جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست بيماريهاي دام هاي كوچك سگ هاي نگهبان و گله
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
 رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدي ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

5 خرداد 1387 - 17:30
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: سگ هاي نگهبان و گله پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

ولش کورگی Welsh Corgi
سن‌برنارد St. Bernard
تریر موگندمی Soft-Coated Wheaten Terrier
سگ گلۀ شتلند Shetland Sheepdog
سانشو Sanshu
ساموید Samoyed
راتویلر Rottweiler
پامی Pumi
پالی Puli
ناپولیتن مستیف Napolitan Mastiff
پیرنس بزرگ Great Pyrenees
گریت دین Great Dane
ژرمن شیفرد German Shepherd
بول‌داگ فرانسوی French Bulldog
سگ اسکیمو Eskimo Dog
انتلباچر Entlebucher Sennenhund
دابرمن پینچر Doberman Pinscher
کاتاهولا Catahoula Leopard Dog
بول تریر Bull Terrier
بریارد Briard
آردنس باویر Bouvier des Ardennes
بوستون تریر Boston Terrier
بوردر کالی Border Collie
بابتیل Bobtail
سگ کوهستان برن Bernese Mountain Dog
برگاماسکو Bergamasco
ترورن بلژیکی Belgian Tervuren
سگ گلۀ بلژیکی Belgian Sheepdog
باکسر Baxer
کلپی استرالیایی Australian Kelpie
کانگال Anatolian Sheepdog
مالاموت آلاسکا Alaskan Malamute
آئی‌دی Aidi
بیاسرون Beauceron
منبع : بادي اي ار
 
      Back To Top  

6 خرداد 1387 - 11:00
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: ولش کورگي Welsh Corgi پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: دو نوع کورگی وجود دارد: کاردیگان (Cardigan) و پمبروک (Pembroke) و هر دو بسیار شبیه روباه هستند. قد: cm30-25، وزن: نرها kg5/13، ماده‌ها kg6/12. به خاطر قد کوتاه‌شان خیلی تیز و سریع گام برمی‌دارند. جمجمه‌ای بزرگ و عریض دارد. چشم‌ها: رنگی موزون با بدن با موهایی به رنگ بلوطی، گوش‌ها: افراشته، برخلاف کاردیگان که دم‌دراز است، پمبروک بدون دم می‌باشد. کاردیگان در انواع رنگ‌ها با موهای کوتاه و افراشته بدون هیچ سفیدی دیده می‌شود. تمام موهای پمبروک به رنگ ماسه‌ای مایل به قرمز، قهوه‌ای روشن و یا سیاه می‌باشد، ضمن این که مناطق موهای قهوه‌ای مایل به زرد نیم‌بلند نیز وجود دارند و در پنجه‌ها ، سینه و پس گردن لکه‌های سفیدی مشاهده می‌گردند.

رفتارشناسی: دوست‌داشتنی، بااحساس، پرتحرک و پرانرژی، باهوش و به راحتی تربیت‌پذیر.

کارایی: یک سگ گلۀ پرتحرک و انرژیک بوده، صدها سال است که به عنوان مراقب گله به کار رفته است. یک سگ بسیار بامزه و همدمی بی‌نظیر برای انسان است.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

6 خرداد 1387 - 11:02
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: سن‌برنارد St. Bernard پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سن‌برنارد با سری پرزور، سگی درشت‌هیکل، پرتحمل و عضلانی می‌باشد. قد متوسط: نرها cm70، ماده‌ها cm65، وزن: kg55-50. جمجمه بزرگ و برجسته با پوستی چروک‌‍‌‌دار دارد. پوزه: کُند با کانال بینی وسیع. لب‌های بالایی چین‌خورده، دندان‌هایش کیپ و محکم، چشم‌ها: قهوه‌ای تیره، اندازه متوسط و اندکی نیم‌بسته بوده و به جای اینکه در دو طرف سر باشند به پیشانی نزدیک‌ترند. گوش‌ها: به طرفین سر آویزان، پوست گردن قوی‌اش چین‌خورده و آویزان، موها: نیم‌بلند، براق، کمی موج‌دار، البته نه اینکه فرفری باشند. رنگ‌ها: قرمز با لکه‌های سفید یا سفید با لکه‌های قرمز، همۀ تیره‌های حنایی دیده می‌شوند. نرها معمولاً سیاه می‌باشند.

رفتارشناسی: میانۀ بسیار خوبی با انسان‌ها دارد. مطیع، بسیار باوفا، آرام و فداکار است. علی‌رغم این همه ویژگی از سگ‌های نژاد کوچک اصلاً خوشش نمی‌آید. استعداد خوبی در پیش‌آگاهی بلایای طبیعی از جمله زلزله یا بهمن را داراست.

کارایی: از قدیم‌الایام در کمپ‌های کوهستانی و در نزدیکی گردنه‌های برفگیر به منظور نجات عابران و کوهنوردان مدفون زیر بهمن به وفور به کار رفته است. امروزه همچنین به عنوان رفیق و همراه از آن استفاده می‌گردد. برای زندگی در آپارتمان‌ها مناسب و سازگار نیست. همین الآن توسط مربیان برای نجات مصدومین حوادث و بالایای طبیعی تربیت می‌شوند.

توجه: موهای بلندش لازم است مرتباً با شانۀ درشت و بُرس زبر مرتب شوند و چنان که در یک ویلا زندگی می‌کند بهتر است روزانه و به طور منظم به پیاده‌روی واداشته شود.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: سوئیس
 
      Back To Top  

6 خرداد 1387 - 11:04
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: ترير موگندمي Soft-Coated Wheaten Terrier پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی با حرکات ظریف و قوی. قد: cm45، وزن ایده‌آل: kg8/15. صورتی کوتاه، آرواره‌ای پهن و قوی دارد. چشم‌ها: بلوطی تیره، گوش‌ها: کوچک به طرف جلو افتاده، دم: بریده، متحرک، لیکن پیچ‌نخورده است. پاها: قائم، پاهای عقب واجد عضلاتی قوی، موها: ضخیم و نرم (از اسمش نیز معلوم است)، موج‌دار، رنگ: گندمی.

رفتارشناسی: جسور، اکتیو، در آماده‌باش دائم، استعدادهایش بسیار متنوع هستند.

کارایی: ایرلندی‌ها معتقدند که این سگ قادر است در زمینه‌های بسیار زیادی شرکت کند: محافظ،مراقب و مدافع، گله‌بان، شکارچی از توی لانه‌ها بوده و به آپارتمان یا ویلا سازگار است.

گروه نژادی: Terrier

کشور منسوب: ایرلند
 
      Back To Top  

6 خرداد 1387 - 11:06
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: سگ گله شتلند Shetland Sheepdog پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: از یک زاویۀ دوربین هیچ فرقی بین کالی و این سگ مشخص نیست. این گفته‌ها بدان معنی است که شتلند کپی مینیاتور کاملی از کالی موبلند می‌باشد. قد: cm41-33، وزن: kg7-6. بدیهی است که اندازه‌های بیشتر و کمتر از این دامنۀ ارتفاع و وزن در نمایشگاه‌های سگ غربال شده و کنار گذاشته می‌شوند. سر: مخروطی، چشم‌ها: لطیف‌منظر و بادامی، گوش‌ها: نیم‌افراشته، نوک‌خمیده، دم: در حالت بی‌حرکت تا میان پاهایش کشیده می‌شود. موهای بدن نرم و پرپشت بوده به ویژه ناحیه گردن پرمو می‌باشد. رنگ‌ها: سه‌رنگ (سیاه، بلوطی و سفید)، قهوه‌ای روشن، سیاه مایل به آبی، سیاه و سفید.

رفتارشناسی: بسیار پرتحرک، نسبت به غریبه‌ها محتاط، نسبت به خانواده به ویژه با کودکان پراحساس و البته بعضی وقت‌ها کمی لجباز است.

کارایی: پیش از هرچیزی چوپانی باهوش و واجد قابلیت هدایت گاوهای بزرگ و بره‌های کوچک است. به خاطر زیبایی و ظرافتی که داراست به عنوان همدم برای انسان درآمده است.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

6 خرداد 1387 - 11:10
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: سانشو Sanshu پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی بسیار مقاوم است و بدترین شرایط جوی را به راحتی تحمل می‌کند. از نگاه جانبی بدنش مربعی‌شکل دیده می‌شود. قد: نرها cm55-50، ماده‌ها cm50-45، وزن: kg25-20. صورتی قرص، مثلثی، کشیده به طرف جلو دارد. نوک پوزه سیاه، چشم‌ها: بادامی‌شکل، گوش‌ها: کوچک و مثلثی‌اند. گردنی قطور و پرزور دارد. روی بخش بالایی جمجمه اندکی فرورفته است. موها: صاف بوده و نیز خیلی کوتاه نیستند. رنگ موها از حنایی تا خاکستری در تغییر است. سانشو یک سویۀ کوچک‌تر نیز دارد که cm10 از مقادیر فوق‌الذکر کوتاه‌تر می‌باشد.

رفتارشناسی: نسبت به اوامر و دستورات صاحبش بسیار بادقت است، پراحساس بوده و بنابر وجودعادت‌هایش حیوانی در نهایت درجه تمیز می‌باشد.

کارایی: جدّش آئی‌چی همواره به عنوان سگ شکارچی و محافظ استفاده می‌شد. سانشو یک محافظ کامل و ایده‌آل است. در کنار این همه استعداد، همدم و رفیقی عالی برای انسان‌هاست و همین خصوصیات باعث شده که در خارج از کشور ژاپن نیز طرف‌دارانی داشته باشد.

گروه نژادی: Northern

کشور منسوب: ژاپن
 
      Back To Top  

6 خرداد 1387 - 11:12
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: سامويد Samoyed پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی قوی، پرتحمل و فعال می‌باشد. قد: نرها cm60-53، ماده‌ها cm53-48، وزن: kg30-23. سری پرزور دارد که به طرف جلو کشیده است. نوک پوزه سیاه رنگ یا قهوه‌ای، آرواره‌: قوی، چشم‌ها: سیاه، تورفته، گوش‌ها: اندازه متوسط، نوک‌ها نیم‌گرد و افراشته، دم: دراز، پشمالو که به طرف پشت خمیده قرار می‌گیرد. ساق پاها: استوار و عضلانی، پنجه‌ها پهن و پوشیده بین موها، موها: زبر و انبوه بوده و البته موج‌دار نیستند. پوست کلفت و نرم، آن را در مقابل سرما محافظت می‌کند. رنگ: سفید خالص، سفید – خاکستری، زرد و یا سفید – زرد می‌تواند باشد.

رفتارشناسی: سگی آرام، لطیف، باوقار، صادق و بااحساس می‌باشد ولی به خاطر استفاده از آن در سورتمه‌ها هرگز فرصت بروز دادن تمام این خصایل باارزشش را نمی‌یابد و این در حالی است که زمانی که فقط به یک صاحب عادت می‌کند تبدیل به سگی خوش‌خلق، دوست‌داشتنی و سازش‌پذیر به انسان‌ها می‌گردد. هرگز بازیگوشی نکرده و البته در مواقع لزوم به راحتی از پس تمامی دشمنانش بر می‌آید.

کارایی: سگی ایده‌آل برای کشیدن سورتمه بوده که تا مسافت‌های بسیار طولانی سورتمه را می‌کشد. در شکار گوزن مووس (نوعی گوزن غول‌پیکر سردسیر قطبی) چه به عنوان محافظ یا نگهبان نقش خوبی ایفاء کرده است. به عنوان سگ رفیق و همدم و یا نگهبان نیز استعدادهایش را به اثبات رسانده است. ظاهر زیبا و مؤقرش دوستان و دوست‌داران زیادی را برایش به ارمغان آورده است. هیچ خشونتی در اخلاقش نداشته و سگی تمیز بوده که به راحتی با بچه‌ها شروع به بازی می‌کند. شاید تنها عیبش پارس کردنش باشد که مکرر و با صدای نسبتاً بلند انجام می‌دهد. در مقابل دزدها ممکن است خیلی خشن عمل کند.

توجه: موهای سفید و صافش می‌طلبند که به طور منظم حمام داده شوند و نیز در فصول گرم تابستان بهتر است به منظور پیشگیری از بروز پارازیت‌های انگلی پوستی زود به زود برس زده شود.

گروه نژادی: Northern
کشور منسوب: ممالک اسکاندیناوی
 
      Back To Top  

6 خرداد 1387 - 11:14
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: راتويلر Rottweiler پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: قوی و درشت هیکل می‌باشد. قد: نرها cm68-60، وزن: kg50. ماده‌ها اندکی کوچک‌تر می‌باشند. سری کروی داشته، فاصله بین دو گوش وسیع بوده، پوزه به خوبی رشد کرده و آرواره‌هایی قیچی‌مانند دارد. چشم‌ها: به رنگ قهوه‌ای تیره بوده و ظاهری ملیح و صادق به صورت حیوان می‌بخشد. گوش‌ها: مثلثی و به طرف جلو افتاده هستند. دم، چنانچه خیلی بلند باشد بایستی کوتاه شود. موها: زبر و ضخیم، در قسمت‌های گونه، پوزه، پنجه‌ها، پاها هاله‌هایی رنگی دیده می‌شوند. رنگ‌: به کلی سیاه است.

رفتارشناسی: بادقت، آرام، فرمان‌بردار، جسور و به راحتی تربیت‌پذیر و صرفاً زمانی که صاحبش در تهدید باشد عصبی می‌شود.

کارایی: به عنوان سگ چوپان، سگ پلیس و مهم‌تر از همه به عنوان سگ نگهبان و محافظ کارایی دارد. به عنوان سگ همدم باارزش بوده، به ویژه با کودکان میانه خوبی دارد.

توجه: در هر شکم زایمان تا دوازده توله به دنیا می‌آورد.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: آلمان
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:37
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: پامي Pumi پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: cm44-33، وزن: kg13-8. سگی متوسط جثه با سری بزرگ، پوزه‌ای سیاه و نوک‌تیز، چشم‌ها: قهوه‌ای، گوش‌ها: به شکل V معکوس، دم: به طول دوسوم کل طول بدن، تنه: چهارگوش، موها: شلوغ ولی نه اینکه فتیله‌ای و خزمانند باشد و البته نیم‌بلند. رنگ‌ها: سربی، خاکستری، نقره‌ای، خاکستری روشن، سیاه، سفید، قهوه‎‌ای، طلایی، لیکن همیشه فقط یک رنگ بر موهایش مستولی است.

رفتارشناسی: مهاجم و همواره در حالت بیدارباش است. لازم دارد که زود به زود گردش داده شود. به صاحبش دلبستگی داشته لیکن با غریبه‌ها به این سادگی دوست نمی‌شود.

کارایی: این نژاد سگ گله‌ای بااستقامت و سرزنده است. به عنوان سگ نگهبان و شکار نیز به خوبی استفاده شده است. احتمالاً به خاطر وجود ویژگی‌های گذشته، تریری است که نسبت به تعقیب روباه و خرگوش وحشی علاقه وافر از خود نشان می‌دهد، بنابراین سگی ایده‌آل در خصوص نگهبانی برای منازل بدون سکنه و مراکز صنعتی محسوب می‌شود.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: مجارستان
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:38
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: پالي Puli پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: کوچک‌ترین سگ گله بین سگ‎‌های مجارستان می‌باشد. هرچند مشابهی کوچک از کوموندور است ولی مثل آن سفید نبوده بلکه سیاه و یا خاکستری است. قد ایده‌آل: cm44، وزن: kg15-13. بدن: مکعبی و عضلانی، سر: گرد، چشم‌ها: قهوه‌ای و نگاه‌هایش زنده، گوش‌ها: آویزان، دم: بدون خمیدگی. واجد موهایی فتیله فتیله است که کل تنه‌اش را می‌پوشاند.

رفتارشناسی: سگ گله‌ای دینامیک و پرتحرک بوده که بین اعضاء خانواده ملایم و متین است. سگی محافظ بوده و در مواقعی که صاحبش مورد کوچک‌ترین تهاجم یا تعرضی واقع شود می‌تواند سگی مهاجم باشد. تمایل زیادی به گردش و پیاده‌روی داشته و از افراد غریبه و کودکان اصلاً خوشش نمی‌آید.

کارایی: در مجارستان به عنوان راه‌بر و هدایت کنندۀ گله در حد وسیعی کاربرد داشته، سگی است پرانرژی، بادقت، خستگی‌ناپذیر و با علاقه. گله را دوست دارد، احتمالاً به خاطر تمامی خصوصیات فوق‌الذکر در سده‌های گذشته به عنوان سگ شکارچی نیز در مناطق باتلاقی از آن استفاده شده است.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: مجارستان
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:39
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: ناپوليتن مستيف Napolitan Mastiff پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: قد: نرها cm75-65، ماده‌ها cm70-60، وزن: تا kg70. سگ‌هایی با ظاهری مطمئن، جدی و پرزور می‌باشند. سر بزرگ بوده، پوست ناحیۀ گردن تا نزدیکی‌های سینه کشیده شده است و به شکل چندلایه چین می‌خورد. موها: کوتاه و صاف، ضخیم، براق، رنگ‌ها: سیاه مایل به سربی، خاکستری، ببری و یا قهوه‌ای روشن و بعضاً روی پنجه و پاها لکه‌های سفیدرنگی دیده می‌شوند. رنگ چشم‌ها بسته به رنگ موها در تغییر است. از زمانی که در جنگ‌ها به کار رفته عادت بر این بوده که گوش‌ها و همچنین تا یک سوم دم بریده شود.

رفتارشناسی: علی‌رغم ظاهر زشت و درنده و خشنی که داراست سگی آرام و بااحساس می‌باشد. نسبت به صاحبش و دوستان خانوادگی اخلاقی نرم و پراحساس دارد. حیوانی بسیار جسور و شجاع بوده و از لحاظ فیزیک بدنی در مقابل درد و سختی‌ها بسیار صبور است.

کارایی: ناپولیتن مستیف و اجدادش به وفور و به طور چشمگیر در جنگ‌ها و نیز به عنوان سگ‌های نمایشی در سیرک‌ها استفاده شده‌اند. مواقعی بوده که این سگ به مُجرمان کمک کرده و بعضاً نیز به کمک عملیات‌های پلیس شتافته است. به عنوان بارکش، به عنوان رفیق و محافظ هم به کار رفته است. امروز چنانکه از قبل تربیت‌های ضروری انجام گرفته باشد مستیف سگی ایده‌آل به منظور نگهبانی و محافظت از اشخاص یا اماکن می‌باشد.

توجه: این نژاد بسیار ضرورت دارد که ورزش داده شود. به راحتی به زندگی در منازل ویلایی، باغ و حتی طبقات آپارتمان سازش می‌یابد. همچنین بهتر است توسط صاحبی قوی و درشت اندام روزانه دومرتبه پیاده‌روی داده شود.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: ایتالیا
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:43
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: پيرنس بزرگ Great Pyrenees پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی بسیار بزرگ، پرزور، عضلانی است. قد: نرها cm81-69، ماده‌ها cm74-64، بعضی‌ها از یک متر هم بلندترند. وزن: با توجه به جثه‌اش kg57-41. سری بزرگ و شبیه خرس دارد. پوزه‌: بزرگ و به طرف جلو کشیده است و نوک سیاه می‌باشد. لب‌ها: حالت پریشان و آشفته، چشم‌ها: قهوه‌ای، بادامی شکل با ظاهری ملایم، گوش‌ها: کوچک، مثلثی، افتاده، دم: موقع هیجان افراشته می‌شود. موها: سفید (بعضاً مایل به زرد، خاکستری و یا با لکه‌های خاکستری). این سگ در دربار سلطنتی پادشاه سان (Sun) به نام «جنتلمن سپید کرک» برای خود جایگاهی ویژه داشته است.

رفتارشناسی: مطیع، پرتلاش، بااحساس، باوفا، صبور.

کارایی: واجد تمام خصوصیات زندگی در کوهستان‌ها می‌باشد. به عنوان گله‌بان گوسفندان به عنوان رهبر راهنما در شرایط برف و بوران، به عنوان ناجی قربانیان حوادث طبیعی و به شکل سگ نگهبان و سگ محافظ برای اماکن و افراد به کار گرفته می‌شود.

توجه: به منطقه‌ای وسیع احتیاج دارد.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: فرانسه
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:45
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: گريت دين Great Dane پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: گریت دین سگی غول‌آسا بوده که اصالت را در پرتحمل بودن و قدرت را در ظرافت درهم آمیخته است. قد: نرها cm76، ماده‌ها cm72. سگ‌های واجد تنۀ بزرگ‌تر بیشتر مورد مقبولیت واقعند. وزن: kg60. ناحیۀ پیشانی فرورفته، سری کشیده و کم‌عرض دارد. کانال بینی وسیع است. گردن طویل و عضلانی، پاهای جلو کاملاً قائم هستند. ران‌ها عضلانی، پنجه‌های کوتاه و سیاهش گرد، دم: با طول متوسط تا وسط پاهای عقب کشیده می‌شود. چشم‌ها: گرد، عموماً سیاه، سرزنده با ظاهری باهوش، گوش‌ها: دراز، تیز و افراشته، دندان‌ها: خوب رشد کرده و سفید که تمام طول فک‌های قیچی‌مانندش را پر کرده‌اند. موها: به کلی کوتاه، ضخیم، انبوه و براق، رنگ‌ها: متغیر می‌باشند. گریت دین‌های سیاه براق چشمانی سیاه و آن عده که آبی‌رنگ (سرمه‌ای) هستند رنگ چشمشان روشن می‌باشد.

رفتارشناسی: سگی است که به این سادگی تغییر روحیه از خود نشان نمی‌دهد لذا در موارد لزوم می‌تواند مهاجم شود واصولاً نرم‌خو و صبور می‌باشد.

کارایی: طی تاریخی طولانی به عنوان سگ جنگ‌ها، سگ شکاری، سگ ارابه‌کش، سگ نگهبان و سگ محافظ به کار رفته است. هم‌اکنون نیز به عنوان سگ نگهبان مورد استفاده دارد، با این حال به خاطر زیبایی فیزیکی و روحیه خوش‌خلق، به شکل دکوراتیو به عنوان یک رفیق و سگ همراه ارزش به‌سزایی دارد.

توجه: اولاً ضروری است با یک برس زبر مرتاً برس زده شود. ثانیاً جایگاهاش لازم است که عاری از سرما و رطوبت باشد.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: آلمان
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:46
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: ژرمن شيفرد German Shepherd پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: قد: نرها cm65-60، ماده‌ها cm60-55، وزن: kg40-35. واجد عضلاتی درشت و قوی، استخوان‌هایی ظریف اما استوار، تنه‌ای نسبتاً طویل، سری در تعادل با تنه، پیشانی نسبتا برجسته، دندان‌هایی پرزور و آرواره‌هایی قیچی‌مانند است. گوش‌ها: افراشته و نوک‌تیز( تا شش ماهگی توله‌ها، گوش‌ها ممکن است افتاده باشند)، چشم‌ها: بدامی شکل، با نگاهی جان‌دار، هوشمند و تیره‌رنگ، دم پشمالویش تا بین پاهای عقب کشیده می‌شود و زمانی که حیوان بی‌حرکت باشد دم به شکل افتاده قرار می‌گیرد. پاهای جلو و کتف‌هایش عضلانی، ران‌هایش قطور و قوی، پنجه‌هایش گرد و پاشنه‌هایش خیلی سفت و محکم، رنگ‌ها: سیاه، خاکستری متالیک که این رنگ‌ها یا به صورت تک بوده و یا همراه با رنگ قهوه‌ای، زرد و یا با خاکستری روشن، سایه‌دار می‌شوند. موها: کوتاه، پرپشت و یا موج‌دار و بلند می‌باشند.

رفتارشناسی: جسور، بانشاط، صادق، باقرار، باوفا، دوست‌دار کودکان و صاحبش، نسبت به حیوانات هم‌جوار خوش‌برخورد، سگی بسیار تربیت‌پذیر و البته نسبت به بیگانه‌ها نکته‌سنج می‌باشد.

کارایی: در قدم اول در مراقبت و هدایت گله‌ها به کار برده شد. به خاطر هوشمندی و تحمل چشمگیرش در زمان جنگ در انواع موقعیت‌ها از جمله زیر آتش دشمن و به عنوان بهترین پیغام‌رسان در میادین مین، به عنوان سگ ناجی (در آب، کوهستان و یا در آتش‌سوزی) و نیز به عنوان بهترین سگ پلیس به انجام وظیفه پرداخته است. البته ژرمن شیفرد به عنوان سگ نگهبان نیز کم‌نظیر است. دارای رفلکس‌هایی کامل بوده و خیلی سریع قادر است خود را به حال آماده‌باش در بیاورد. مسئولیت سپرده شده را همواره به خوبی و با رغبت به جا می‌آورد.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: آلمان
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:47
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بول‌داگ فرانسوي French Bulldog پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: سگی کوچک جثه است. قد: تا cm30، وزن: kg12-6. سری پرزور، چهارگوش دارد. پوزه‌ای کوتاه و کند، لب‌هایی چین‌خورده که روی دندان‌ها را می‌پوشاند. صورت: پهن، چشم‌ها: سیاه، گرد و کمی برجته، گوش‌ها: در قاعده وسیع، نوک‌ها گرد و افراشته، گردن: چین‌دار نمی‌باشد. قفسۀ سینه: برجسته، استخوان‌های دنده: گرد، دم: بریده و افتاده، موها: صاف، نرم و لطیف، براق، رنگ‌ها: سیاه، ببری (سیاه وحنایی ممکن است مخلوط باشند) و یا بلدرچینی (نقش‌های ببری در زمینۀ سفید).

رفتارشناسی: جسور، پرتحرک، پراحساس، بادقت و پرتوجه، باهوش.

کارایی: نگهبانی عالی برای آپارتمان و رفیق و همدمی مناسب برای انسان‌هاست. در عین حال شکارپی بی‌امان جونده‌ها و موش‌هاست.

توجه: نباید به چاق شدن آن اجازه داده شود زیرا چاقی زیاد مانع تنفس راحت حیوان می‌باشد.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: فرانسه
 
      Back To Top  
  رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدي ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1, 2, 3  بعدي
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار