جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست بيماريهاي مشترك انسان و دام شيوع يك بيماري ناشناخته در چين
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

8 مرداد 1384 - 23:13
نويسنده پيام
nima
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 4 خرداد 1384
پست: 816

عنوان: شيوع يك بيماري ناشناخته در چين پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

در يك ماه گذشته ‪ ۱۷‬تن در جنوب غربي چين جان خود را در اثر ابتلا به يك بيماري ناشناخته از دست داده‌اند و آثار بيماري در ‪ ۴۱‬نفر ديگر نيز ظاهر شده است.

پزشكان و محققان تاكنون نتوانسته‌اند نوع اين بيماري را كه علايمي شبيه آنفلوآنزا دارد شناسايي كنند.

به نظر مي‌رسد اين بيماري در ميان دامپروران روستاهاي نزديك شهرهاي زي-يانگ و نئي-جانگ در استان سيچوان شيوع يافته است.

به گفته باب دييتز سخنگوي سازمان بهداشت جهاني در منطقه اقيانوسيه غربي كه مقر آن در مانيل پايتخت فيليپين قرار دارد، هنوز هيچ نوع تشخيصي در مورد اين بيماري صورت نگرفته و كارشناسان سازمان بهداشت جهاني منتظر اظهار نظر محققان چيني هستند كه در محل حضور دارند.

به گفته دييتز "اين بيماري مي‌تواند يكي از يك مجموعه پر شمار از بيماريهايي باشد كه در ميان آنها بيماريهايي مانند سارس و آنفلوآنزاي مرغي به چشم مي‌خورد.

وي افزود " اما نگراني ما اين است كه نمي‌دانيم اين بيماري چيست؟" اين نوع مرگهاي ناگهاني كه با حيوانات ارتباط دارند نادر هستند و دولت چين يك گروه ويژه را براي بررسي موضوع به منطقه اعزام كرده است تا روشن شو آيا اين بيماري با آنفلوآنزاي مرغي ارتباط دارد يا خير.

سخنگوي سازمان بهداشت جهاني از اعلام سريع بيماري از طرف دولت چين ابراز خوشوقتي كرده است. دولت چين در عرض يك ماه به وجود اين بيماري كه در نقطه‌اي دور در كشور در حال شيوع بود پي‌برده و اطلاعات مربوطه را به سازمان بهداشت جهاني انتقال داده است.

به گفته دييتز پي بردن به وقوع اين نوع بيماريها حتي در شهري مانند نيويورك به سادگي امكان پذير نيست و ممكن است تا دو هفته به طول بيانجامد. محققان چيني اعلام كرده‌اند برخي از انواع شناخته شده بيماريها مانند سارس را از فهرست بيماريهايي كه مي‌تواند معرفي‌كننده بيماري كنوني باشد حذف كرده‌اند.

ژنگ هواجين از مسوولان ارشد اداره بهداشت محلي در چين اعلام كرد احتمالا علت بيماري باكتري استروپتوكوكوس سوئي ‪ Streptococcud suis‬است.

اين باكتري در بدن خوكها رشد مي‌كند و در بسياري از كشورهاي جهان يافت مي‌شود ، اما انتقال آن به انسان نادر است و تاكنون در سطح جهاني تنها ‪۱۵۰‬ مورد ابتلا به آن در انسان گزارش شده است.

بيماراني كه مورد حمله اين نوع باكتري قرار مي‌گيرند علايمي شبيه آنفلوانزاي شديد پيدا مي‌كنند و ممكن است دچار ناشنوايي شوند.

نشريه علمي "نيچر" به نقل از خبرگزاري شين هوا نشانه‌هاي اين بيماري را "تب شديد، خستگي، تهوع و استفراغ ، اغما و بيهوشي در مراحل بعدي به همراه كبودي در زير پوست" اعلام كرده است.

مبتلايان به اين بيماري دامداراني بودند كه خوكها يا گوسفندهاي بيمار را ذبح كرده‌اند.

محققان و پزشكان در سطح جهان با استفاده از پايگاه اينترنتي "پرومد ‪ "ProMED‬سرگرم تبادل نظر درباره اين بيماري هستند. به اعتقاد برخي از اين محققان عوارض اين بيماري نظير تب كنگو همراه باخونريزي است كه در جنوب چين شايع است.

اين بيماري نادر است، اما معمولا از طريق كنه انتقال مي‌يابد و درصد مرگ و مير در ميان مبتلايان زياد است، اما از طريق انسان به انسان انتقال پيدا نمي‌كند.

در همين حال محققاني كه در تلاش براي شناسايي دقيق اين بيماري هستند در مورد خطر آنفلوانزاي مرغي هشدار دادند. بهار امسال هزاران مرغ مهاجر از درياچه كينقائي در غرب چين به ويروس آنفلوانزاي مرغي نوع "ان ‪۵‬اچ‪"۱‬ مبتلا شدند و مي‌توانند بيماري را به نقاط مختلف پراكنده كنند.

محققان سازمان بهداشت جهاني تاكيد كرده‌اند نوع تازه‌اي از اين ويروس كه به مراتب خطرناكتر است و "ان‪۵‬اچ‪ "۱۱‬نامگذاري شده در بدن اين پرندگان مشاهده شده است.

خوكها مي‌توانند هر دو ويروس آنفلوانزاي مرغي و انساني را در بدن خود حمل كنند و اين خطر وجود دارد كه اين دو نوع ويروس مختلف در بدن خوكها اجزاي ژنتيكي خود را با يكديگر مبادله كنند و به اين ترتيب ويروس آنفلوانزاي انساني تازه‌اي به وجود آيد كه از توانايي هاي مرگبار ويروسهاي آنفلوانزاي مرغي برخوردار است و به راحتي مي‌تواند از خوك به انسان و سپس از انسان به انسان منتقل شود.

به گفته "هولان چن " از مركز ملي آنفلوانزاي مرغي در استان هيلونگ جيانگ در ماه آوريل ‪ ۴۵۰‬خوك چيني كه مورد بررسي قرار گرفتند نوع كم‌خطرتري از ويروس آنفلوانزاي مرغي موسوم به "ان‪۹‬ان‪ "۲‬را داشتند.

به نوشته هفته‌نامه "نيچر" مسوولان سازمان بهداشت جهاني اكنون منتظر اجازه مقامات چيني هستند تا بتوانند از مناطقي كه آنفلوانزاي مرغي در آنها مشاهده شده بازديد به عمل آورند.

اين مسوولان مي‌گويند تقاضا دريافت اطلاعات بيشتر و نمونه‌هاي ويروسها هنوز اجابت نشده است.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار