جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست بيماريهاي دام هاي كوچك سگ هاي نگهبان و گله
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
 رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

10 خرداد 1387 - 10:48
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: سگ اسکيمو Eskimo Dog پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرهرشناسی: شبیه گرگ و سگی درشت‌هیکل می‌باشد. قد: نرها cm45-40، وزن: نرها kg50-30، ماده‌ها kg48-25. سری بزرگ و مخروطی‌شکل، پوزه‌ای متوسط، آرواره‌ای قوی دارد. چشم‌ها اندکی تورفته، با نگاه‌هایی آتشین و نافذ، گوش‌ها: کوچک و مثلثی، دم: بوته‌ای شکل و پشمالو که به طرف پشت پیچ‍‌می‌خورد. موهای ضخیمش تا cm15 طول دارند. پوشش به خاطر چرب بودن نسبت به آب نفوذ‌ناپذیر است. در آب و هوای بسیار سرد 60- و 70- درجه سانتیگراد قطبی زندگی می‌کند. رنگ‌موها خیلی متغیر است.

رفتارشناسی: سازگار، صادق، پراحساس، خستگی‌ناپذیر لیکن محتاط و رّم‌کننده هست و البته چنانچه تربیت خشنی داشته باشد بیشتر رّم خواهد کرد.

کارایی: سگ سورتمه و بسیار مناسب نواحی سرد قطبی است. سورتمه‌ای متشکل از 2000 کیلوگرم بار و تجهیزات را 20 سگ سورتمه بدون هیچ توقفی تا چهل کیلومتر می‌کشند. سگ اسکیمو به جای پارس کردن مانند گرگ‌ها زوزه می‌کشد.

گروه نژادی: Northern

کشور منسوب: کانادا
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:49
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: انتلباچر Entlebucher Sennenhund پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی جثه متوسط است. قد: حداکثر cm50، وزن: kg30-25، واجد آرواره‌ای قوی و چشمانی کوچک، سرزنده و به رنگ بلوطی، گوش‌هایی V شکل و افتاده دارد. دم: مادرزادی بسیار کوتاه یا بریده می‌باشد. حداکثر طول cm15-10 و نباید بیشتر باشد. موها: زبر، براق و کوتاه، رنگ: از زرد تا قهوه‌ای روشن با زمینۀ سیاه تغییر می‌کند. لکه‌ها باید متقارن باشند.

رفتارشناسی: به انواع وظایف و موقعیت‌ها آداپته می‌شود. خستگی‌ناپذیر بوده و دائماً دقیق می‌باشد. نسبت به گله‌های گاو بسیار قاطع و خشن، لیکن با کودکان میانه خوبی دارد.

کارایی: خصوصاً در مناطق کوهستانی به عنوان مراقب گله بسیار باارزش هست. جاهایی مثل آغل، کلبه و منزل را با تحرک و انرژی محافظت می‌کند. این سگ به گروه سگ‌های «شیرفروش» منسوب است. حتی امروزه نیز در نقل و انتقال ارابه‌های حامل بیدون‌های شیر و پنیر از نواحی کوهستانی به کار گرفته می‌شود. داخل منزل بسیار با متانت و نشاط، سگی هم‌بازی و رفیق محسوب می‌گردد. با بچه‌ها نیز بازی می‌کند و در موارد لزوم از آنها مواظبت و دفاع می‌نماید.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: سوئیس
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:50
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: دابرمن پينچر Doberman Pinscher پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی عضلانی با ساختاری ظریف می‌باشد. قد: نرها cm71-66، ماده‌ها cm66-61، وزن: kg40-30. جمجمه‌ای تخت، سری کشیده و تنگ دارد. دندان‌هایش قوی بوده که در طول آرواره‌های قیچی‌مانندش چیده شده‌اند. چشم‌ها: سیاه، سرزنده و باهوش، گوش‌ها: بریده و به طرف بالا قرار می‌گیرند. دم: بسیار کوتاه، پاها: کاملاً قائم، موها: کوتاه، ضخیم، زبر و چسبیده به بدن، رنگ‌ها: قهوه‌ای تیره، سیاه و یا آبی که لکه‌هایی به رنگ زنگ‌آهن یا بلوطی با خود حمل می‌کنند. وجود لکه‌های سفید مجاز نیست. راه‌رفتن دابرمن الاستیک و باید ظریف باشد. قدم‌ها بایستی با استواری روی زمین گذاشته شوند.

رفتارشناسی: تفاوت مزاجی بین نرها و ماده‌ها وجود دارد. ماده‌ها نسبت به اعضای خانواده آرام، باتوجه و پراحساس ولیکن نسبت به غریبه‌ها بی‌اعتماد و مشکوک هستند. نرها بسیار باهوش، لذا عجول و عموماً مهاجم می‌باشند. به همین خاطر نیز صاحبی پرانرژی را می‌طلبند.

کارایی: طی بیش از یک قرن، دابرمن در نقش سگ نگهبان و محافظ به خوبی انجام وظیفه نموده است. به عنوان سگ پلیس، نیز در ارتش (دابرمن‌های نیروی دریایی جهت کشف کمین‌گاه‌های دشمن به کار رفته‌اند) و همینطور در مراقبت از هرگوه تأسیسات صنعتی ایفای نقش به سزایی داشته است. ماده‌ها در مقایسه با نرها خیلی بیشتر و بهتر با زندگی آپارتمانی آداپته می‌شوند لیکن هر دو جنس لازم است روزانه انرژی اضافی خود را خالی کنند.

توجه: رشد تربیتی دابرمن حتی بعد از دو سالگی نیز ادامه دارد. با این حال لازم است از 10 تا 12 ماهگی اقدام به تربیت فشرده حیوان نمود. عمر طولانی دارد، عمر پانزده سال و حتی تا بیست سالگی برایش امری طبیعی می‌باشد.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: آلمان
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:52
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: کاتاهولا Catahoula Leopard Dog پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: نرها cm64-56، ماده‌ها cm58-51، وزن: نرها kg36-27، ماده‌ها kg32-23. دارای موهای ضخیم، انبوه و کوتاه است. رنگ‌: عموماً خال‌های سیاه و یا خاکستری – آبی توأم با لکه‌هایی قرمز و یا زردرنگ می‌باشند. چشم‌های آبی فیروزه‌ای ارزش ویژه‌ای به این سگ بخشیده است.

رفتارشناسی: سگی بااحساس، صادق و تربیت‌پذیر است. به صاحبش شدیداً دلبسته می‌شود و البته نگهبانی مهاجم و درنده است.

کارایی: هم‌اینک به عنوان سگ گله استفاده می‌شود. بین گوسفندان، گله‌های گاو و خوک‌ها در اراضی باز به خوبی انجام وظیفه می‌کند. در شکار راکون و جوندگان با موفقیت به کار رفته است.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: ایالات متحدۀ آمریکا
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:53
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بول ترير Bull Terrier پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: واجدی سری تخم‌مرغی و بسیار کشیده‌تر به طرف جلو بوده. آرواره‌ای با استخوان‌هایی قوی، دندان‌هایی پرزور و بسیار محکم دارد. چشم‌ها: سیاه، کوچک و بادامی‌شکل، کتف‌ها: قوی و عضلانی، تنه: توپر و گرد، دم: به شکلی موازی با زمین، موها: کوتاه، زبر و براق، رنگ‌ها: سفید خالص، ببری، قهوه‌ای مایل به زرد، سیاه و یا سه رنگ، یا سر دارای لکه‌های سیاه و یا با رگه‌هایی ببری، قد: cm56-53، وزن: kg28-5/23.

رفتارشناسی: یک زمان‌هایی سگی بسیار وحشی محسوب می‌شد اما توسط پرورش‌دهندگان امروزی متین‌تر شده است. هم‌اکنون سگی خوش‌خلق، صادق، باوقار و مطیع می‌باشد.

کارایی: در حالی که به شکل گلادیاتوری خون‌ریز و جسور پا به عرصه وجود گذاشته است بعدها به عنوان مراقب گله، شکارچی جوندگان، رفیق انسان و نیز به عنوان محافظ و نگهبان کاربرد پیدا کرد.

توجه: برای مقاصد نمایشی به شکل دو سویۀ جدا درآمده است: سفید و رنگی.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:55
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بريارد Briard پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: موهایش به طول cm7-5 بوده که به آن منظره خوشی همچون تلّ علوفه را می‌بخشد. رنگ‌ها: سیاه، قهوه‌ای و قهوه‌ای روشن. قد: نرها cm68-62، ماده‌ها cm64-56، وزن متوسط: kg35، چشم‌ها: سیاه با نگاهی هوشمند. گوش‌ها: با اطرافی گرد ولی نه هر زمان.دویدن ظریفی دارد.

رفتارشناسی: بریارد حیوانی مزرعه‌ای است لیکن حساس و فرمان‌بردار می‌باشد. به دنبال جنگ جهانی اول به عنوان سگ نگهبان به کار برده شد زیرا حس شنوایی بسیار پیشرفته و فوق‌العاده حساسی دارد. تا حد زندگی با کودکان خوش‌رفتار و سازگار است. ترجیحاً بهتر است در بیرون از منزل زندگی کند.

کارایی: بریارد از گذشته به عنوان سگ چوپان و خصوصاً سگ محافظ و بعضاً به عنوان همدم انسان بوده‌اند. نسبت به غریبه‌ها گوشه‌گیر و کم‌رو هستند. بریارد سگی است زیبا و دکوراتیو و خوش‌خلق. گفته شده است اگر برایش یک بار محبت کنید او در مقابل ده برابر به شما محبت خواهد کرد.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: فرانسه
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:57
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: آردنس باوير Bouvier des Ardennes پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: cm60، وزن: kg25، ماده‌ها 10% کمتر. دارای پوزه‌ای کوتاه و سری بزرگ، آرواره‌ای قوی و ریش و سبیل می‌باشد. چشم‌ها: سیاه‌رنگ، گوش‌ها: رو به بالا و یا پیچ خورده، گردن: کوتاه و کلفت، سینه: فراخ، قفسۀ سینه گرد، پاهای جلو قائم و پاهای عقب قوس‌دار. به طور نرمال بدون دم متولد می‌شود در غیر این صورت دم باید قطع شود. موها: تا cm5 طول داشته و بوته‌مانند است. به خاطر موهای ضخیم زمستان‌ها از سرما در امان است. به رنگ‌های متفاوت دیده می‌شود.

رفتارشناسی: سگی پارس کننده و غرّنده است. ظاهری متناسب با روحیه‌اش دارد. نسبت به غریبه‌ها دشمن بوده و فقط نسبت به صاحبش با احساس و فرمان‌بردار است. بسیار باهوش می‌باشد.

کارایی: ایده‌آل برای اراضی وسیع و مزارع ویلایی. کل فصول سال را قادر است در بیرون و هوای آزاد به سر برد. خستگی ناپذیر بوده و با اطمینان جهت مراقبت گوسفندان و گله‌های گاو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گروه نژادی: Herding Dog

کشور منسوب: بلژیک
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 10:58
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بوستون ترير Boston Terrier پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: cm43-1/38، وزن: kg3/11-75/6. سری بزرگ و پهن دارد. در ناحیۀ گردن نباید چین پوستی دیده شود. صورت کوتاه و چهارگوش به پوزه‌ای بزرگ که نوک‌تیز نیست ختم می‌شود. چشم‌ها: سیاه، درشت، گرد، با نگاه‌هایی بامزه و سرشار از هوش، گوش‌ها: کوچک، ظریف و افراشته، گردن: کمی قوس‌دار، قفسۀ‌سینه: وسیع، پاها: قائم و عضلانی، موها: کوتاه، براق که طولشان در نقاط مختلف بدن متفاوت است. رنگ‌‌ها: در نواحی سر، سینه و گوش‌ها با لکه‌های سفید توأم با خال‌های تیره می‌باشد.

رفتارشناسی: نسبت به صاحبش بسیار پراحساس، نسبت به کودکان صبور، بسیار باهوش، دائماً با دقت استافورد شایر.

کارایی: بوستون تریر رفیقی ایده‌آل بوده، به عنوان نگهبان منزل نیز بروز استعدادهایش جلب توجه می‌کنند. به خاطر ویژگی‌های عالی‌اش در ایالات متحده طرف‌دار زیادی دارد.

گروه نژادی: Mastiff, Terrier

کشور منسوب: ایالات متحده آمریکا
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:01
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بوردر کالي Border Collie پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: نرها cm56-50، ماده‌ها cm53-48، وزن: نرها kg23-18، ماده‌ها kg18-16. این نژاد دو سویه دارد: سویۀ موبلند (مو راست و پرپشت، به طول cm6/7) و دیگری موکوتاه است (طول مو تا cm5/2). رنگ‌ها: سیاه و سفید، سیاه، سفید و قهوه‌ای مایل به زرد، خاکستری و سیاه، طلایی سفید و یا تماماً سیاه.

رفتارشناسی: باهوش، پرتحمل، دوست‌داشتنی، بادقت، تربیت‌پذیر، نژادی است با نهایت درجۀ احساس، به راحتی تربیت می‌شود و از لوس کردن و نوازش خیلی خوشش می‌آید.

کارایی: سگ گله‌ای پرزور، چابک، خستگی‌ناپذیر است. به هر گونه دام به راحتی چوپانی می‌کند. عده‌ای بر این باورند که بوردرکالی با چشم‌هایش گله‌های گاو را هیپنوتیزم می‌کند!

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:08
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بابتيل Bobtail پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: راه رفتن این سگ بسیار پیوسته و نرم نرمک هست. قد: نرها cm56، و یا کمی بیشتر (ماده‌ها اندکی ارتفاع کمتری نسبت به نرها دارند)، وزن: kg30، سر: بزرگ، رنگ‌ها: خاکستری و یا تیره‌های مختلف رنگ آبی، دم: همچنان که از اسمش هم مشخص است (Bobtail : دم‌بریده)، بدون دم می‌باشد. از قدیم فروشندگان حیوان، دم سگ‌هایشان را می‌بریدند. امروزه بعضی از توله‌ها بدون دم متولد می‌شوند و اگر دم داشته باشند بهتر است دمشان از اولین مفصل بریده شود.

کارایی: یک سگ گلۀ موفق می‌باشد. سگ نگهبان، سگ سورتمه، سگ صیدیاب، و نیز به عنوان سگ همدم به کار می‌رود، به ویژه میانه‌اش با کودکان عالی است.

توجه: جهت پیشگیری از گره گره شدن موهایش باید زود زود برس زده شود.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: بریتانیای کبیر
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:09
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: سگ کوهستان برن Bernese Mountain Dog پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی پرزور و عضلانی، قد: cm70-58، وزن: kg40. سری کوتاه و بزرگ، چشم‌هایی جان‌دار و سیاه دارد. گوش‌ها: V شکل، آویزان، دم: موبلند بوده، راست می‌ایستد. موها: روی سطح خارجی پاها و اطراف چشم‌ها سیاه براق و پرپشت با هاله‌هایی از قهوه‌ای روشن می‌باشد. کناره‌های سفیدی سینه‌اش قهوه‌ای روشن است. پنجه‌ها و دم می‌توانند سفید باشند. همچنین روی صورت نیز یک سفیدی ماسک‌مانند ممکن است دیده شود.

رفتارشناسی: پرانرژی، دقیق، سریع است. گاز نمی‌گیرد. نسبت به صاحبش پراحساس و نسبت به غریبه‌ها محتاط و مشکوک است.

کارایی: رومیان قدیم این سگ‌ها را به عنوان سگ‌های جنگی به کار می‌بردند و در حالی که به آنها سپرهای آهنین می‌بستند آنها را به سوی خط مقدم پیش می‌راندند. این نژاد به ویژه در نواحی کوهستانی سوئیس به شکل سگ گله تمام عیار درآمده است. خستگی‌ناپذیر بوده و در خود احتیاجی به استراحت حس نمی‌کند. نسبت به سردترین اقلیم‌ها مقاوم بوده و یک آغل یا منزل را به طور کامل محافظ می‌کند. به خاطر تربیت‌پذیری راحت به عنوان سگ پلیس نیز استفاده شده است. باهوش، صادق و سگی زیباست. از طرف پرورش‌دهندگان باذوق به شکل نژادی همدم و رفیق برای انسان درآمده است.

توجه: این نژاد با آب و هوای گرم سازگار نیست.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: سوئیس
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:10
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: برگاماسکو Bergamasco پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: نرها cm60، ماده‌ها cm58-56، وزن: نرها kg38-32، ماده‌ها kg30. درازی سر به انداه دوپنجم طول بدن. منخرین (سوراخ‌های بینی) بزرگش همواره باز، مرطوب و سیاه رنگ. آرواره‌ای قیچی‌مانند و رشد کرده دارد. چشم‌ها: بلوطی رنگ بوده که رنگ موهایش را تعقیب می‌کند. گوش‌ها: مثلثی و آویزان، دم: افتاده و کلفت که به طرف نوک باریک‌تر می‌شود. بازوها و ران‌هایی پرزور و عضلانی، پنجه‌هایی سیاه و گرد دارد. موها: انبوه، بلند و موج‌دار. موها در خط وسط پشت از هم جدا شده و به طرفین بدن سرازیر می‌شوند. موهای صورت لطیف‌تر بوده و چشم‌ها را می‌پوشاند. رنگ‌ها: تمام طیف‌های خاکستری خال‌دار و یا کلاً سیاه. در ضمن رنگ سفید یک دست مقبول نمی‌باشد.

رفتارشناسی: سگی با کاراتر کامل است. بانزاکت، صادق، باهوش، جسور و پرتلاش بوده و به ساده‌ترین وجه به شرایط زندگی‌اش سازگار شده و مراقبت پرورشی کمی را می‌طلبد. اگر چنانچه صاحبی پرانرژی و پرتوجه داشته باشد کنار آمدن با خلق لجبازش امری ممکن است.

کارایی: به خاطر خصوصیات فوق‌الذکر سگ گله‌ای تمام عیار است. سگی با انرژی است که گله را دوست دارد. به هرگونه شرایط جوی مقاوم بوده در عین حال با حداقل دوره تربیت قادر هست به عنوان سگ محافظ و نگهبان برای کارخانجات یا دیگر محیط‌های کاری به کار گرفته شد. هرچند به عنوان همدم برای صاحبش ملایم و پر از احساس بوده، لیکن نتوانسته است به زندگی آپارتمانی عادت داده شود.

توجه: سالیانه دو بار حمام کردن برایش ضروری است و باید دقت شود که بهترین خصوصیتش یعنی گلولۀ موهایش باز نشوند.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: ایتالیا
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:11
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: ترورن بلژيکي Belgian Tervuren پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: به رنگ قهوه‌ای سایه‌دار، با پوشش ضخیم و موهای بدون موج که آن را از گروئنندال باز می‌شناساند. قد متوسط: نرها cm63، ماده‌ها cm57، وزن متوسط: kg28. چشم‌ها: قهوه‌ای و تقریباً بادامی شکل، گوش‌ها: مثلثی، تنه: قوی و چالاک، دندان‌ها قوی و فک‌ها قیچی‌مانند، ترورن در بین سگ‌های گلۀ بلژیکی، قوی‌ترین نژاد محسوب می‌گردد و به همین سبب در جهت تقویت ژنی نژادهای خویشاوند و نزدیک‌تر، از آن استفاده می‌شود.

رفتارشناسی: همچون گروئنندال هوشی سرشار داشته و بسیار تربیت‌پذیر است. به صاحبش شدیداً دلبستگی و تعلق خاطر پیدا می‌کند. خلاصه این که سگی خوش‌خلق و دوست‌داشتنی بوده، هم رفاقت می‌کند و هم توقع رفاقت و محبت دارد.

کارایی: به طور آزاد برای مراقبت از گوسفندان به کار می‌رود و البته برای خانواده و منزل نگهبانی فداکار می‌باشد.

توجه: این سگ بسیار خوش‌اشتهاست به همین دلیل لازم است دقت کافی به وزن اضافی و چاق نبودن حیوان به عمل بیاید.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: بلژیک
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:13
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: سگ گله بلژيکي Belgian Sheepdog پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: موهای سیاه براق به طرف گردن ضخیم‌تر می‌شوند. قد: نرها cm63، ماده‌ها cm58، وزن متوسط: kg28. گوش‌ها: کوچک، افراشته و مثلثی‌شکل، چشم‌ها: قهوه‌ای و تقریباً بادامی‌شکل، پاها: متعادل و عضلانی.

رفتارشناسی: تکثیر و پرورش‌های مکرر و انتخاب اصلح نسل‌ها، به مرور زمان ویژگی گوشه‌گیری و انزوا را از ذات این نژاد حذف و آن را به شکلی بسیار منحصر به فرد درآورد. مهم‌ترین برتری این سگ، زکاوت و داشتن دست و پای قوی و پرزور است. سگی فرمان‌بردار، جسور بوده و با اعضای داخل منزل بسیار سازش‌پذیر می‌باشد.

کارایی: به عنوان سگ گله و نگهبان و نیز سگ پلیس از آن استفاده می‌شود. میانه‌اش با کودکان عالی است.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: بلژیک
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:14
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: باکسر Baxer پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول


ظاهرشناسی: باکسر به عنوان زیباترین سگ زشت شهرت یافته است. بین سر و تنه تناسب ویژه‌ای برقرار است. همچنین سر باید غیرگوشتی و بدون چین و چروک باشد. فک بالا به مراتب بیشتر از فک پایین به طرف جلو کشیده شود. حین بسته بودن دهان نباید زبان یا دندان‌ها مشهود باشند. دماغ بزرگ و سیاه، سوراخ‌های بینی باز. گوش‌ها: افراشته و نوک‌بریده، چشم‌ها: سیاه، صورت: گرد، قوی و عضلانی و البته چین‌خورده نیست. تنه: چهارگوش، دم: بسیار کوتاه و افراشته. پاهای جلو قائم و موازی، قد: نرها cm63-57، ماده‌ها cm58-53، وزن: نرها kg32-30، ماده‌ها kg25-24.

رفتارشناسی: حیوانی خوش‌خوی و باوفاست. کینه‌توز نبوده و نیز میانۀ خوبی با بچه‌ها دارد.

کارایی: به عنوان سگ پلیس، سگ نگهبان، سگ محافظ و نیز راهبر افراد نابینا از آن استفاده می‌شود. مهم‌تر این که به عنوان حیوانی دوست‌داشتنی و رفیقی صادق اهمیت ویژه‌ای دارد. سگی خوش‌ظاهر و بازیگوش است، ولی نسبت به غریبه‌ها محتاط است. از ورزش خوشش می‌آید و لازم است به طور منظم به پیاده‌روی برده شود.

توجه: سگی است که عمر زیادی ندارد به ویژه که سنش به ده سالگی نمی‌رسد. استعداد زیادی در ابتلا به روماتیسم داشته و نباید در هوای بارانی پیاده‌روی داده شود. دندان‌هایش باید مرتباً زیر نظر دامپزشک باشند.

گروه نژادی: Mastiff

کشور منسوب: آلمان
 
      Back To Top  
  رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3  بعدي
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار