جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست اخبار، همايشها و تازه هاي دامپزشكي پزشك جعلي در تلويزيون؟!!!
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

12 اسفند 1386 - 22:17
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 6 مهر 1385
پست: 202

عنوان: پزشك جعلي در تلويزيون؟!!! پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام


پزشک برنامه تلویزیونی مکانیک از آب درآمد!!!؟


دکتر پیام محبی ، دبیر کمیته بهداشت و بیماریهای دامهای کوچک سازمان نظام دامپزشکی در گفتگویی اختصاصی با نشریه حکیم‌مهر ضمن انتقاد از نوع چینش سخنان خود در برنامه مستند شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران که با نام (مد شده) دو بار پخش شده اظهار داشت : مراجعینی دارم که بارها به من گفته اند که آقای (امیر خ.) که در این برنامه با عنوان متخصص بیماریهای عفونی معرفی شده بود و به اظهار نظر پزشکی می پرداخت اصلاً پزشک نیست.
وی ادامه داد : ایشان فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد تهران جنوب است و یک شرکت تأسیساتی در خیابان (ش. م.) تهران دارد.
دکتر محبی افزود من آنقدر که به مدرک تحصیلی خودم مطمئن هستم با همان اطمینان می گویم که فرد مذکور پزشک نبوده و عنوان وی در این برنامه جعلی بوده است.
پیرو این گفتگو ، نشریه حکیم مهر ابتدا موضوع را با اساتید رشته تخصصی بیماریهای عفونی نظیر دکتر مسعود مردانی ، استاد دانشگاه شهید بهشتی و دکتر حمید عمادی ، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران که اتفاقاً در برنامه مذکور هم حضور داشت درمیان گذاشت که هر دو نسبت به شناخت فرد مورد نظر اظهار بی اطلاعی نمودند.
این فرد مورد نظر هم در تماس تلفنی و گفتگویی کوتاه با نشریه حکیم مهر موضوع مورد ادعای دکتر محبی را تکذیب نمود و اظهار داشت که فرد شرکت کننده در آن برنامه تلویزیونی ، پسرعموی وی بوده و اکنون در لندن به سر می برد. وی در پاسخ به این سؤال که پسرعمویش دانش آموخته کدام دانشگاه است و آیا عضو نظام پزشکی است یا خیر پاسخهای متناقضی ارائه داد و از دادن هرگونه شماره تماس یا آدرس ایمیل در این خصوص خودداری نمود.
نشریه حکیم مهر قبل از انتشار این خبر طی مکاتبات رسمی با سازمان صدا و سیما و نظام پزشکی خواستار استعلام و ارسال جواب آن سازمانها در فرصتی هشت ساعته شد که متأسفانه پاسخی دریافت نکرد اما همچنان حق آنان را برای ارسال و انعکاس پاسخ لازم در این نشریه محفوظ می داند.
گفتنی است برنامه مذکور در خصوص نگهداری سگ در منزل تهیه شده بود و به بیان زوایای مختلف این مسئله پرداخته بود که به دلیل اشکالات علمی و هنری و ساختاری فراوان مورد اعتراض بسیاری از دامپزشکان و ارگانها نظیر سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران واقع شده بود. از جمله اشکالات وارده بر این برنامه سعی وافر آن به القای ترس در مورد وجود هاری در منازلی که این حیوان را نگهداری می کنند بوده است. این در حالی است که دکتر احمد فیاض ، رئیس مرکز رفرانس هاری انستیتوپاستور ایران هم در گفتگویی کوتاه با حکیم مهر استان تهران را از بیماری هاری پاک اعلام کرد و افزود با وجود سیصد مرکز درمان و پیشگیری از بروز هاری در کشور و دوره های آموزش و بازآموزی که برای مسئولین این مراکز در طی سال برگزار میشود از نظر کنترل هاری، کشور ایران در میان کشورهای همسایه رتبه برتر را داراست.
این کارشناس سازمان جهانی بهداشت اضافه کرد در حالیکه سالانه 2000 نفر در پاکستان بر اثر هاری جان خود را از دست میدهند در سال گذشته میلادی در کشور ما تنها 5 مورد مرگ در اثر ابتلا به هاری گزارش شده است.منبع : نشریه حکیم مهر
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار