جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست اخبار، همايشها و تازه هاي دامپزشكي اولين مجوز پرورش تمساح صادر شد
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

28 بهمن 1386 - 2:26
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت


عضو شده در: 26 اسفند 1383
پست: 953

عنوان: اولين مجوز پرورش تمساح صادر شد پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

دبیر كمیسیون صدور پروانه معاونت امور دام سازمان جهاد كشاورزی گلستان اعلام كرد: نخستین مجوز پرورش تمساح (كروكودیل) در استان صادر شد. به گزارش ایسنا، فریدون سوسرایی هدف از پرورش این گونه حیوان را تولید و صدور پوست آن اعلام كرد. سوسرایی گفت: هر راس تمساح سالانه ۳۰ تا ۴۰ عدد تخم می گذارد كه ۳۰ درصد این تعداد تبدیل به بچه می شود. وی ادامه داد: اجرای طرح فوق ۱۰ میلیارد ریال هزینه در بر دارد كه از منابع شخصی و بانكی تأمین می شود.
روزنامه ابرار
 
      Back To Top  

28 بهمن 1386 - 2:35
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت


عضو شده در: 26 اسفند 1383
پست: 953

عنوان: فتواي پرورش تمساح در كشور صادر شد پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

سازمان دامپزشكی كشور اعلام كرد: با پیگیری حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشكی كشور و تدبیر نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی، پس از تبیین توجیهات اقتصادی و فنی طرح پرورش كروكودیل (تمساح)، فتوای جواز پرورش تمساح(كروكودیل) برای اولین بار در تاریخ، برای پرورش این حیوان دو زیست اعلام شد.
به گفته سلطانی، كروكودیل یا همان تمساح حیوانی است مهره‌دار و تخم‌گذار كه دارای خون جهنده بوده و فلس‌هایی در زیر پوست دارد كه براساس نظریات كارشناسان، این حیوان دارای كاربردهای اقتصادی فراوان با ارزش افزوده بالاست به طوری كه هم‌اكنون در بسیاری از كشورهای پیشرفته و در حال توسعه، به شكل یك صنعت درآمده و از گوشت، پوست و سایر اجزای بدن حیوان، جهت مصارف صنعتی، دارویی و چرم‌سازی استفاده می‌شود.
سلطانی افزود: در كشور ما با توجه به تنوع جغرافیایی و آب و هوایی، خوشبختانه بخش خصوصی وارد این موضوع شده و در استان‌های مختلف از جمله سیستان و بلوچستان، اردبیل، تهران آمادگی خود را برای پرورش كروكودیل به سازمان دامپزشكی كشور اعلام داشته‌اند.
وی خاطرنشان كرد: علاقمندان جهت سرمایه‌گذاری در این بخش با توجه به ارزش‌های اقتصادی فراوان و اشتغال‌زایی این صنعت، باید پس از اخذ پروانه لازم از سوی سازمان دامپزشكی كشور، نسبت به وضعیت نظارت بر ذبح شرعی آن نیز اقدام كنند، تا بتوان به مردم اطمینان داد از این پس پوستی كه از طریق كروكودیل استحصال می‌شود، از نظر شرعی پاك بوده و استفاده آن مانعی ندارد.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشكی اضافه كرد: كشتار مربوط به حیوان ذكر شده بایستی به گونه‌ای باشد كه مسائل شرعی و بهداشتی رعایت شود و در هنگام ذبح، چهار رگ را به مانند حیوان حلال گوشت بزنند و گوشت آن را فقط برای مصارف صنعتی (مانند تهیه غذا برای حیوانات كوچك نیز سگ و گربه) برسانند.
خبرگزارى فارس
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار