جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست رايانه و اينترنت Google Earth چيست؟
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

9 مهر 1385 - 19:19
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت


عضو شده در: 26 اسفند 1383
پست: 953

عنوان: Google Earth چيست؟ پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

وگل ارت در واقع يک برنامه‌ي کاربردي است که بر روي صفحه‌ي Desktop کامپیوتر شما قرار می‌گیرد. و شما برای هر بار استفاده از اين برنامه نياز به وصل شدن به اينترنت داريد.
هر زمان که شما گوگل ارت را باز کنيد اين برنامه بطور اتوماتيک به سرورهاي گوگل متصل مي‌شود و از آن پس شما به حدود يک تريليون بايت اطلاعات جغرافيايي، سياسي و اجتماعي دسترسي خواهيد داشت

به عنوان مثال شما مي‌توانيد نمايي از يک شهر را با تمام خصوصيات و لايه هاي اطلاعاتی آن از جمله اطلاعاتی راجع به جمعيت، اطلاعات مکانی، آمارهای متعدد در زمینه‌های گوناگون و حتی آمار جرائم آن منطقه را در دسترس داشته باشيد.

اين لايه‌ها و تمام تکمه‌هاي راهنماي نقشه شامل زوم يا همان حرکت جلو و عقب عدسي بر روي نقشه ،کج کردن و يا دَوران نقشه، همگي در قاب گوگل ارت جاسازي شده است.

ر حال حاضر نسخه‌ی عمومی نرم افزار گوگل ارت بدون هیچ‌گونه درج تبلیغات به شکل رايگان عرضه شده است است. البته اين وضيت مي‌تواند در آينده تغيير کند یعنی احتمال دارد کمپانی گوگل تصمیم بگیرد نسخه‌ی رایگان نرم افزار گوگل ارت را هم به فروش برساند.
اما آنچه گوگل را تاکنون از این کار منصرف کرده است تعليق آزمايش‌های گوگل ارت از اکتبر 2005 است ،به همین دلیل شرکت گوگل به همگي ما اجازه داده تا به رایگان نرم افزار آن را از سايت Earth.google.com بدون مزاحمت آگهي‌هاي بازرگاني دانلود کنیم.

اگر کامپيوتر شما با سیستم عامل ويندوز(متاسفانه گوگل ارت مکینتاش را ساپورت نمی‌کند) کار می‌کند و کمتر از 5 سال سن دارد یعنی اگر شما از یکی از نسخه‌های ویندوزMe ، 2000 ،XP و یا Vista استفاده می‌کنید نبايد مشکلي از جهت پايگاه اطلاعات داده ها و یا دریافت اطلاعات بر روی سيستم خود داشته باشيد.

پس بدون فوت وقت برنامه را روی کامپیوترتان اجرا کنید و بعد از گذشت زمانی اندک برای اتصال به سرورهای گوگل به تمام نقاط جهان بدون محدودیت دسترسی داشته باشید.
نسخه‌ي‌ معمولی گوگل ارت رايگان است و داراي قسمت‌های سردرگم و پیچیده‌ي نرم افزاري نمي باشد.

اگر شما تصاویر این برنامه را برای کارهای تجاری می‌خواهید نیاز به خدمات اضافی ( Plus ) دارید . برای دریافت خدمات اضافی گوگل ارت از شما مبلغی بابت حق اشتراک دریافت می‌‌شود و شما در ازای پرداخت 20 دلار در سال می توانید از امکان. به روز رسانی (آپ گريد) ، يک نوبت چاپ عکس با دقت 1400پيکسل (چاپ رايگان گوگل ارت داراي دقت 1000 پيکسل است) و همين‌طور قابليت وارد کردن اطلاعات به شيوه‌ي GPSبرخوردار شوید. همچنين گوگل ارت حرفه اي با دريافت 400 دلار در سال ، امکان چاپ با دقت 2400 پيکسل ،GPS ، پشتيباني محاسبات کامپيوتري ،اندازه گيري مساحت ها و امکان اضافه کردن اطلاعات ، شامل ايجاد حوزه فيلم سازي و اطلاعات ترافيکي را در اختيار شما قرار مي‌دهد
براي اطلاعات بيشتر روي اين لينك كليك نماييد
 
      Back To Top  

9 مهر 1385 - 19:43
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت


عضو شده در: 26 اسفند 1383
پست: 953

عنوان: پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

تصاويري از ايران كه توسط گوگل ارت قابل مشاهده است
سي و سه پل اصفهان


استاديوم عضدي رشت


فرودگاه مهرآباد تهران


استاديوم آزادي


ميدان آزادي تهران
 
      Back To Top  

10 مهر 1385 - 21:10
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت


عضو شده در: 26 اسفند 1383
پست: 953

عنوان: Google Earth چگونه کار ميکند؟ پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

تکنیکی که Google Earth برای زوم کردن از بالای کره زمین بر نقاط مختلف استفاده می کند بسیار ساده است. استفاده از چند Short cut بدون هنگ کردن کامپیوتر شما... تنها مشکل واقعی در ایجاد تصویر سه بعدی اما، انتقال داده ها (data transfer) است.
گر قرار بود که شما، با مودمی با سرعت 10 مگابایت در ثانیه، تصویری یک متری از کل کره زمین می گرفتید 69 سال طول می کشید، و با مودمی با سرعت 56K حدود12,400 سال. بنابراین، برای کاهش حجم data transfer که برای نمایش و زوم کردن بر هر نقطه لازم است Google Earth ابتدا کل سطح زمین را به شکل یک چندضلعی که هر گوشه اش یک سطح صاف (flat tiles) است در آورده.رچه که فاصله شما با آن آدرس/محل دورتر باشد تعداد و وضوح (resolution) آن سطح ها نیز کمتر است.

همانطور که شما بتدریج به آن نقطه بیشتر زوم می کنید Google Earth نیز آن سطوح را به زیر سطح ( sub-tiles ) های جدید با شفافیت بیشتر ( Higher resolution ) تبدیل می کند و آن چند ضلعی کم کم به یک توپ گرد تبدیل می شوند. هرچه شما بیشتر زوم کنید این پروسه هم بیشتر تکرار می شود. بنابراین Google Earth تنها نیاز به مقدار بسیار کمی شفافیت دارد تا تصویر دلخواهتان را به شما بدهد.

صرفه جویی در دیتا ترانسفر هم با یک کلک / حقه ساده انجام می شود یعنی disk cache. جاهایی که شما قبلا با Google Earth بر آنها زوم کرده اید در حافظه هارد دیسک کامپیوترتان باقی می ماند و Google Earth در دفعات بعدی از همین ( کش ) استفاده می کند و تصاویر را سریعتر به شما نشان می دهد و نیازی به re-download کردن شان نیست. چنین تکنیکی چیز جدیدی نیست مدل سازان/شبیه سازان هواشناسی سالهاست که از این تکنیک استفاده کرده اند.
 
      Back To Top  

13 مهر 1385 - 19:17
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت


عضو شده در: 26 اسفند 1383
پست: 953

عنوان: پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

سيستم مورد نياز
اجراي برنامه نيازمند سخت‌افزارها و نرم‌افزارهايي است كه به‌شرح زير است:
windows 2000, or Xp
Pentium 3, 500Mhz
Ram: 128 MB
Disk space 400 MB
Network speed: 128Kbits/sec
3D-capable video card whit 16Mbytes of VRAM
Screen: 16 bit High Color, 1024*786

‌اما گوگل توصيه مي‌كند براي كيفيت مطلوب از سيستمي با مشخصات زير استفاده شود:‌
Windows XP
+Pentium4 2.4GHz+ or AMD2400 xp
Ram: 512MB
free disk space: 2GB
Speed: 768 Kbits/sec or better (DSL/Cable) Network
Video Card with 32MB of VRAM or greater 3D capable
Screen: 23 bit true Color, 1280*1024

اين برنامه با سرويس‌پك دو ويندوز ‌‌XP كاملا سازگار بوده و از دو تكنولوژي ‌DirectX نسخه 9cو‌ OpenGL پشتيباني مي‌كند. به‌عبارتي اگر ويندوز شما ‌DirectX 9c را نداشته باشد، برنامه به شما توصيه مي‌كند كه ‌OpenGL را فعال كرده و يك‌بار برنامه را قطع و مجددا اجرا كنيد.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار