جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست علوم پايه باکتري ها علفخوار يا گوشتخوار بودن جانوران را تعيين مي کنند
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

1 مهر 1387 - 11:24
نويسنده پيام
nima
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 4 خرداد 1384
پست: 816

عنوان: باکتري ها علفخوار يا گوشتخوار بودن جانوران را تعيين مي کنند پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

به گزارش رويترز از واشنگتن دو گروه مجزا در پي تحقيقات خود در مورد باکتري هايي که در درون و بيرون بدن انسانها و حيوانات زندگي مي کنند اعلام کردند که اين باکتري ها به گونه شگفت آوري با بدن ميزبان خود سازگار شده اند و اين سازگاري به حدي است که زمينه را براي ايجاد گونه هاي جانوري مختلف فراهم کرده است.
دکتر جولي سگري از موسسه ملي تحقيقات ژنوم انساني گفت " ما به همراه باکتري هايمان سير تکامل را طي کرده ايم."
هر دو گروه محقق، بجاي کار دشوار رشد دادن باکتري ها در ظرف هاي آزمايشگاه، دي ان آي آنها را مورد مطالعه قرار دادند.
يکي از اين دو گروه پژوهشگر امريکايي اعلام کرد نه تنها ميکروبها به همراه ما انسانها سير تکامل را طي کرده اند بلکه شايد حيوانات نيز با استفاده از آنها قادر شده اند تکامل بيشتري پيدا کنند.
گروه سگري در مطالعه ديگري دريافت که بيش از 130 گونه مختلف باکتري روي پوست انسان زندگي مي کنند که قبلا از وجود بسياري از آنها اطلاعي در دست نبود.
سگري که نتيجه تحقيقاتش در مجله تحقيقات ژنوم چاپ شده است، گفت در کمال شگفتي دريافته است که در هر سانتيمتر مربع بيش از يک ميليون باکتري وجود دارد.
جفري گوردون از دانشگاه واشنگتن در سنت لوييز و همکارانش مدفوع 60گونه مختلف از پستانداران را مطالعه کرده و دريافتند که در روده جانوران گوشتخوار، گياهخوار و همه چيز خوار مثل انسان، مجموعه خاصي از باکتري ها زندگي مي کنند که خاص آن گروه حيوانات هستند.
آنها در مقاله اي که در مجله ساينس منتشر شد گفتند احتمالا اين توانايي که پستانداران قادر باشند در دستگاه گوارشي خود باکتري هاي همزيست تازه اي را جاي دهند باعث ايجاد گونه هاي بسيار متفاوت در ميان انها شده و راز موفقيت چشمگير پستانداران و بخصوص گياهخواران همين امر بوده است.
حيوانات و به ويژه پستانداران براي کمک به هضم غذا از باکتري ها استفاده مي کنند. گروه محققان به سرپرستي گوردون دريافت که بيشترين تنوع باکتري در فضولات گياهخواران يافت مي شود که اين امر با توجه به لزوم وجود موجودات ريزي که بتوانند سلولوز سخت موجود در علف ها و ديگر گياهان را بشکنند، يافته چندان عجيبي نيست.
در فضولات گونه هاي مختلف گوشتخوار ، کمترين تنوع باکتري وجود داشت و انسان ، مانند ديگر جانوران همه چيز خوار بين اين دو طيف قرار مي گرفت.
حيواناتي از يک گونه مشترک که به صورت وحشي يا در باغ وحش زندگي مي کردند باکتري هاي روده اي مشابهي داشتند و در مدفوع يک انسان کاملا گياهخوار همان باکتري هايي يافت مي شود که در انسانهاي گوشتخوار وجود دارد.
گروهي از محققان موسسه تحقيقات ژنوميک در مريلند امريکا در سال 2006دريافت که تعداد باکتري هاي موجود در روده انسان بيشتر از شمار سلولهاي بدن ماست و پيشنهاد کرد که بسياري از اين باکتري ها به عنوان همزيست هاي حقيقي انسانهاي هومو ساپينس طبقه بندي شوند.
تيم سگري از بخش داخلي بازو که بسيار مستعد ابتلا به اگزما و بيماري داءالصدف يا پزوريازيس است نمونه گرفت و دريافت در بخش بيروني بازو نيز که به اندازه بخش داخلي مستعد بيماريهاي ياد شده نيست، باکتري هاي مشابهي وجود دارد و به اين نتيجه رسيد که شمار و تجمع باکتري و قارچ بايد کليد اين مساله باشد.
آموختن نحوه دستکاري و اثر گذاري روي باکتري ها مي تواند کليد يافتن درمان اين بيماريها باشد. به گفته سگري باکتري هايي که سباکيوس هاي توليد شده توسط غده هاي ريز پوست را تجزيه مي کنند باعث مي شوند که اين ماده مومي شکل به مرطوب کننده طبيعي تبديل شود و اگر بياموزيم که اين فرآيند چگونه انجام مي گيرد اين امر مي تواند پايه و اساس ايجاد يک صنعت لوزام آرايشي و زيبايي کاملا جديد شود.
سگري معتقد است هنگام سخن گفتن از باکتري ها واقعا بايد کلمات ديگري بکار برد و آنها را فقط موجوداتي بيماريزا تصور نکرد. به نظر او بايد قدر باکتري ها را به عنوان موجوداتي که به سلامت ما کمک مي کنند دانست.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار