جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست اخبار، همايشها و تازه هاي دامپزشكي موسسه رازي به توانايي توليد واکسن "پي پي آر" دست ي
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

23 آبان 1387 - 16:57
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: موسسه رازي به توانايي توليد واکسن "پي پي آر" دست ي پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

دکتر حميدرضا ورشوي روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين واکسن که نام فارسي آن "طاعون نشخوار کننده کوچک" است، اکنون به مرحله توليد نيمه صنعتي رسيده است.
واکسن پي پي آر واکسني است که براي مصونيت بزها و گوسفندان مورد استفاده قرار مي گيرد و اکنون سالانه دو تا سه ميليون دز آن از خارج از کشور وارد مي شود.
وي با اشاره به اينکه اکنون هر دز از اين واکسن به قيمت 50 سنت وارد کشور مي شود، گفت: موسسه رازي آمادگي دارد درصورت تقاضاي سازمان دامپزشکي، کل نياز کشور به اين نوع واکسن را تامين کند.
ورشوي يادآور شد: کار مطالعه و تحقيق اين واکسن از سال 85 توسط پنج نفر از محققان و پژوهشگران اين موسسه آغاز شد و از اواخر سال گذشته نيز توليد نيمه صنعتي آن شروع شده است.
وي گفت: طاعون نشخوار کننده کوچک يک بيماري ويروسي بشمار مي رود که در صورت ابتلاي دام اعم از گوسفند و بز به آن کل اندام دام مختل شده و حداقل 50 تا 60 درصد تلفات برجاي مي گذارد.
ورشوي افزود: براساس آخرين گزارش سازمان بهداشت جهاني دام، در سال 2007 ميلادي، 126 کانون اين بيماري در ايران شناسايي شده است.
وي با تاکيد بر اينکه اين بيماري در زمره بيماريهاي گروه A دامها تقسيم بندي شده است، گفت: پي پي آر بيماري کشنده و مسري است که ريشه کني آن در کشور همچون طاعون گاوي يک نياز ضروري به نظر مي رسد.
اين محقق افزود: دو چيز شامل واکسن کافي و انجام به موقع واکسيناسيون براي ريشه کني هر بيماري دامي از جمله پي پي آر بسيار اهميت دارد.
وي گفت: اکنون با خاتمه موفقيت آميز مراحل آزمايشي وتوليد نيمه صنعتي واکسن پي پي آر، اين موسسه براي همکاري با سازمان دامپزشکي در ريشه کني اين بيماري آمادگي کامل دارد.
ورشوي افزود: درصورت حمايت سازمانها و نهادهاي ذيربط، موسسه رازي حتي آمادگي دارد با توليد انبوه واکسن پي پي آر بخشي از نيازهاي ديگر کشورها بخصوص کشورهاي همسايه را نيز تامين کند.
موسسه رازي که بزرگترين مرکز تحقيقاتي و توليدي واکسن و سرم در کشور بشمار مي رود فعاليت خود را از 83 سال پيش آغاز کرد.
اين موسسه که اکنون در حصارک کرج واقع است، توانايي توليد بيش از چهار ميليارد دز فرآورده هاي بيولوژيک اعم از انساني و دامي را درسال دارد.
 
      Back To Top  

23 آبان 1387 - 16:58
نويسنده پيام
vet mania
كاربر بسيار فعال
كاربر بسيار فعال


عضو شده در: 28 بهمن 1386
پست: 538

عنوان: 95 درصد واکسن موردنياز دامپزشکي کشور در موسسه رازي توليد مي پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

دکتر" عبدالحسين دليمي " روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا تاکيد کرد: فقط پنج درصد نياز کشور از خارج آنهم از کشورهاي اروپايي وارد مي شود.
وي افزود: دربخش طيور نيزسالانه شش ميليارد دز واکسن براي توليدکنندگان مرغ در کشور مورد نياز است که 50 درصد آن در اين موسسه توليد مي شود.
وي تصريح کرد: اکنون توليد بيش از 60 نوع فرآورده بيولوژيک با توليد سالانه چهار ميليارد دز در زمينه هاي باکتريايي ، ويروسي و انگلي ، اين موسسه را به يکي از بزرگترين موسسه هاي تحقيقاتي و توليدي واکسن و سرم تبديل کرده است .
وي ، واکسن فلج اطفال ، سرخک ، سرخجه ، اوريون ، ضدديفتري ، کزاز و سياه سرفه را در بخش انساني و واکسن تب برفکي ، نيوکاسل ، آنفولانزاي مرغي ،آبله ، برونشيت و شاربون ، آنتروتوکسين و بروسلولوز دربخش دام و طيور را از جمله توليدهاي اين موسسه برشمرد.
وي تاکيد کرد: فرآوده هاي توليدي اين موسسه به سمت استاندارد جهاني پيش مي رود و اين موسسه موفق شده است که طي دو سال اخير گواهي ايزو 9001 و ايزو 9002 را از مرکز "DGS " آلمان اخذ کند.
موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي واقع در حصارک کرج داراي شش شعبه در شهرهاي مشهد، مرند، اهواز، شيراز،اراک و کرمان است
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار