جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست صنايع غذايي تفاوت امگا 3و امگا 6 در چيست؟
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

12 دي 1393 - 15:42
نويسنده پيام
nima
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 4 خرداد 1384
پست: 816

عنوان: تفاوت امگا 3و امگا 6 در چيست؟ پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

یک دلیل خوب که چرا متخصصان تغذیه اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ را اسیدهای "ضروری" می‌نامند این است که این چربی اشباع نشده، مسئول ساختن سلولها و حفظ عصب و عملکرد مغز هستند. متاسفانه، از زمان ظهور دانه روغن پردازشی، متوسط مصرف امگا بیشتر از ۶ اسیدهای امگا ۳ است. امگا ۳ یکی از مواد غذایی است که سیستم بدن در تامین آن نا کارامد است. و یکی از دلایل ابتلا به بیماریهای قلب و عروق در جهان کمبود این اسید است. امگا ۶ یک اسید چرب ضروری دیگر است که به نام لینولئیک شناخته می شود و بطور کلی در منابع غذایی از جمله گوشت - روغن ذرت و افتابگردان یافت میشود.
تفاوت امگا ۳ و امگا ۶ در چیست؟
تفاوت امگا ۳ و امگا ۶ باعث شده که بدن ما در مقایسه با امگا ۳ نیاز به دریافت کمتری از امگا ۶ داشته باشد. در حقیقت مهمترین نکته درباره دریافت این دو نوع اسید به مقدار دریافت انها بستگی ندارد بلکه به نسبت دریافت این دو ماده به یکدیگر است. نسبت متوسط مصرف این دو اسید در غرب ۱۶: ۱ تخمین زده می شود. نسبت مطلوب باید بین ۱: ۱ و ۴: ۱ باشد. از آنجا که اسیدهای امگا ۶ دارای خواص التهابی است، این عدم توازن شدید می تواند مشکلات همچون بیماری های قلبی عروقی منجر شود. بنابراین، توازن این دو اسید بسیار حیاتی است.
راهنمای متعادل ساختن مصرف امگا ۳ و امگا ۶
- اولین گام به سوی دستیابی نسبت مطلوب اسید چرب مصرف غذاهای کامل و غنی از امگا ۳است. باید توجه داشت که غذاهای سرشار از omega۳ حاوی مقادیر بسیار بالاتر از omega ۶ نیز هستند. و در نتیجه در واقع به سمت عدم تعادل بیشتر کمک می کند.
- محصولات حیوانی بهترین منابع اسیدهای omega۳ هتند. این امر به ویژه ماهی های روغنی مانند ماهی خال مخالی، ماهی آزاد و ساردین بیشتر است، اگر چه بیشتر غذاهای دریایی و محصولات حیوانات علف خوار (مانند کره، گوشت خوک، تخم مرغ و گوشت) نیز حاوی EPA و DHA نیز هستند.
- مکمل های روغن ماهی نیز گزینه ای عالی است.
- بهترین منبع گیاهی omega۳ شامل بذر کتان است. توجه کنید بادام زمینی و کنجد، امگا 6 بیشتر از امگا ۳ دارند.
- ساده ترین راه برای کاهش مصرف اسیدهای چرب ۶ جلوگیری از مصرف سبزیجات و دانه روغن فرآوری شده است. بدترین مجرم در این رده روغن آفتابگردان، روغن ذرت، روغن سویا و روغن پنبه دانه است. روغن نارگیل و روغن زیتون امگا ۶ نسبتا کم دارد.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار