جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست علوم پايه سرعت انتقال اطلاعات در اعصاب بينايي انسان
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

18 مرداد 1385 - 18:26
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت


عضو شده در: 26 اسفند 1383
پست: 953

عنوان: سرعت انتقال اطلاعات در اعصاب بينايي انسان پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

تحقيقات جديد نشان مي‌دهد سرعت انتقال اطلاعات از هر كدام از چشمان انسان به مغز، مشابه سرعت انتقال اطلاعات در شبكه‌هاي رايانه‌اي پرسرعت است.

به گزارش سايت اينترنتي "نيوساينتيست"، محققان دانشگاه "پنسيلوينيا" در آمريكا در يك مطالعه جديد با محسابه سرعت انتقال اطلاعات در اعصاب بينايي انسان اعلام كردند ظرفيت انتقال اطلاعات در اين اعصاب بسيار بالاتر از عملكرد ظاهري آنها است كه اين امر به دليل صرفه جويي در مصرف انرژي در بدن صورت مي‌گيرد.

دانشمندان در اين مطالعه بافت زنده شبكيه چشم يك خوكچه هندي را به يك رشته الكترود متصل كرده و سپس به اين بافت نور تاباندند و الگوي ارسال پيامهاي الكتريكي در سلولهاي عصبي شبكيه چشم اين حيوان را ثبت كردند.

اين سلولهاي بينايي پيامهاي الكتريكي را به سلولهاي عصبي مي‌دهند كه سلولهاي عصبي نيز آنها را به بخش بينايي در مغز منتقل مي‌كنند.

محققان با بررسي نتايج اين مطالعه متوجه شدند كه شبكيه چشم خوكچه هندي اطلاعات را با سرعت ‪۸۷۵‬كيلوبيت در ثانيه منتقل مي‌كند. با توجه بدينكه تعداد سلولهاي بينايي در شبكيه چشم انسان حدود ‪۱۰‬برابر تعداد اين سلولها در شبكيه چشم خوكچه هندي است، محققان عقيده دارند "پهناي باند" شبكيه چشم انسان در حدود ‪۸۷/۵‬مگابيت در ثانيه است.

به گفته "وي‌جي بالاسبرامانيان" از محققان اين مطالعه، اين رقم احتمالا تنها سرعت ظاهري انتقال اطلاعات بينايي از چشم به مغز را نشان مي‌دهد زيرا هر سلول عصبي قادر است در هر ميلي‌ثانيه يك بار شليك الكتريكي داشته باشد درحالي كه در عمل نرونهاي عصبي در هر ثانيه تنها ‪۴‬بار پيامهاي الكتريكي ارسال مي‌كنند كه اين امر احتمالا به دليل جلوگيري از مصرف بيش از حد انرژي بدن در سامانه عصبي، صورت مي‌گيرد.

مغز انسان تنها شامل حدود ‪۲‬درصد از جرم بدن انسان مي‌شود و اين درحالي است كه مغز ‪۲۰‬درصد از انرژي حاصل در سوخت و ساز بدن را مصرف مي‌كند كه افزايش سرعت انتقال اطلاعات در سامانه عصبي حتي مي‌تواند اين ميزان مصرف انرژي را نيز بالاتر برده و براي بدن مشكلزا باشد.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار