جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست بيماريهاي دام هاي كوچك سگ هاي نگهبان و گله
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
 رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3 ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

10 خرداد 1387 - 11:15
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: کلپي استراليايي Australian Kelpie پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی شبیه روباه و بسیار زیبا است. پرتحرک و چابک، باهوش و دوست‌داشتنی است. قد: نرها cm51-45، ماده‌ها cm48-43، وزن: نرها kg14-11، ماده‌ها kg11-9. واجد موهایی ضخیم و کوتاه می‌باشد. رنگ‌ها: سیاه، سیاه و بلوطی، طلایی، طلایی و بلوطی، قهوه‌ای مایل به زرد، بلوطی تیره و یا آبی‌خاکستری.

رفتارشناسی: تربیت‌پذیر، باهوش، پرتحمل، مطیع، مشتاق وظیفه‌اش.

کارایی: گله‌بانی ایده‌آل است. مقاوم و سریع بوده، هر آن در آماده‌باش کامل بوده و قادر است از مسافت‌های دور به هر گونه اشارۀ صاحبش پاسخ دهد. بیشتر در اراضی وسیع به کار برده می‌شود و البته به زندگی آپارتمانی ناسازگار است

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: استرالیا
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:16
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: کانگال Anatolian Sheepdog پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: نرها cm76-75، ماده‌ها cm71-66، وزن: نرها kg68-45، ماده‌ها kg59-41. این نژاد به پیرنس بزرگ (Great Pyrenees) و کووآز (Kuvasz) بسیار شباهت دارد، منتها ظریف‌تر و سرزنده‌تر است. موها: سفید و یا به رنگ بلوطی و صاف و ضخیم، گوش‌ها و پوزه‌اش عموماً سیاه است.

رفتارشناسی: باهوش، تربیت‌پذیر، نسبت به کودکان صبور، حساس به آزاردیدن، همواره می‌خواهد دوستش داشته باشند. سگی است که خیلی زود محل زندگی‌اش را صاحب می‌شود. نسبت به غریبه‌ها مشکوک بوده و به همین خاطر لازم است در جایی مطمئن و محصور واقع باشد.

کارایی: صدها سال در جنگ و شکار شرکت نموده است علی‌الخصوص مقابله‌اش با گرگ‌ها بسیار موفق و مشهور است. به عنوان یک سگ گله از خستگی و شرایط اقلیمی متأثر نمی‌شود. امروزه توأم با این که به عنوان سگ کار و نگهبان نگهداری می‌شود به منظور مراقبت از گله نیز به کار می‌رود.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: ترکیه
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:17
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: مالاموت آلاسکا Alaskan Malamute پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: با هیکل و قامتی استوار، سگی متین می‌باشد. سری بزرگ و ظاهری مغرور دارد. گوش‌ها: افراشته، چشم‌ها: کوچک و بادامی‌شکل بوده و هر چند بسیار شبیه چشم‌های گرگ هستند لیکن نگاه‌های ملایمی دارد. موهایش ضخیم بوده ولی بلند نیستند، نرم و پشمالو است. رنگ‌ها: خاکستری روشن با تمام تیره‌های سیاه. پاها و پوزه همیشه سفید هستند. دم پشمالو و موبلندش تا پشت حیوان پیچ می‌خورد. قد: نرها cm64، ماده‌ها cm58، وزن: نرها kg38، ماده‌ها kg34.

رفتارشناسی: بسیار صادق، باهوش، بامزه و نسبت به صاحبش بسیار پراحساس در عین حال جنگجویی مهاجم است. لازم است در برخورد با آن دقیق بود و باید تربیت گردد. همچنین سگی پارس‌نکن، تمیز ونترس می‌باشد.

کارایی: مالاموت یک سگ سورتمه می‌باشد. گله‌های مالاموت همراه اکثر گروه‌های کاشفین در سفرهای اکتشافی شرکت کرده‌اند. سگی استوار بوده و صاحب قدرت جهت‌یابی و نیز استعدادی ادیده‌آل در شناسایی و تعقیب بودهاست. بین نوشته‌ها و آثار جک لندن (Jack London) و رودیارد کیپلینگ (Rudyard Kipling) جایگاه قهرمان را به خود اختصاص داده است و در دهۀ اخیر توانست به عنوان سگ منزل مطرح شود که این را با خوش‌خلقی‌هایش به اثبات رسانده است.

گروه نژادی: Northern

کشور منسوب: ایالات متحده آمریکا
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:18
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: آئي دي Aidi پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: سگی قوی، پرتحمل است. قد: نرها cm62-52، ماده‌ها cm50-45، وزن: kg30، صورت: کوتاه، مثلثی و به طرف جلو کشیده. دندان‌هایی بسیار قوی دارد. چشم‌ها: سیاه رنگ و در طیف‌هایی در تناسب با موها، گوش‌ها: نیم‌افراشته، گردن: عضلانی، بدون چین‌خوردگی، دم: تا میان پاها کشیده شده و خوش‌منظره می‌باشد. طول موها تقریباًً cm6 و در رنگ‌های متنوعی هست: ماسه‌ای، قهوه‌ای روشن، سفید، قهوه‌ای روشن چرک، سه رنگ.

رفتارشناسی: نگران، عصبی، رفیق عالی، بسیار تربیت‌پذیر.

کارایی: در خارج از صحرای Fas خیلی کمتر دیده می‌شود. به عنوان سگ گله، نگهبان، محافظ، شکارچی شغال به کار می‌رود. وجود مارهای سمی را حس می‌کند. موهایش ضخیم‌اند و او را از گزند آفتاب سوزان روز و سرمای شدید شبانه محفوظ می‌دارند. برای قبایل بومی و شکارچی‌ها سگی مقبول می‌باشد.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: مراکش
 
      Back To Top  

10 خرداد 1387 - 11:19
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: بياسرون Beauceron پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قولظاهرشناسی: قد: cm70، وزن: kg35-30. موها ممکن است سیاه، خاکستری، قهوه‌ای روشن و یا سیاه – حنایی باشند. از همان اول به طور قراردادی نوک گوش‌هایش بریده می‌باشد. بیاسرون می‌تواند «جوراب قرمز» نیز باشد، چون در پشت پاهایش لکه‌های قرمز حنایی وجود دارند. هرجا که می‌خواهد باشد به کشور فرانسه منسوب است.

رفتارشناسی: صرفاً با صاحبش رابطه‌ای دوستانه دارد. در اصل به شکل نژادی مطیع، باهوش و با آرام و قرار درآمده است لیکن با توجه به شناسنامۀ مهاجم بودن اجدادش توصیه بر این است که اعمال دورۀ تربیتی برایش امری واجب است. نسبت به اعضای خانواده برخوردی متین دارد، لیکن نسبت به غریبه‌ها آنچنان سازش و نرمی ندارد. سلامت جسمی صاحبش امری لازم است چون این سگ به دویدن‌های طولانی و پیاده‌روی مستمر نیاز دارد. بهتر است لانه‌اش کنار منطقه‌ای باز شبیه یک میدان باشد.

کارایی: همچون دابرمن این سگ نیز در مناطق باز به عنوان سگ مراقب و نگهبان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گروه نژادی: Herding

کشور منسوب: فرانسه
 
      Back To Top  
  رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3 ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 3 از 3
رفتن به صفحه قبلي  1, 2, 3
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار