جستجوی پیشرفته

   
 
Home ثبت نام پرسشهاي متداول ليست اعضا گروههاي کاربران  
 
 
براي تغيير زبان صفحه كليد EN/FA از كليد Scroll Lock بر روي صفحه كليد استفاده نماييد.
فهرست رايانه و اينترنت پژوهشگران آفريقاي جنوبي با ابررايانه به مبارزه با بيماريها م
نمايش پستها:   
      تمام زمانها بر حسب GMT + 4 Hours مي‌باشند  
  ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

23 آذر 1385 - 2:37
نويسنده پيام
ardalan
مدير سايت
مدير سايت


عضو شده در: 26 اسفند 1383
پست: 953

عنوان: پژوهشگران آفريقاي جنوبي با ابررايانه به مبارزه با بيماريها م پاسخگويي به اين موضوع بهمراه نقل قول

دانشمندان آفريقاي جنوبي از يك ابررايانه كه به انجام تحقيقات علمي اختصاص يافته است براي مبارزه با ايدز، مالاريا و سل بهره مي‌گيرند.

به گزارش خبرگزاري رويترز از ژوهانسبورگ، اين ابررايانه كه در دفتر شوراي تحقيقات علمي و صنعتي ‪ CSIR‬در پرتوريا نصب شده، براي پردازش حجم عظيم اطلاعات پيچيده و ارسال داده‌ها با سرعت بسيار بالا طراحي شده است.

پژوهشگران مي‌توانند به رايگان از اين ابررايانه براي آزمايش اثربخشي واكسن‌ها و ساير داروها براي درمان بسياري از بيماريهايي كه ميليونها تن را در آفريقا گرفتار كرده است، استفاده كنند.

"وينستون هايد" مدير موسسه ملي بيوانفورماتيك آفريقاي جنوبي در دانشگاه كيپ تاون گفت اين ابررايانه امكان ارزيابي سريعتر و دقيق‌تر ساختار ويروس ايدز را در مقايسه با آزمايشگاههاي معمولي ميسر مي‌سازد.

وي اين ابررايانه را در مقايسه با روشهاي معمولي تحقيق، به استفاده از يك چراغ بسيار پرنور در يك غار بجاي مشعل تشبيه كرد.

"آلبرت گازندام" مهندس موسسه مراكا ‪ Meraka‬در پرتوريا مي‌گويد پژوهشگران مي‌توانند از محل كار خود اطلاعات ژنتيكي يك ويروس را به منظور شبيه‌سازي اتفاقاتي كه در ظرف آزمايشگاه رخ مي‌دهد به اين ابررايانه ارسال كنند.

وي مي‌گويد اين دستگاه چرخه تحقيقات را سرعت مي‌بخشد.

در اين دستگاه كه به اندازه چهار يخچال است و يك ميليون دلار هزينه دربرداشته است ، ‪ ۶۴‬پردازنده در دو سامانه پرسرعت مرتبط شده‌اند تا به سرعت عملياتي يك ترافلاپ يا يك تريليون عمليات در ثانيه دست يابند.

اين ميزان سرعت مي‌تواند يك ميليون معادله رياضي را ظرف يك ثانيه حل كند و در صدها ساعت وقت محاسبه با دست صرفه جويي نمايد. اين قدرت محاسباتي عظيم همچنين مي‌تواند به نجات جان ميليونها آفريقايي مبتلا به بيماريهاي مرگبار كمك كند.

اين ابررايانه، اهدايي شركت اينتل به شوراي تحقيقات علمي صنعتي ‪CSIR‬ آفريقاي جنوبي است كه يك بازوي دولتي تحقيقات علمي و فناوري محسوب مي‌شود.

اين ابررايانه مي‌تواند نحوه انتقال بيماري از يك فرد به فرد ديگر را مشخص كند و فعاليت آن را در سراسر بدن رديابي نمايد، نحوه واكنش دستگاه ايمني بدن بيمار به داروها را پيش بيني كند و واحدهاي سازنده حيات مانند فعاليت ژنتيكي و ساختار پروتيين را بررسي نمايد.

سريعترين ابررايانه جهان بلوجين/ال در آزمايشگاه ملي لورنس ليورمور در كاليفرنيا است كه سرعت محاسباتي آن ‪ ۲۸۰/۶‬ترافلاپ اعلام شده است.
 
      Back To Top  
   ارسال موضوع جديد  پاسخ دادن به اين موضوع

 
شما نمي توانيد در اين بخش موضوع جديد پست كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش ويرايش كنيد
شما نمي توانيد موضوع هاي خودتان را در اين بخش حذف كنيد
شما نمي توانيد در اين بخش راي دهيد


      Back To Top  

صفحه 1 از 1
   
Powered by Ardalan Online © 2004,2005
پشتيباني توسط : مؤسسه پارس نگار