جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست اخبار، همايشها و تازه هاي دامپزشكي كايروپركتيك ...
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

1 آبان 1386 - 13:17
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 6 مهر 1385
پست: 202

عنوان: كايروپركتيك ... پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام

کنفرانس سالیانه انجمن کایروپرکتیک دامپزشکی آمریکا از 10 تا 12 نوامبر مصادف با 19 تا 21 آبان ماه سالجاری در Westin Oaks Hotel در هوستون آمریکا برگزار می شود. هوستون بزرگترین شهر ایالت تگزاس و چهارمین شهر بزرگ آمریکاست و حدود 14/2 میلیون نفر جمعیت و 1600 کیلومتر مربع مساحت دارد. در تاریخ آمده است که این شهر در 30 آگوست 1836 توسط برادران آلن کشف شد و به ثبت رسید.

کایروپرکتیک Chiropractic که از واژه های یونانی chiros و praktikos به معنای کاری بوسیله دست انجام می شود گرفته شده نوعی مهارت پزشکی و درمانی است که جهت تشخیص و درمان ناهنجاریهای مکانیکی ستون فقرات و سیستم عضلانی - اسکلتی بکار می رود. اساس این روش بر این فرضیه استوار است که مفاصل بین ستون مهره ها اگر عملکرد مناسبی نداشته باشند قادرند به اعصاب آسیب رسانده و سلامت فرد را تهدید نمایند.

جالب است بدانید که کایروپرکتیک در سال 1895 توسط Daniel David Palmar به همگان معرفی گردید. پالمار هفتم مارس 1845 در منطقه ای نزدیک تورنتو در کانادا به دنیا آمد و در سن 20 سالگی همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت نمود. وی شغلهای مختلفی نظیر زنبورداری ، معلمی و خواروبار فروشی را تجربه نمود. او علاقه فراوانی به روش درمانی با استفاده از مغناطیس و درمانهای موضعی مبتنی بر ماساژ در ناهنجاریهای استخوانی و احضار روح داشت! وی مجلات پزشکی را می خواند و مسائل روز فیزیولوژی و آناتومی و تازه های آنها را دنبال می کرد.

نتیجه تلاشهای او به معرفی فن کایروپرکتیک و تأسیس دانشکده کایروپرکتیک به نام خود وی در سال 1897 گردید که تا سال 1902 پانزده نفر فارغ التحصیل داشت.

در سال 1906 بر طبق قوانین Iowa به دلیل انجام اعمال پزشکی بدون داشتن مدرک و گواهینامه تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و بجای پرداخت جریمه به زندان محکوم شد. پس از هفده روز که در زندان بود با پرداخت جریمه آزاد شد. بعد از مدتی کوتاه هم دانشکده اش را به فرزندش واگذار نمود تا خود به تأسیس دانشکده ای جدید در Oklahoma,California,Oregon دست بزند. وی در 20 اکتبر 1913 در سن 68 سالگی از دنیا رفت.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این کنفرانس می توانید به آدرس http://www.animalchiropractic.org سری بزنید و اگر مایلید تاریخچه کامل و زندگانی آقای پالمار را مطالعه کنید آدرس http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_David_Palmer راملاحظه نمایید.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار