جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست طيور و پرندگان زينتي نگرشي نو بر تخم مرغ و توليد آنتي بادي توسط آن
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

16 اسفند 1386 - 3:27
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: نگرشي نو بر تخم مرغ و توليد آنتي بادي توسط آن پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

اسيدهاي چرب غير اشباع با زنجيره بلند ( LCP ) كه در رژيم غذايي انساني بسيار حائز اهميت هستند در تخم مرغ به وفور وجود دارد .
آقاي دكتر فابين ديمستر از شركت Belovo كه يك واحد بازرگاني در بلژيك مي باشد در نشريه WPSA2 اظهار داشته است كه تا چه ميزان LCP ها داراي اهميت هستند .
LCP ها در فسفوليپيد زرده تخم مرغ ( EYPL ) يافت مي شوند .
ساختار شيميايي EYPL به گونه اي است كه آن را به يك منبع ايده آل LCP براي تغذيه انساني بدل نموده ، شباهت ساختاري اسيدهاي چرب آن با سلول هاي انساني و با الكترواستاتيك خنثي آن سبب افزايش سطح HDL سرم خون مي گردد و از اكسيداسيون اسيدهاي چرب ضروري در ديواره سلولي پيشگيري مي كند .
فسفوليپيد زرده تخم مرغ ماده اي است كه كولين را توليد مي كند و اسيدهاي چرب ضروري آراشيدونيك اسيد ( AA ) و دگزاهكسانوئيك اسيد موجود با تغيير جيره غذايي مرغان تعديل مي شود

سفيده و تركيبات آن
با نگرش جديد به آلبومين ، دكتر جيلز لاگارد مروري به ساخت و تركيبات پروتئين تخم مرغ به ويژه كاربردهاي ليزوزيوم ، آويدين و اوترانسفرين نموده است .
ليزوزيوم به دليل خواص خود با تخريب لايه خارجي باكتري ها خصوصاً باكتري هاي گرم + و قارچ ها در سلول ، رشد و دفاع آن دخالت مي كند .
ليزوزيوم در ساختار داروهاي آنتي باكتريايي كاربرد دارد .
تحقيقات اخير نشان مي دهد ليزوزيوم احتمالاً ميزان فعاليت HIV را كاهش مي دهد ، از سوي ديگر به طور گسترده به عنوان يك نگهدارنده غذايي براي ميوه هاي تازه ، سبزيجات و غذاهاي دريايي به كار مي رود .
به هر حال مهمترين كاربرد آن در صنايع پنيرسازي است كه اين مساله به فعاليت ويژه ليزوزيوم عليه باكتري هاي كلستروديوم تيروبوتيريكم بستگي دارد كه سبب آلودگي شير شده و از تبديل آن به پنير جلوگيري مي كند .آويدين يك باند بسيار قوي با ويتامين بيوتين ايجاد مي كند ، اما منبعي مناسب براي مصارف داروسازي است .
اگرچه خواص ضد ميكروبي اوترانسفرين شناخته شده اما كاربرد زيادي در مصرفي ضد ميكروبي ندارد . مطالعات اخير نشان مي دهد كه مصرف اين ماده در پيشگيري از بروز بيماري HIV و عفونت هاي مختلف بلامانع است .
عملكرد سفيده تخم مرغ
سفيده به دليل خاصيت انعقاد و ژلاتيني آن در غذاهاي مختلف كاربرد گسترده اي دارد .
دكتر يوشيناري ماين ، رييس بخش دانشگاه گوئلف كانادا و رياست سازمان تحقيقات ژاپن در يك سمپوزيوم اشاره كرد كه مقاومت ژله اي تحت شرايط ويژه اي چون دما و PH افزايش مي يابد .
بنابراين بسته به شرايط ، ژله ها در PH حدود 5/9 داراي مقاومت ژله اي ، انعطاف پذيري و ظرفيت نگهداري آب بيشتري نسبت به PH هاي پايين تر هستند .

ايمنوگولبولين زرده تخم مرغ
در ابتداي دهه 1990 گروه هاي مختلف تحقيقاتي دريافتند كه با قرار دادن آنتي بادي در بدن مرغان مي توان مقادير زيادي از آن در زرده تخم مرغ توليد نمود و با استحصال از آن به عنوان منبع آنتي بادي هاي انساني و حيواني بهره جست .
دكتر جيونگ سيم ، متخصص واحد غذايي و كشاورزي دانشگاه آلبرتا در خصوص توليد Igy به ويژه مقاوم سازي در برابر سالمونلا اينتريديس ، سالمونلا تيفيموريوم و اشرشياكلي تحقيقات زيادي كرده است .
گرچه هنوز موضوع مصارف انساني آن در دست آزمايش است اما وي عقيده دارد كه تهيه آنتي بادي ها توسط تخم مرغ براي مصارف انساني در آينده به يك تجارت بزرگ بدل خواهد شد .
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار