جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست اخبار، همايشها و تازه هاي دامپزشكي او يك دامپزشك بود...
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

4 ارديبهشت 1387 - 19:06
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 6 مهر 1385
پست: 202

عنوان: او يك دامپزشك بود... پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام


داوود دانش جعفری ، وزیر سابق اقتصاد در مراسم تودیع خود ضمن ابراز شکایت از سیاست های دولت در بخشی از سخنان خود به انتقاد از بازرسی ویژه ریاست جمهوری پرداخت. وی در این مراسم با اشاره به این مطلب که عده ای در بازرسی ریاست جمهوری شغلی را پذیرفته اند که صلاحیت آنرا ندارند به وضوح این مسئله را به معاونت اقتصادی بازرسی نسبت داد و گفت : به طور مثال معاون اقتصادی بازرسی ریاست جمهوری یک دامپزشک بود و قاعدتاً تسلط وی بر مسائل اقتصادی نمی توانست بالا باشد...با انتشار خبر فوق در پایگاههای مختلف خبری و خبرگزاری ها جامعه دامپزشکی کشور روی دیگری از ناآگاهی مسئولان بلندپایه کشورمان را از این حرفه مشاهده نمود.

در حالی که اکثر رسانه های گروهی و پایگاههای خبری در شرایط عادی از پرداختن به موضوع دامپزشکی و حواشی آن به دلایل مختلف پرهیز می کنند ، چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه تمامی خبرگزاریها و پایگاههای خبری با اشتیاق فراوان این بخش از سخنان دانش جعفری را به تیتر خبری تبدیل کردند و با عبارت ( معاون اقتصادی رئیس جمهور یک دامپزشک بود ) بهترین استفاده تبلیغاتی را نصیب خود ساختند. این در حالی است که در شرایط عادی ، نقش دامپزشکان در به ثمر رسیدن مهمترین ابداعات علمی و فنی کشور در حوزه های مختلف نظیر پژوهشکده رویان ، ساخت نخستین نای مصنوعی جهان ، اعمال جراحی لاپاراسکوپی و ... به راحتی نادیده گرفته می شود و هیچیک از این خبرگزاریها حاضر به انتشار نقش دامپزشکان نیستند! جای تعجب هم ندارد که در کشور ما بعد از سالها از شکل گرفتن رشته دامپزشکی به دلیل ضعف فرهنگی برخی مسئولان و عدم شناخت آنان بجای ارج نهادن به زحمات دامپزشکان و تقدیر از نقش مهم آنان از دامپزشکی برای خنداندن مردم و در مواردی نظیر این موضوع با تمسخر استفاده و یاد شود!این نشریه بدون آنکه قصد دفاع از معاونت اقتصادی بازرسی ریاست جمهوری را به دلیل تعصبات صنفی داشته باشد اقدام وزیر سابق اقتصاد را در نوع بیان موضوع مورد نظر خود به شدت محکوم و تقبیح می نماید. قطعاً همه ما در مورد مسئولیتهای کشور معتقدیم باید افراد واجد صلاحیت و ترجیحاً با تخصص مرتبط آنها را برعهده گیرند اما به مثابه یک مسابقه فوتبال ممکن است در برخی موارد استثنایی ، سرمربی تصمیم به استفاده از مهاجم در خط دفاع بگیرد و این مسئله معمولاً به دو دلیل اتفاق می افتد. اول آنکه در آن زمان به نظر سرمربی که ممکن است با نظر بسیاری از کارشناسان دیگر هم متفاوت باشد فرد واجد صلاحیت با تخصص دفاع وجود نداشته باشد و دوم اینکه اعتماد سرمربی به مدافعان فعلی کمتر از سایرین باشد. حق آن بود که وزیر سابق اقتصاد در صورتی که مشکلاتی در این زمینه وجود داشت از ابتدا و یا حداقل در اواسط دوران مسئولیت خود بر زبان می آورد و از ذکر تمسخر آمیز آن در روز تودیع خود و پایان مسئولیت خودداری می نمود و با بیان فنی و کارشناسی و آمار و ارقام انتقاد خود را مطرح می کرد.

براستی اگر بجز دامپزشک ، فرد دیگری مانند دندانپزشک ، مهندس عمران و یا متخصص در هر رشته دیگری عهده دار چنین مسئولیتی بود هم همین واکنش وزیر سابق را به همراه داشت؟همانطور که قبلاً هم اشاره شد بدون قصد دفاع یا توجیه و یا قضاوت در مورد شایستگی همکارمان در آن مسئولیت باید گفت دامپزشکان از قضا ارتباط مستقیمی با مسائل اقتصادی دارند و به عنوان مثال از اهمیت نقش آنان در اقتصاد کشور همین یک مثال بس که صنعت طیور این کشور پس از نفت با بزرگترین و پیچیده ترین گردش اقتصادی مرهون مراقبت ها و پایش های دامپزشکان خدوم این کشور است و توقع آنکه یک دامپزشک را از مسائل اقتصادی کاملاً بی بهره و بی اطلاع بدانیم کاملاً منتفی و نادرست است.واکنش سریع ، به موقع و منسجم جامعه دامپزشکی کشور به اقدام اخیر دکتر دانش جعفری می تواند درس عبرتی برای سایرین باشد تا از این پس دامپزشک را منشاء خدمات ارزشمند برای جامعه بدانند و مشابه اقدام توهین آمیز اخیر یکی از پایگاههای معروف خبری - با انتشار عکسی از مراسم عید قربان - از دستاویز قرار دادن آن برای تمسخر و فرض نمودن ارزش پایین اجتماعی آنان پرهیز کنند.

به نقل از حکیم مهر
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار