جستجوی پیشرفته

Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  

براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست اخبار، همايشها و تازه هاي دامپزشكي بررسي مشكلات و موانع رشته دامپزشكي در كشور
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

20 بهمن 1386 - 22:41
نويسنده پيام
محسن
كاربر نيمه فعال
كاربر نيمه فعال

عضو شده در: 1 فروردين 1384

عنوان: سلام پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام خدمت استاد عزيزم جناب اقاي دكتر آل داود و همچنين با سلام خدمت همكار گرامي جناب آقاي دكتر لطفي زاده. من تنها چيزي كه مي توانم به عنوان عضو كوچكي از جامعه دامپزشكي اظهار دارم آن است كه اصولا بحث اصلي نجس بودن و نبودن سگ نيست مشكل ريشه در جا هاي ديگر دارد مشكل وجود 12 دانشكده دامپزشكي در ايران است در صورتي كه كشور آلمان به عنوان يك مهد دامپزشكي تعداد كل دانشكده هاي دامپزشكيش به تعداد انگشتان يك دست هم نمي رسد مشكل فارغ التحصيلي سالانه بيش از 500 دكتر دامپزشك در اين مملكت است آيا واقعا ما در اين مملكت اين تعداد دام داريم؟
بعد نتيجه اش مي شود بحث و اصرار بر سر نجس بودن يا نبودن سگ .. و البته فجايع ديگري كه كما بيش همه با آن آشناييم ... و در جامعه دامپزشكي پر است از اين افتضاحات . چرا؟ چرا؟ آقا جان به جاي اين بحثها فكر اشتغال اين همه بدبخت مثل من باشيد كه 7 سال از بهترين دوران زندگيمونو به فجيعترين شكل به هدر داديم. با چنان علاقه اي شروع كرديم و الان مايه ننگ است . چرا؟
بابا جان تا كي مي خواهيد سر خودمان را گول بماليم بس است بس است !!! بعد نتيجه اش مي شود مثل آن دوستمان كه براي خودش در دفترچه بيمه نسخه نوشته و به داروخانه برده و انتظار دارد مسپول داروخانه به ريشش نخندد آخر تا كجا ؟ در مورد اين افراد بايد گفت متاسفانه عقده هاي حقارت ايشان را به اينجا كشانيده كه چنين حركت زشت و توهين آميزي را اول در حق جامعه دامپزشكي و سپس در حق خودش انجام داده است.
حالا جامعه دامپزشكي ما 100000 مشكل رنگارنگ داره كه نجاست سگشو پيش كش. ضمنا به نظر من تلاش بي مورد نفرمايند دوستان عزيز چون اگه بخواهند ثابت كنند كه سگ نجس نيست اول بايد ثابت كنند كه رساله باطل است پس دوستان عزيز براي هيچ بر هيچ مپيچيد خواهشن. اين فكر و وقت را صرف حل يك مشكلي كنيد كه قابل بحث و بررسي باشه نه اينكه سراغ سوالاتي بريد كه پاسخ آن را گنده تر از شماهاش داده اند و شما هم محكوم به قبول و اجرا هستيد.
با تشكر از شما و كليه دوستان عزيز به خصوص دوست عزيزم دكتر مظاهري.

Back To Top  

20 بهمن 1386 - 22:57
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

عضو شده در: 6 مهر 1385

عنوان: اولويت ها... پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام واحترام

ورود همكار ارجمندمان جناب آقاي دكتر محسن را تبريك و خوش آمد عرض ميكنم. نظر حضرتعالي حقيقتاْ قابل احترام است. اما در اين رابطه لازم است چند نكته به عرض برسانم :

1 - بحث نجاست سگ و نگهداري از سگ در منزل امروز به عنوان يك موضوع لاينحل در جامعه شهري بخصوص تهران مطرح است. البته اينجانب هم با شما موافقم كه موضوع تعدد دانشكده هاي دامپزشكي در ايران و پذيرش بي رويه و بي حساب و كتاب دانشجو در اين رشته بدون در نظر گرفتن ظرفيت هاي فعلي شغلي محل بحث است. حتي قبل از اين هم من در وبلاگ شخصي خودم در اين باره نوشته ام و آنرا به شدت محكوم نمودم. در نشريه نظام دامپزشكي هم در شماره آينده نامه سرگشاده اي خطاب به وزير نوشته شده كه به ايشان در اين خصوص تقديم ميشود. در مورد فرصت هاي شغلي هم مي توانيم در يك تاپيك مجزا به علل و ريشه يابي وضعيت موجود بپردازيم كه اتفاقا بحث مهمي است.
2 - در مورد نسخه و داروخانه كه فرموديد ظاهراْ منظور شما خود من هستم. پيشنهاد ميكنم دوباره سري به وبلاگ حقير بزنيد و جمله را از اول بخوانيد. كجا گفته شده است كه نسخه در دفترچه بيمه نوشته شده ؟ بنده نسخه را در سربرگ دامپزشكي نوشته بودم. د راين مورد هم بيرون از اين تاپيك مي توانيم صحبت كنيم تا وقت ديگران گرفته نشود. اين هم آن مطلب :
------------------------------------------
دامپزشک و نسخه نويسی!!!
این یکی دو روزه قدری بیمار بودم. شاید هم از این آنفلوآنزاهای ... گرفته بودم!!! دیشب به همین منظور چند دارو نوشتم و به یکی از بستگانم دادم تا آنها را از داروخانه برایم بگیرد. بالای سربرگ بطور طبیعی اسم و فامیل و ... نوشته شده و مهم آنکه به عمد بطور واضح کلمه دامپزشک قید گردیده است.

نکته جالب آنکه وقتی داروها را برایم آوردند گفتند فرد نسخه پیچ داروخانه زیر لب و با تمسخر گفته بود :

(حالا دیگه دامپزشک ها هم نسخه می نویسند؟!!!)

با خودم گفتم کسی که به واسطه یادگرفتن طوطی وار اسم داروها خود را حتی از دکتر داروساز هم کارشناس تر میداند چطور بخود اجازه میدهد چنین اظهار نظری کند؟ بعد دوباره به ذهنم آمد که راستی خود ما چقدر در شناساندن و معرفی نقش دامپزشکان تلاش کردیم و موفق بودیم؟!!!

از این دست وقایع کم نیست. یادم هست زمانی که انترن و دانشجو بودم نزد یک دکتر عمومی باسابقه برای یک مشکل گوارشی رفته بودم. وقتی علائم خود را توضیح دادم متوجه شد که من یک ارتباطی با گروه پزشکی دارم. گفت چی خوانده ای؟ گفتم : دامپزشکی

بلافاصله و با لحنی تمسخرآمیز گفت : دامپزشکها خودشان را درمان نمی کنند؟

جالب آنکه خود ایشان که خیلی هم ادعاش میشد تجویزی کرد که وقتی با دلیل گفتم غلط بوده خودش هم جاخورد!!!

خلاصه که خداوند عاقبت دامپزشکان را به خیر کند...

--------------------------------------------
دوست عزيز من اين عقده حقارت نيست بلكه تلاشي براي قبولاندن واقعيات در مورد رشته دامپزشكي است.
نكته ديگر هم آنكه ما در اين تاپيك در صدد اثبات يا عدم اثبات نجاست سگ نيستيم. بلكه سعي ميكنيم آنچه مورد نياز جامعه امروز براي اطلاع از ريشه هاي اعلام اين نجاست در رساله ها است را عرضه نماييم. ضمناْ‌ راه تحقيق باز است و اگر در اين تاپيك فرصت بود براي شما مي گفتم كه چه بزرگاني بودند كه فتواهايي دادند و بعد از مدتي با تحقيق بيشتر آنرا نقض نمودند. البته وظيفه ما هم اكنون عمل به حال است و نه آينده .

مجددا از حسن نيت و ورود شما به اين تاپيك سپاسگزارم.
اميدوارم مطالب خوب شما را در مورد نقد تعداد دانشجويان دامپزشكي و عدم همخواني آن با جايگاههاي شغلي در تاپيكي جداگانه بخوانيم...

Back To Top  

21 بهمن 1386 - 11:26
نويسنده پيام
محسن
كاربر نيمه فعال
كاربر نيمه فعال

عضو شده در: 1 فروردين 1384

عنوان: پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام بي پايان خدمت دوست و همكار گراميم جناب آقاي دكتر لطفي زاده.
اولاٌ اينجانب از بابت اينكه شايد سوء تفاهمي در لحن صحبت اين حقر پيش آمده باشد عذرخواهي مي كنم .
جناب آقاي دكتر لطفي زاده اين حقير به عنوان يك دكتر دامپزشك و عضو حقيري از اين جامعه و جامعه دامپزشكي كشور تصور مي كنم چنين لفظي در پاسخ به آن فرد ديپلمه يا حتي زير ديپلمه كه در داروخانه كار مي كرده شاْن جنابعالي را تنزل دهد و چه بسا به حساب نياوردن چنين حرفهايي از گوشه و كنار و سكوت بيشتر و بهتر به وجهه دامپزشكي كمك كند.
جناب آقاي دكتر لطفي زاده دوست و همكار گرانقدر براي قبولاندن واقعيات اين رشته به جامعه بحثي مفصل است كه من اشاره اجمالي دارم. براي چنين كاري جنگ و جدال و بحث و به رخ كشيدن مشكلي را حل نمي كند بلكه وظيفه شناسي و تجاوز نكردن از حريم خود مي تواند در اين مهم كارساز باشد. من از شما يك سوال دارم آيا يك پزشك متخصص داخلي در كار يك دامپزشك دخالت مي كند ؟ پس ما هم دخالت نكنيم نه در كار پزشكان نه دندانپزشكان نه داروسازان محترم.
ما بايد ببينيم واقعيت چيست و آن را قبول كنيم. بنابراين در خيلي مواقع هم بايد سكوت كرد و ابراز فضل ننمود تا تمسخر ها و بوسخندها هم پيش نيايد.
تا زماني كه دامپزشك براي همكار خود احترام قاپل نباشد نمي شود انتظار داشت غريبه ها احترام قاپل باشند. دندانپزشكي را مي شناسم يك روز مطبش بودم صحبت مي كرديم بيماري آمد و شكايت از كار يك دندانپزشك ديگري مي كرد كه دندانش را بد پركرده و خراب كاري كرده و ... مي دانيد دندانپزشك ( دوستم ) چه گفت؟ بعد از معاينه گفت خودت در نگهداري آن سهل انگاري كرده اي و كار دندانپزشك قبلي هيچ ايرادي ندارد من هم مثل او كار مي كنم اگر مي خواهي شروع كنم. كه بيمار هم معذرت خواست و بقيه ماجرا... حالا خود شما بگوييد اگر چنيني موردي براي يك دكتر دامپزشك پيش آيد بلافاصله خود شما بوسخندي خواهي زد و مي گويي په په په پيش كي بردي دامتو مرد حسابي !!!!
من اين كه مي گويم در دامپزشكي زياد ديده ام يعني اگر در دامپزشكي چنين حركت زيراب زنانه اي نبينيد بايد تعجب كنيد.
پس من توصيه مي كنم ابتدا فرهنگ دكتر بودن را در جامعه دامپزشكي به همكاران خود بقبولانيو بقيه قضايا خود به خود درست مي شود . اين قضيه هم تا زماني كه دامپزشكان ما گرسنه يك واكسن و اينها باشند حل نمي شود !!!!
مجددا از لطف و عنايت و دلسوزي شما و همكاراني چون شما متشكرم و به وجود افرادي چون جنابعالي در جامعه دامپزشكي افتخار مي كنم باشد كه فرهنگ ادب و احترام در اين جامعه فراگير و متقابل شود .

Back To Top  

21 بهمن 1386 - 11:48
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

عنوان: واقعيات پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام

از حسن نظر جنابعالي تشكر ميكنم. درمورد آنچه بيان شده است گرچه به موضوع اين تاپيك مربوط نيست ولي كوتاه عرض ميكنم كه با شما موافقم كه در كار پزشكان نبايد دخالت نمود اما نوشتن داروهاي OTC آنهم در سربرگ دامپزشکي که بارها براي حيوانات همان داروهاي انساني را تجويز ميکند دخالت در کار پزشکان نيست. ضمناً با آنچه در مورد دندانپزشک مثال زديد به شدت موافقم. اما اگر تعريف از خود نباشد که البته ظاهراً هست !!! icon_lol.gif بايد بگويم موارد مشابهي براي خود من پيش آمده و نه تنها پوزخندي نزدم که دليل مشکل پيش آمده را توضيح دادم و صاحب حيوان را آرام کردم و البته توجيهي نسبتاً .... براي صاحب حيوان نسبت به کار همکارم آوردم. البته قبول دارم که اينگونه موارد خيلي اتفاق نمي افتد. يادم هست که دو کلينيک مشهور در کرج روبروي هم و دو طرف بلوار بودند. به يکي که وارد ميشدي مي گفت آنطرفي لبوفروش است و چيزي بلد نيست و به آن طرف که ميرفتي مي گفت آنطرفي گاوباز است و ...
واقعاً باعث تأسف است.
مجدداً از دقت جنابعالي در اين بحث سپاسگزارم.

Back To Top  

21 بهمن 1386 - 13:24
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

عنوان: بحث راجع به ؟ پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام

خوب ظاهراْ منتقل شديم به اين تاپيك. پس حالا بايد حرف خودم را در پست قبلي پس بگيرم و اصلاح كنم كه اتفاقاْ حالا موضوع مطرح شده مربوط به اين تاپيك است.
از دقت آقاي دكتر محسن و علاقه مندي ايشان به اين موضوع هم جداْ سپاسگزارم. واقعاْ معلوم است كه دل ايشان به حال دامپزشكي ميسوزد كه وقت خود را صرف اين تاپيك ميكند. شايد با خود بگوييد كه خوب اين بحثها به چه درد ميخورد. در جواب بايد بگويم اتفاقا بعضي مديران دامپزشكي كشور را مي شناسم كه عليرغم تظاهر به اهميت ندادن به اين مطالب اما بطور پنهاني به خوبي اينها را رصد مي كنند و البته بعضي هم علاقه مندانه در اين بحث شركت مي فرمايند. به هر حال ما وظيفه داريم آنچه لازم است بگوييم و تا حد امكان هم اين مطالب يا خلاصه و چكيده آنرا به گوش آنان كه بايد برسد برسانيم.

راستي حالا بايد از كجا شروع كنيم و راجع به چه مشكلي بگوييم؟

از عدم شناخت ظرفيت هاي شغلي دامپزشكي - تعداد زياد فارغ التحصيلان - آموزش نامناسب در دانشگاهها - تعدد دانشگاهها - مديريت هاي دامپزشكي در كشور - جايگاه تبليغات در رسانه هاي عمومي - معضل عدم شناخت مردم از نقش دامپزشكان - عدم تبيين جايگاه واقعي ساير رده هاي دامپزشكي و ...

من آماده ام...

Back To Top  

21 بهمن 1386 - 14:28
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت

عضو شده در: 26 اسفند 1383

متاسفانه يكي از ريشه هاي مشكلات ، از بين رفتن قداست حرفه اي دامپزشك و دامپزشكي است. رشته پزشكي بدليل رابطه انساني همچنان قداست خود را حفظ كرده و بدليل اهميت حفظ جان انسان ها معنويت آن كماكان پا بر جاست ولي دامپزشكي در ورطه به اصطلاح بيزنس افتاده بطور مثال دامدار ، دامپزشك را بعنوان وسيله حفظ دام خود و نهايتا سرمايه خود تلقي مي كند بدنبال تنزل اين جايگاه ذهنيت هاي حاشيه اي نيز براي آن متصور مي شود. در گذشته مقام دامپزشكان از جايگاه والايي حتي در شان بزرگان درباري و كشوري محسوب مي شده و جايگاه حيوانات براي حفظ و بقاي گهواره هاي تمدن بشري بر اهميت دامپزشكان مي افزوده. شايد يكي از دلايل محو شدن خود همين قداست ، از بين رفتن معرفت وجودي و اهميت خود حيوان باشد. البته نا گفته نماند كه اين مشكل جامعه ( كشور ) ماست و مشكل بعضا جهاني نيست !

Back To Top  

21 بهمن 1386 - 15:28
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

عنوان: دامداران يا مردم؟ پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام

از هدايت و مديريت جناب آقاي دكتر اردلان در انتقال به اين تاپيك تشكر ميكنم. در مورد آنچه فرموديد من جسارتاْ موافق نيستم. تا بحال فكر كرده ايد كه چند درصد مردم ما دامدار هستند كه اسير رابطه اقتصادي با دامپزشك شوند و يا فكر مي كنيد چند درصد از دامپزشكان ما مستقيم با دامدار در تماس هستند؟
آنچه به نظرم معضل شناخت دامپزشكي است اينست كه مردم به خوبي نمي دانند كه روزانه در سه وعده غذايي خود و سلامت آن بيش از پزشك به دامپزشك نياز دارند. اين موضوع تنها با تبليغات صحيح و توضيحات مناسب رشد بالايي خواهد كرد. براستي جايگاه روابط عمومي در سازمان هاي دامپزشكي و نظام دامپزشكي و اطلاع رساني در نهادهاي ديگر نظير موسسات وابسته به دامپزشكي و جامعه دامپزشكان چيست؟ آيا به وظايف خود در اين خصوص به خوبي عمل نموده اند؟
ما وقتي در مراسم چهارده مهر رييس دفتر بازرسي رييس جمهور را مي آوريم و ايشان ميگويند من از دامپزشكي نمي دانم اما ... و بعد به طرح ترومن و موضوعات كشاورزي اشاره مي كنند چه انتظاري از شناخت مردم مي توانيم داشته باشيم؟
سازمان هاي مذكور تا بحال چند طرح برنامه راديو و تلويزيوني در اين خصوص به صدا و سيما داده اند؟ مقالات آنان در روزنامه ها تا بحال چقدر به چاپ رسيده است ؟
البته اين يكي از مشكلات است و نه همه آنها!!!
حالا بايد چه كرد؟ اين موضوعي است كه مي توان در اين تاپيك خيلي به آن پرداخت و نتيجه را بصورت مدون به مسيولين ذيربط داد.
با كمك شما...

Back To Top  

25 بهمن 1386 - 2:37
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت

عضو شده در: 26 اسفند 1383

بهر صورت مشكلات دامپزشكي يكي دوتا نيست و عوامل متعددي را مي توان بررسي كرد و قداست حرفه اي هم يكي از اين دست مسائل است كه به نظر من كمتر به آن توجه شده. ببينيد در قديم بطور مثال اسب تقدس ويژه اي داشت ( تقدس در معناي مذهبي آن نمي باشد ) و بسيار مهم بود چون امپراطوري ها و تمدن هاي گوناگون براي بقا و حفظ خود به اسب وابسته بودند براي همين دامپزشكي كه مسئول سلامت آنان بود اهميت فوق العاده اي داشت. اين مطلب براي ساير حيوانات اهلي ديگر هم صادق بود ولي امروزه با صنعتي شدن و دور شدن از ارتباط مستقيم با حيوانات اين اهميت جايگاه دامپزشكي در كشورمان رنگ باخته.
بقول معروف برود از دل هر آنچه از ديده برفت و چون فعاليت دامپزشكان براي آحاد جامعه ديده نمي شود ظاهرا براي بسياري بود و نبودشان فرقي ندارد.
به نظر من در اين مورد خاص توضيح و مقاله هاي مرتبط در باره اهميت اين رشته در رسانه هاي مكتوب كافي نيست. در رسانه هاي ديداري و شنيداري بايستي سريال هاي متناسب ، ميزگرد هاي علمي ، كليپ هاي نمايشي در مورد دامپزشك و دامپزشكي ساخته شود.
متاسفانه حتي يك دانش آموز تجربي دبيرستاني ، اطلاعات كمي و بعضا تصورات غلطي درباره اين رشته دارد و آن تعدادي هم كه بعدا جذب اين رشته مي شود در طي تحصيل متوجه مي شوند با آنچه در ذهن داشته اند تفاوت بسيار است

Back To Top  

25 بهمن 1386 - 14:48
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

عنوان: دبيرستاني پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام

در ابتداي ورودم به سازمان نظام دامپزشكي 56 طرح اجرايي ارايه كردم كه از جمله آنها ساخت سريالها و مسابقات فيلمنامه نويسي دامپزشكي بود و تهيه يك درس در مورد اهميت رشته دامپزشكي براي كتب زبان درسي دبيرستانها.
متاسفانه پاسخ مسپولين محترم سازمان اين بود : اين طرحها بار مالي دارد. طرحهاي بدون بار مالي ارايه كنيد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

فقط مي توانم بگويم متاسفم.
البته در آينده نزديك و شايد همين سال آينده چنين كارهايي را بيرون از مجموعه سازمان نظام با كمك دوستاني چون شما در كانون فارغ التحصيلان يا نشريه حكيم مهر و ... انجام دهيم.

انشاء الله

Back To Top  

1 اسفند 1386 - 13:02
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

عضو شده در: 28 بهمن 1386

نداشتن تشكيلات و سازماني مستقل از همه مهمتر است اينكه سازماني قدرت اجرايي كافي نداشته باشد و تنها در مواقعي نظرات آن را در حد مشاوره جويا شوند بهتر از اين نمي شود

Back To Top  

1 اسفند 1386 - 13:08
نويسنده پيام
دكتر محمد لطفي زاده
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

عنوان: رو به جلو... پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

با سلام و احترام

متاسفانه همينطور است كه اشاره كرديد. البته قانون سازمان نظام دامپزشكي قرار است اصلاح شود و شور اول آنهم در مجلس گذشته است. منتها دو مشكل وجود دارد :
1 - اول اينكه سازمان دامپزشكي بعضاْ مخالفت هايي با واگذاري امور به بخش خصوصي مي كند. و اين است كه كار پيش نمي رود.
2 - وقتي رييس سازماني غيردولتي بجاي صرف وقت در اين سازمان - دولتي است ديگر چه انتظاري داريم كه بخش خصوصي حمايت و تقويت شود؟!!!

Back To Top  

28 اسفند 1386 - 9:59
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

اولين قدم براي موفقيت برگزاري درست و صحيح جشن 14 مهر است كه كاركرد بهبود وجهه عمومي دارد
دوم كاهش ظرفيت پذيرش دانشكده هاي دامپرشكي است
سوم اصلاح ساختار مديريتي و وضع قوانين جديد كه البته لازم الاجرا باشند

Back To Top  

19 فروردين 1387 - 18:23
نويسنده پيام
nima
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

عضو شده در: 4 خرداد 1384

يكي از راه هاي تبيين جايگاه و نقش دامپزشكي و نيز شفاف سازي حرفه اي و ... حرفه دامپزشكي فرهنگ سازي در بين نوجوانان و جوانان است شايد برخي از همين افراد دامپزشكان فردا باشند و يا در هنگام انتخاب رشته اصلا ندانند در اين رشته چه بايد كرد
يكي از شيوه هاي فرهنگ سازي بازيهاي رايانه است. در اينجا 2 بازي رايانه اي معرفي ميشود
1- Animal Hospital: Pet Vet 3D

توضيحات بازي
كد:

Animal Hospital: Pet Vet 3D is a simulation-style, problem solving program where the user is cast in the role of a small practice veterinarian. Working out of her house (or perhaps a clinic with personal sleeping and dining quarters), the vet has to juggle the challenges of a stream of owners bringing in possibly sick pets, and their exams and treatment, with the business end of the practice, while still remembering to get enough to eat and sleep!

New users are greeted with a short, clear tutorial that explains the objectives and program operation. Returning users can start a new "game", or continue with a previously saved scenario.

Action is centered around the vet's clinic/home. Pet owners bring in their sick animals, and the user/vet has to examine the pet using a variety of instruments and tests to make a diagnosis from a set of options presented. Once selected, a treatment course is prescribed - sometimes that means sending the animal home with medication; other times the animal may require in-patient treatment and overnight stays.

Along the way, the vet has to purchase the appropriate supplies and instruments, and study a series of "books". Correct diagnoses and treatments are rewarded with an improved reputation, which attracts more patients, and hence greater earnings and the resources to improve the clinic.

Educational Value
Pet Vet 3D does a good job at highlighting some of the aspects of a veterinarian's work and lifestyle. Different animals, different medical conditions, drop-in owners, variable workloads, and variable hours, are all clearly depicted. The information resources in the program are limited to high-level overviews and factoids, however, and will not be confused with true veterinary medicine resources.

نماي داخلي بازي

2 - Pet Vet 3D: Wild Animal Hospital

توضيحات بازي
كد:

Be animal doctor to cute baby elephants, frisky zebra foals, adorable lion and leopard cubs and more! Help them get better by examining them and helping them heal. Get them on the road to recovery by feeding, training and playing with them.
Itâ??s more fun than ever as you learn all about these amazing wild animals and build up your very own veterinary practice!
3 levels of challenging game play!
Lots of wild animals including zebras, elephants, leopards, lions, and more!
Diagnose and treat animal ailments!
Earn a good reputation with pet owners and watch your business grow!
Play in freestyle or story mode!
Great 3D graphics and animations!
Play as Doctor or Animal Keeper!
Features:
- Examine! Investigate the symptoms and find out what's wrong.
- Diagnose! What does your animal patient have?
- It's up to you to get your patients on the road to recovery!
- Create your own look by choosing clothes, hairstyles and even create your wilderness dream house!
- Work with your zebras on their jumping skills.

System Requirements:

Windows 98/me/2000/xp
Pentium 3 800 mhz
256 mb ram
800 mb hdd

Back To Top  

29 ارديبهشت 1387 - 0:11
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال

در زمينه فرهنگ سازي ، يك موردش ميتونه پوشش كامل خبري صدا سيما در روز 14 مهر از مراسم هاي استاني باشه اين كه ديگه خرج نداره كار روتين خبرنگاري است

Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد

Back To Top  

صفحه 1 از 1