شکل بوده و به طرف عقب افتاده است. دم: راست و یا کمی خمیده است که تا وسط پاها کشیده می‌شود. موها: قهوه‌ای روشن، طلایی و یا تمام طیف‌های رنگ ببری را با خود دارد، کوتاه و زبر هستند.

رفتارشناسی: بانشاط، شجاع، مطیع و بااحساس می‌باشد، با این حال ضروری است که این سگ تحت امر صاحبی قوی‌هیکل باشد.

کارایی: به عنوان سگ شکارچی و محافظ بسیار باارزش بوده و در فعالیت‌ها و عملیات‌های نظامی و پلیس به خوبی استفاده می‌گردد. توسط شرکت‌های معادن الماس آفریقای جنوبی هم‌اکنون به عنوان سگ نگهبان مورد استفاده می‌باشد. امروزه اساساً ترسناک‌ترین سگ نگهبان و محافظ می‌باشد که به کار برده می‌شود. با اعضای خانواده بودن را دوست دارد و با آنها کنار می‌آید. به منظور ممانعت از چاق شدن حیوان لازم است در تغذیۀ آن دقت شود و مرتباً به پیاده‌روی واداشته شود.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

27 ارديبهشت 1387 - 12:40
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بريتاني اسپانيل Brittany Spani پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: نرها cm50-48، ماده‌ها cm49-47، وزن: نرها kg18-15، سگی ظریف، پرتحمل و قوی است. واجد افاده‌ای هوشمند در صورت. پیشانی گرد و متوسط، به تناسب رنگ موها پوزه تیره‌رنگ. چشم‌ها: کهربایی، معنی‌دار، گوش‌ها: کوتاه، کمی گرد و کم‌مو، پشت: کوتاه، مابین دو استخوان پشت تقریباً وسیع، دم: حداکثر به طول cm10. کتف‌ها و پاها: عضلانی، موها: همواره ضخیم، سفید و سیاه و یا سه رنگ.

رفتارشناسی: باهوش، تربیت‌پذیر، طرز حرکت کاملاً مخصوصی دارد. دوست داشتنی و بازیگوش است. در کلاس تربیتی خشن و فشرده طبیعی است که عصبی نیز باشد.

کارایی: به هر نوع منطقۀ جنگلی، جلگه‌ای، کوهستانی سازگاری می‌یابد. در مقابل سرما و رطوبت مقاوم است. به ویژه در شکار خروس وحشی، خرگوش وحشی به کار برده می‌شود. دائماً در حرکت و تکاپوست. خستگی‌ناپذیر است. صاحب تمام توانمندی‌های یک سگ شکاری در سطحی عالی است. به خاطر جثه متوسط و سهولت حمل و نقل بین میلیون‌ها شکارچی شهرت پیدا کرده است. به علت خوش‌خلقی‌اش به عنوان سگ رفیق و همدم برای انسان نیز عمومیت دارد. با این که همواره به عنوان سگ ورزشی نیز مطرح بوده لیکن به زندگی آپارتمانی هم بسیار سازگار می‌باشد.

گروه نژادی: Gun Dog

کشور منسوب: فرانسه
 
      Back To Top  

27 ارديبهشت 1387 - 12:42
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بريکت Briquet پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی جثه متوسط، استوارقامت و عضلانی است. قد: cm58-52، وزن: kg24-18. صورت درشت و چهارگوش، پوزه سیاه رنگ. چشم‌ها: سیاه، با نگاه‌هایی ملانکولیک (خمار و عاشق‌گونه)، گوش‌ها: پهن و وسیع، گردن: طویل و پرزور، دم: طویل، داسی شکل، پشت، کتف‌ها و ساق‌ها: عضلانی، موها: ضخیم و صاف، رنگ: سه رنگ (سفید، قهوه‌ای روشن و سیاه زغالی).

رفتارشناسی: پرتحرک، باهوش، بشاش.

کارایی: واجد خصوصیات پوینترها (Pointer) و تازی‌ها می‌باشد. حس جهت‌یابی و نیز حس بویایی‌اش بسیار رشد یافته است. خیلی سریع محل شکار را می‌یابد. در قدیم در شکار گوزن از آن استفاده می‌شد، امروزه شکارچی ایده‌آل خرگوش وحشی بوده و در صعب‌العبورترین و دشوارترین اراضی به شکار می‌پردازد.

گروه نژادی: Hound

کشور منسوب: فرانسه
 
      Back To Top  

27 ارديبهشت 1387 - 12:44
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: براک آورنه Braque d' Auvergne پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

ظاهرشناسی: سگی قوی و ظریف با پاهایی استوار است. قد: نرها cm63-57، ماده‌ها cm60-55، وزن: kg28-22. سری کشیده، پوزه‌ای با منخرین گشاد و به رنگ سیاه براق، صورتی چهارگوش، دندان‌هایی سفید و قوی، جمجمه‌ای گرد، ابروهایی قوس‌دار و برجسته دارد. چشم‌ها: درشت، بلوطی تیره با نگاه‌هایی محجوب. گوش‌ها: اندکی پیچ‌خورده به داخل و ظریف با موهایی کیپ و انبوه. گردن: دوسومش بریده، طول اید‌آل: cm20-15، موها: براق، کوتاه، نرم. رنگ: سفید با لکه‌های سیاه یا بدون لکه و یا به رنگ زغال سنگی (مخلوط سیاه و سفید). لکه‌های سیاه در ناحیه سر وسیع‌ترند.

رفتارشناسی: سرزنده، پرتوجه، مطیع و پراحساس

کارایی: دونده‌ای ظریف می‌باشد. حین دویدن ساختار عضلانی‌اش بیشتر به چشم می‌خورد. این سگ حومه شهری فرانسوی در انواع اراضی خواه آتشفشانی، خواه جنگلی به انواع شکارها سازش‌پذیر است.

گروه نژادی: Gun Dog

کشور منسوب: فرانسه


اين مطلب آخرين بار توسط vet mania در 27 ارديبهشت 1387 - 12:50 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
 
      Back To Top  

27 ارديبهشت 1387 - 12:45
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: تازي بوسني Bosnian Hound پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: cm56-46، وزن: kg24-16. بر طبق استانداردهایش لازم است طول بدن 10% از ارتفاع آن بیشتر باشد. صورت چهارگوش، واجد ریش و سبیل، پوزه: سیاه، سوراخ‎‌های بینی گشاد، دندان‌ها: قوی، آرواره‌ها قیچی‌وار، چشم‌هاک تخم‌مرغی، بلوطی‌رنگ، با نگاه‌هایی سرزنده و جان‌دار، گوش‌ها: گوشتالو، آویزان، دم: کمی به طرف بالا، موها: بلند، زبر، واجد پیچش، دارای طبقۀ دومی از موهای ضخیم می‌باشد. رنگ‌ها: زرد گندمی، زرد مایل به قرمز، خاکستری خاکی، سیاه، ممکن است به رنگ سفید و یا دورنگ نیز دیده شود. موارد سه رنگ نیز قابل قبول هستند.

رفتارشناسی: جسور و در موقع شکار غیور و پرتلاش، داخل منزل جانوری آرام و ساکت است.

کارایی: در اراضی صعب‌العبور در هر گونه شرایط آب و هوایی سگی خستگی‌ناپذیر است. صدایی زیبا و موزون و خوش‌آهنگ دارد.

گروه نژادی: Hound

کشور منسوب: یوگسلاوی
 
      Back To Top  

27 ارديبهشت 1387 - 12:51
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: براک آريگويس Braque Ariegeois پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی استوار قامت و قوی لیکن ظریف است. قد: cm75-60، وزن: kg30-25. پیشانی: برجسته، صورت: چهارگوش، بینی: قرمز و یا به رنگ بلوطی روشن است. چشم‌ها: خوش‌فرم با نگاه‌هایی هوشمند. گوش‌ها: طویل و به شکل طومار، گردن: کمی چین‌دار، دم: بریده، زانوها: با حد و مرز مشخص. موهای سفید رنگ با لکه‌هایی به رنگ پرتقالی یا بلوطی و توأم با خال‌های روشن‌تر.

رفتارشناسی: سرزنده و خودکفاست. به صاحبی وارد و مسلط به خلق و خو و تربیتش نیاز دارد. قدرت بویایی بسیار خوبی داشته و شکار را به همراه خود پیش شکارچی می‌آورد. در کوهستان‌ها و در مناطق صعب‌العبور و دشوار به راحتی به شکار می‌پردازد و اصولاً در فرانسه عمومیت دارد.

کارایی: قوی‌ترین سگ در بین سگ‌های فرانسوی شکارآورنده می‌باشد. توأم با این که قهرمان دوی استقامت نیز هست، در مقابل بیماری‌ها مقاوم است. قدرت بویایی بسیار پیشرفته‌ای در کوهستان‌ها و شرایط طبیعی دشوار دارد. در انواع شکارها به کار برده می‌شود که بیش از هر جای دنیا در فرانسه طرف‌دار دارد.

گروه نژادی: Gun Dog

کشور منسوب: فرانسه
 
      Back To Top  

27 ارديبهشت 1387 - 12:53
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بورزوي Borzoi پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد متوسط: نرها cm5/75، ماده‌ها cm71. هر قدر قد بلندتر باشد به همان میزان باارزش‌تر خواهد بود. وزن: نرها kg48-34. سری کشیده، ظریف و تنگ دارد. صورتش اندکی انحناءدار است. پوزه: سیاه‌رنگ، چشم‌ها: مربع‌شکل، سیاه، گوش‌ها: به طرف گردن، قفسۀ سینه: تنگ، پشت: کوتاه، دم: شمشیری شکل، به صورت افتاده، موها: بلند، موج‌دار، گردن: یال‌دار، رنگ‌ها: سفید، طلایی و سایه‌دار با تمام تیره‌های زرد متمایل به قهوه‌ای، البته می‌تواند سفید تک‌رنگ و یا واجد لکه نیز باشد.

رفتارشناسی: سازگار، کمرو، لجباز، ساکت، بسیار صادق.

کارایی: یک زمانی شکارچی درندۀ گرگ‌ها محسوب می‌شد. در قرن نوزدهم در سایۀ ظاهر زیبایش به شکل سگی اشرافی و همدم برای انسان‌ها در آمد. به زندگی منزل نیز به راحتی سازش می‌یابد، لیکن به طور منظم و روزانه باید در بیرون گردانده شود.

گروه نژادی: Southern

کشور منسوب: فدراسیون روسیه
 
      Back To Top  

27 ارديبهشت 1387 - 12:54
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بوردر ترير Border Terrier پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: از قوی‌ترین و در عین حال کم‌توجه‌ترین تریرها محسوب می‌گردد. قد: cm25، وزن: kg7-6. شکل سرش آدم را یاد سمور آبی می‌اندازد. صورتی کوتاه و ناملایم، آرواره‌ای قیچی‌مانند دارد. چشم‌ها: سیاه، سرزنده، گوش‌ها: کوچک، V شکل و افتاده، دم: قطور و کمی کوتاه، استخوان‌های دست و پا چندان کلفت نیستند. موها: ضخیم و زبر، روی پوست لایۀ دیگری از مو نیز وجود دارد. رنگ‌ها: حنایی، گندمی، آبی مایل به قرمز با لکه‌های سیاه و سفید.

رفتارشناسی: جسور و بسیار سرزنده در حالی که حین شکار بسیار بی‌رحم عمل می‌کند، بالعکس در محیط منزل سازش‌پذیر است. به ویژه که با کودکان برخورد بسیار خوبی دارد.

کارایی: یک تریر تیپیک می‌باشد. نسبت به بیماری‌ها مقاوم است. چابک و پرتحمل است. ده‌ها سال بود که صرفاً جهت شکار روباه و جونده‌های درختی از آن استفاده می‌شد. خیلی از پرورش‌دهندگان سعی کردند این جنس را نیز مثل تریرموکوتاه (Short-haired Terrier) نسبت به زندگی آپارتمانی آداپته نمایند و امروزه سگی است که به خاطر ویژگی خوش‌خلق و سازگاری زیاد، به شکل رفیق و همدم بسیار باارزش می‌باشد. با این که هرگز با روباه‌ها آستی‌پذیر نیست، با حیوانات خانگی و همدم، میانۀ خوبی از خود نشان می‌دهد.

گروه نژادی: Terrier

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

27 ارديبهشت 1387 - 12:56
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: ترير بوهميا Bohemia Terrier پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: پاکوتاه ولی چابک و قوی است. سری کشیده، بینی و پوزه‌ای توسعه یافته (سیاه و یا جگری) و آرواره‌هایی قوی دارد. چشم‌ها: فرورفته با نگاه‌هایی صمیمی، گوش‌ها: به طرف گونه‌ها خمیده و افتاده، کتف‌ها: عضلانی، پاها: ساختاری استوار، دم cm20-18، موقع هیجان متوازی زمین می‌ایستد. قد: cm35-27، وزن: kg9-6. موها: خاکستری – آبی و قهوه‌ای روشن و لازم است که مرتباً اصلاح شوند. ریشی کلفت و ابروهایی انبوه دارد.

رفتارشناسی: خوش‌خلق، مطیع، صادق، صبور، جسور.

کارایی: جانوران کوچک شکار را در لانه‌هایشان می‌گیرد با این حال هم‌بازی خوبی برای سایر حیوانات خانگی است. به راحتی تربیت‌پذیر بوده و سگی زیبامنظر است. با کودکان نیز بازی می‌کند و رفیقی ایده‌آل می‌باشد. نگهبانی دقیق و در عین حال گاهاً خطرناک برای منزل است.

گروه نژادی: Terrier

کشور منسوب: چکسلواکی
 
      Back To Top  
  رفتن به صفحه 1, 2  بعدي ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1, 2  بعدي
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار