جستجوی پیشرفته

Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  

براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست حيوانات خانگي يک اتفاق دردناک
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

22 مرداد 1385 - 2:07
نويسنده پيام
saeideh
كاربر عادي
كاربر عادي

عضو شده در: 11 تير 1385

عنوان: يک اتفاق دردناک پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

هفته بسیار سخت و دردناکی را گذراندم. مطمئنا" همه شما هم که دوستدار حیوانات هستید ، نمی توانید از کنار این اتفاقی که برایتان بازگو می کنم، بی تفاوت گذر کنید.
به دنبال طرح بسیار خوب و انسانی عقیم سازی گربه ها توسط انجمن حمایت حیوانات ، یکشنبه گذشته پس از گرفتن وقت قبلی از دکتر ( ص ) که جهت عقیم سازی گربه های ماده تعیین شده اند، به همراه گربه نیمه وحشی ماده ای که فعلا" ساکن منزل ماست ، به محل کار ایشان مراجعه کردم.
در بدو ورود بسیار شرمنده این آقای دکتر شدم چون فرمودند که با هر عقیم کردنی مبلغ 10 هزار تومان از جیب خود هزینه می کنند ولی بعضی افراد سوء استفاده کرده و علیرغم استطاعت مالی، برای عقیم کردن گربه های اهلی و خانگی به ایشان مراجعه می کنند. که بنده با قید قسم ! یاد آور شدم که این گربه از حرکاتش هم مسلم است که نیمه وحشی است ( این مسأله کوچکترین اثری نسبت به علاقه من به این موجود بسیار زیبا ندارد).
داستان را کوتاه کنم. پس از بیهوش کردن گربه فکر کنم در حدود ساعت 4، او را جهت عمل به طبقه بالا بردند و من را جهت خرید وسایل ضد عفونی و برخی داروهای لازم ، راهی داروخانه نمودند .
بعد از حدود یکساعت ، گربه را در حال بیهوشی و در سبد مخصوصش به من تحویل دادند با این تذکر که می بایست در روز سه شنبه مجددا" به گربه پنیسیلین و داروی ضد درد تزریق شود و خود آقای دکتر کسانی را جهت این کار معرفی کردند. در نهایت تشکر ، محل کار ایشان را ترک کردم .
با موضوعی که روبه رو شدم و قبلا" نمی دانستم و علت بازگو کردنش این است که اگر شما می خواهید گربه خود را برای عقیم سازی ببرید ، بهتر است توجه کنید و آن این است که به من نگفتند که گربه در حالت بیهوشی دچار بی اختیاری ادرار خواهد بود؛ در نتیجه وقتی به منزل رسیدم، یک طرف بدن گربه کاملا" در ادرار خود غوطه وربود .
گربه حوالی ساعت 11 شب شروع به بهوش آمدن نمود البته فقط در قسمت حرکت دادن سر و بعد از حدود یکساعت بدن خود را به روز زمین می کشید و حرکت می کرد .
از فردا صبح متوجه شدم که موجود بی گناه قادر به حرکت پای چپ خود نیست و چون این همان پایی بود که آمپول بیهوشی را در آن تزریق کرده بودند، فکر کردم که به دلیل بی حسی است و حتما" خوب می شود.
روز سه شنبه به یکی از همان آقایان دامپزشکی که دکتر (ص) معرفی کرده بود تلفن کردم و ایشان جهت تزریقات لازم تشریف آوردند که موضوع پای گربه راهم با ایشان در میان گذاشتم ایشان گفتند که شاید در موقعی که برای عمل پای گربه را می بسته اند ، پا شکسته است یا در رفته .
بعد از رفتن ایشان با دکتر (ص) تلفن کردم و موضوع را از ایشان سئوال کردم . ایشان ابراز تعجب زیاد کردند و گفتند شاید فلج است !! به ایشان یادآورشدم که در همان محل کار خودشان شاهد فرار گربه و جست وخیز او بوده اند. گفتند شاید در حین بیهوشی زمین خورده است !! گفتم شاید در محل عمل چنین شده .
خلاصه آقای دکتر ( ص) گفتند که چون در شمال هستند ، کاری نمی توانند انجام دهند تا روز جمعه.
طبیعی است که طاقت و توان صبر کردن را نداشتم بنا براین روز چهار شنبه از آقای دکتر دامپزشک دیگری که بسیار به نظر و انسانیتشان عقیده دارم، تلفن کرده و از ایشان برای عیادت حیوان مظلوم دعوت کردم.
با توجه به اینکه گربه به دلیل صدمات روحی و جسمی کاملا" عصیان گر شده است ، قادر به معاینه کامل او نشدند ولی نظر و توضیح دادند که ممکن است آمپول بیهوشی را روی عصب تزریق کرده اند و یا ممکن است پا از قسمت زانو دچار دررفتگی شده است به دلیل بد بستن حین عمل و یا شوک عصبی است . به هر حال به من توصیه کردند که تا 10 روز صبر کنم که هم شاید علائمی از بهبود ظاهر شود و هم وحشت گربه تا حدی از بین برود تا بشود برای ادامه معالجه و عکسبرداری اقدام کنم.
حالا که دارم این مطلب رو با شما در میان میگذارم ، هنوز هیچ بهبودی حاصل نشده و تنها تفاوت در این است که به دلیل اینکه گربه پا را به دنبال خود روی زمین می کشد و پنجه پا به صورت معکوس روی زمین کشیده می شود ، روی پایش هم زخم شده که به دلیل بی حسی حتی متوجه زخم هم نمی شود که با لیسیدن کمی آنرا التیام دهد.
نمی دانید که وقتی می بینم این پا به این صورت روی زمین کشیده می شود ، چه حالی می شوم و زمانی که فکر می کنم پا نه تنها وسیله راه رفتن گربه ، بلکه وسیله ای برای حفظ بقای اوست ، دچار چه احساسی می شوم.
مطمئنم که دکتر (ص) نمی خواسته چنین نتیجه ای به بارآورد ولی شاید با کمی توجه و دقت جلوی چنین عواقب دردناکی گرفته شود.
ضمنا" اگر اطلاع دارید میشه بفرمایید که می تونم روزی که برای عکسبرداری می برمش قبلا" داروی خواب آور بهش بدم؟

Back To Top  

23 مرداد 1385 - 15:56
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت

عضو شده در: 26 اسفند 1383

عنوان: پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

براي اتفاقي كه روي داده متاسفم
روزي كه گربه را براي عكسبرداري ميبرد در صورت تمرد حيوان احتمالا در صورت نياز دامپزشك از داروي آرامبخش استفاده خواهد كرد

Back To Top  

23 مرداد 1385 - 22:35
نويسنده پيام
saeideh
كاربر عادي
كاربر عادي

عضو شده در: 11 تير 1385

عنوان: اقدام برای معالجه شیرین خانم پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

از همه کسانی که همدردی کردند خیلی ممنونم. این خبر رو روی سایت انجمن حمایت حیوانات هم گذاشته بودم و دیشب دکتر آل داوود لطف کردند و برای من پیغام گذاشتند که در معالجه پیشی عزیز من کمک خواهند کرد.
فردا را قرار گذاشتند که به کلینیک مرا جعه کنیم.
امیدوارم با بهبودی شیرین خانم ( گربه بیمار و مادر 4 بچه گربه ای که قبلا" در این سایت راجع بهشون گفته بودم) بتوانم مژده خوبی برای همه دوستان داشته باشم.

Back To Top  

16 خرداد 1387 - 10:25
نويسنده پيام
golnar
كاربر عادي
كاربر عادي

عضو شده در: 16 خرداد 1387

عنوان: پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

دوست عزیز ،گربه من نیز دقیقا" همانند گربه شما آسیب دید. با ماساژها و گذاشتن حوله گرم بر روی پای نازنینش توانستم فقط مقداری از حس آنرا باز گردانم . با انجام رادیولوژی که پس از هشت روز انجام گرفت هیچ نوع آسیب دیدگی در استخوان آن روئیت نشد. دامپزشک تشخیص داد که پای گربه بر اثز تزریق داروی بیحسی تخریش شده است و آمپولی جهت بهبود آن تجویز نمود . متاسفانه دامپزشک جراح بحدی به گربه ام در طی عمل عقیم سازی آسیب رسانده بود که عزیز ترین موجود زندگیم در جلو چشمان من پرپر شد و پس از دوازده روز مجبور شدم که او را برای همیشه بخوابانم. زیرا خسارات بیحد و درد او بی اندازه و غیر قابل معالجه شده بود. در حال حاضر از دامزشک جراح به اداره نظام دامپزشکی استان مازندران شکایت کرده ام که در حال تحقیق و بررسی هستند. اگر هر صاحب حیوان بر علیه دامپزشکان ناشی شکایت نماید شاید در آینده ای نه چندان دور کمتر دامپزشک در کشورمان به خود اجازه دهد که نامسئولانه به حیوان آزاری عمد بپردازد

Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد

Back To Top  

صفحه 1 از 1